L O A D I N G

Jak działa weryfikacja adresu e-mail?

HomePocztaJak działa weryfikacja adresu e-mail?
Shpae
Shpae
Shpae

Czy Twoje e-maile lądują w folderze ze spamem? Następnie należy rozwiązać problem ich dostarczalności.

Jak to zrobić?

Jeśli używasz e-mail marketingu do promowania swoich produktów , dostarczalność e-maili jest jednym z najważniejszych czynników. Niestety, niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) tak bardzo chcą chronić skrzynki odbiorcze użytkowników przed spamem, że czasami wylewają dziecko z kąpielą. Zamiast pozwalać użytkownikom wybierać, jakie e-maile chcą otrzymywać, a jakich nie, polegają na algorytmach, które ostatecznie blokują dobre e-maile i często przepuszczają spam. W ten sposób niektóre biuletyny e-mailowe są automatycznie przechwytywane przez filtr antyspamowy, mimo że ludzie chcą je otrzymywać i sami je subskrybują.

Jednak w e-mail marketingu musimy grać kartami, które otrzymujemy, więc musimy zadbać o to, aby odsetek dostarczonych e-maili był jak najwyższy. W przeciwnym razie możesz łatwo stwierdzić, że duża część e-maili, które wysyłasz (i za które płacisz) trafia na zawsze do folderów ze spamem.

I odwrotnie, być może masz skonfigurowane uwierzytelnianie poczty e-mail dla podstawowej usługi marketingu e-mailowego, ale masz kilka innych systemów, które nie są uwierzytelniane. Szczerze mówiąc, ile razy czekałeś na wiadomość e-mail, która nie dotarła, a po wezwaniu służb ratunkowych usłyszałeś zwykłe pytanie: „Czy sprawdziłeś folder ze spamem?”. Jeśli musisz sprawdzić folder ze spamem, najprawdopodobniej masz problem z uwierzytelnianiem poczty e-mail i powinieneś rozwiązać problem z dostarczaniem wiadomości e-mail.

Co to jest weryfikacja adresu e-mail?

Uwierzytelnianie poczty e-mail to proces, w ramach którego dostawcy usług internetowych (ISP) zapewniają, że wiadomości e-mail rzeczywiście pochodzą od autoryzowanego nadawcy . Sprawdza, czy sama wiadomość e-mail nie została zmodyfikowana, zhakowana ani zmodyfikowana w drodze od źródła do odbiorcy. Niezweryfikowane wiadomości e-mail często lądują w folderze ze spamem odbiorcy. Weryfikacja adresu e-mail zwiększa prawdopodobieństwo, że e-maile zostaną dostarczone do skrzynki odbiorczej, gdzie odbiorca faktycznie je przeczyta.

Istnieje kilka protokołów, które należy zaimplementować za każdym razem, gdy wysyłasz e-maile w imieniu swojej domeny z platformy innej firmy:

  • Sender Policy Framework (SPF) — protokół uwierzytelniania poczty e-mail przeznaczony do wykrywania fałszowania domeny wysyłającej z nieautoryzowanej usługi wysyłania lub adresu IP podczas dostarczania wiadomości e-mail.
  • DomainKeys Identified Mail (DKIM) — protokół uwierzytelniania wiadomości e-mail, który umożliwia odbiorcy sprawdzenie, czy wiadomość e-mail, która rzekomo pochodzi z określonej domeny, została faktycznie autoryzowana przez właściciela tej domeny.
  • DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance) — protokół uwierzytelniania poczty e-mail zaprojektowany w celu zapewnienia właścicielom domen poczty e-mail możliwości ochrony ich domeny przed nieautoryzowanym użyciem.

Uwierzytelnianie poczty e-mail nie tylko gwarantuje, że nieautoryzowany nadawca nie będzie wysyłał wiadomości podszywających się pod Twoją ( podszywanie się), ale także zapewnia, że ​​dostawca usług internetowych może zweryfikować zarówno nadawcę, jak i wiadomość. Oczywiście sytuacja odwrotna jest również prawdziwa. Bez weryfikacji adresu e-mail Twój dostawca usług internetowych może założyć, że jesteś spamerem lub oszustem i przekierować Twoją wiadomość e-mail do folderu ze spamem, a nawet całkowicie ją odrzucić.

Zapewnienie prawidłowego wdrożenia rekordów DKIM, DMARC i SPF może znacznie poprawić dostarczalność Twoich e-mailingowych kampanii marketingowych, skutkując większą liczbą konwersji i większymi zyskami. Dostarczalność może łatwo wzrosnąć o kilkadziesiąt procent.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.