L O A D I N G

Jak korzystać z Instagrama dla firm

HomeSocial MediaJak korzystać z Instagrama dla firm
Shpae
Shpae
Shpae

Z ponad miliardem użytkowników miesięcznie, Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych. Co najlepsze , 90 procent kont śledzi firmy. 60 proc. twierdzi, że o nowościach dowiedziało się już na Instagramie . Najlepszym sposobem na wykorzystanie tego potencjału jest Instagram for Business. W tym artykule przedstawimy najważniejsze podstawy, aby od razu zacząć.

Czym Instagram dla firm różni się od profilu osobistego?

Od 2016 roku Instagram oferuje firmom rozbudowane funkcje. Wystarczy aktywować konto firmowe .

Wszystkie funkcje konta prywatnego pozostają. Dostępne są również szczegółowe, wnikliwe statystyki dla całego konta, jak i dla poszczególnych postów. Na przykład możesz monitorować rozwój liczby obserwujących i zobaczyć, jak często odwiedzany jest Twój profil i strona internetowa.

Statystyki pokazują również zasięg każdego posta i relacji , liczbę interakcji z treścią oraz dane demograficzne obserwujących. Możesz nawet zobaczyć, w które dni i godziny subskrybenci najchętniej odpowiadają na Twoje treści.

Dzięki tym wszystkim informacjom łatwiej będzie Ci optymalizować treści, przyciągać więcej nowych obserwujących i zwiększać zasięgi.

Ponadto posty można reklamować tylko za pomocą konta firmowego . Oprócz kosztów reklam, Instagram dla Firm jest bezpłatny.

Podstawa Instagram for Business: wyznaczanie celów

Instagram to platforma, która rozwija się dzięki emocjom . Idealnie nadaje się do pokazania firmy od strony ludzkiej, generowania sympatii, przekazywania wartości i komunikatów, przedstawiania pracowników czy zajrzenia za kulisy.

Aby móc strategicznie korzystać z konta firmowego, należy z góry zdefiniować jasne cele. Może to być na przykład:

 • zwiększyć popularność
 • poprawić wizerunek
 • rozpowszechniać komunikaty marki
 • Prezentuj produkty i historie sukcesu
 • generować leady

Krok 2: Opracuj strategię treści

Na podstawie swoich celów określasz teraz strategię dotyczącą treści. Jakie rodzaje treści chcesz publikować? Chcesz np. aktywnie reklamować oferty lub wykorzystać platformę do pogłębienia relacji ze swoimi obserwatorami? W zależności od tego, co wybierzesz, możesz publikować zdjęcia produktów, portrety pracowników, inspirujące cytaty i wiele innych formatów.

Jedyne, co ważne, to pozostanie w jasno określonej niszy tematycznej. Jeśli masz sklep internetowy z torbami, zgłoś wszystko, co ma związek z torbami. Jeśli prowadzisz agencję graficzną, porozmawiaj o wszystkich aspektach projektowania graficznego. Odwiedzający powinni zawsze mieć możliwość szybkiego sprawdzenia, o co Ci chodzi i czego się spodziewać.

Nie bój się wypróbowywać różnych pomysłów i formatów oraz publikować w różnych momentach. W spostrzeżeniach możesz później zobaczyć, które treści są najlepiej odbierane przez Twoją grupę docelową, a następnie krok po kroku optymalizować treści.

Obserwujący zyskują dzięki hashtagom i akcjom

Dobre treści to podstawa budowania lojalnej społeczności. Możesz przyspieszyć wzrost obserwujących , używając odpowiednich hashtagów . Powinny one pasować do Twojej firmy i branży oraz oczywiście do tematu danego postu. Sensowne jest łączenie hashtagów z różnymi zakresami.

Im częściej używany jest hashtag, tym więcej osób zobaczy oznaczone nim posty. Z drugiej strony zwiększa się też prawdopodobieństwo zagubienia się w natłoku konkurencyjnych postów. Jeśli  hashtagi są używane zbyt często na stronie Eksploruj , przepustowość jest stosunkowo wysoka, a czas przebywania poszczególnych postów odpowiednio krótki.

Innym świetnym sposobem na szybkie zdobycie obserwujących są konkursy i promocje społeczności. Na przykład poproś użytkowników o publikowanie zdjęć na określony temat pod określonym hashtagiem. Twój zasięg rośnie z każdym uczestnikiem : ponieważ ich zwolennicy również wchodzą w kontakt z Twoimi treściami.

Pomiar wydajności za pomocą Instagram for Business

Ważne jest, aby mieć oko na odpowiednie kluczowe liczby, abyś mógł zbliżyć się do osiągnięcia celów, które wyznaczyłeś na początku. Takimi KPI są np.:

 • wzrost naśladowcy
 • wyświetlenia (ile razy post był widziany — prawdopodobnie więcej niż jeden raz przez jedną osobę)
 • zasięg (ile osób był odtwarzany post)
 • wskaźnik interakcji
 • wskaźnik interakcji według dnia i godziny
 • ilość kliknięć na stronie

To, które z tych wskaźników są dla Ciebie najważniejsze, zależy od Twoich celów.

Jeśli chcesz zoptymalizować swoje treści, aby uzyskać większe zaangażowanie i pozyskać nowych obserwujących, Instagram dla Firm oferuje jeszcze jedną przydatną funkcję.

W Statystykach możesz posortować wszystkie swoje posty według zasięgu, wyświetleń, interakcji, komentarzy i wielu innych czynników. W ten sposób możesz łatwo określić, które treści są najlepiej akceptowane. Następnie produkujesz więcej szczególnie dobrych treści, a mniej pozostałych.

Warto również pomyśleć o stworzeniu markowego hashtagu. Pomyśl o słowie kluczowym, które jest konkretne i jednoznaczne i które można jednoznacznie przypisać do Twojej firmy.

Może to być na przykład nazwa Twojej firmy lub ważny produkt. Następnie regularnie sprawdzaj, jak często ten hashtag jest używany. Te liczby to dobry sposób na śledzenie rozwoju świadomości marki.

Wniosek: Konto firmowe na Instagramie przynosi same korzyści

Liczba użytkowników na Instagramie konsekwentnie rośnie w ostatnich latach. Platforma jest szczególnie popularna wśród młodych ludzi poniżej 35 roku życia . Instagram dla Firm pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać go dla Twojej firmy.

W porównaniu do profili prywatnych konto firmowe oferuje znacznie więcej funkcji. Szczególnie cenne są statystyki, które napędzają rozwój Twojego kanału.

Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć: Instagram for Business oznacza tylko korzyści dla firm.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.