Jak blog pomaga sprzedawać więcej?

HomeSEOJak blog pomaga sprzedawać więcej?
Shpae
Shpae
Shpae

Marketing treści w cyfrowym świecie jest kluczem do pozyskania klientów, którzy są naprawdę zainteresowani naszymi produktami lub usługami. Ponadto pozwala potencjalnym klientom stać się lojalnymi poprzez informacje, które mogą pomóc im rozwiązać problemy lub dowiedzieć się, jak mogą poprawić jakość swojego życia w jakimś aspekcie związanym z tym, czym się zajmujemy. Co to jest CEL? Wreszcie zdobyć zaangażowanych klientów i to, że naprawdę kupują nasze usługi.

Być może nadal zastanawiasz się: w jaki sposób blog pomaga sprzedawać więcej? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest łatwiejsza, niż się wydaje, i opowiem o tym poniżej:

Jak działa blogowanie?

Każdy produkt lub usługa rozwiązuje problem lub potrzebę istniejącą na rynku, ale czasami użytkownicy nie wiedzą dokładnie, jak mogą rozwiązać te sytuacje, więc szukają naszej pomocy w Internecie.

Cóż, jeśli opieramy się na wyszukiwaniach naszych użytkowników i koncentrujemy nasze treści na pomaganiu im w rozwiązaniu czegoś, co ich martwi lub poprawie jakości ich życia, jest więcej niż prawdopodobne, że pozyskamy nowych klientów, co z kolei wygeneruje dochód dla naszej firmy poprzez zakup naszych produktów. Oczywiście, im bardziej szczegółowa jest nasza treść zgodnie z wyszukiwaniem klienta, tym więcej powiązanych wizyt będziemy mieć, a tym samym większa zdolność do posiadania klientów, którzy naprawdę potrzebują naszych produktów lub usług, innymi słowy, blog pomaga sprzedawać więcej.

A jak uzyskać stały dopływ danych do naszego bloga?

Jakość treści to za mało. Już na naszej stronie firmowej bardzo prawdopodobne jest, że mamy dużo informacji o naszych produktach, które są statyczne, a co za tym idzie nie pozwalają na „przemieszczanie się” treści na naszej stronie, przez co zaniedbujemy pozycjonowanie SEO i to sprawia, że ​​nie jesteśmy aktywni w wyszukiwarkach, kiedy nasi potencjalni klienci muszą nas znaleźć.

Z pewnością zastanawiasz się, jak to będzie, jeśli Twoja strona internetowa będzie zawierała przydatne i wysokiej jakości treści, cóż, potrzebujesz ciągłego tworzenia tych treści, regularnego aktualizowania strony i ciągłego utrzymywania czujności wyszukiwarek. Twoja publiczność. (Wpłynie to nie tylko na wyszukiwarki, ale gdy klient zainteresuje się treścią, najprawdopodobniej wróci, aby się wyżywić i czekać na więcej przydatnych dla niego informacji).

Jeśli oprócz tego udostępniasz swoje wpisy na blogu w sieciach społecznościowych… Wyszukiwarki będą postrzegać Cię jako eksperta w Twojej dziedzinie i cenią Twoje treści jako takie. Wydaje się to powszechne, chociaż czasami nie zdajemy sobie z tego sprawy: więcej treści, więcej odwiedzających… więcej odwiedzających: więcej klientów. To proste: blog pomaga sprzedawać więcej.

Nie czekaj, aż klient będzie szukał Twojego produktu: pokaż mu go

co robić? Tak, pokaż klientowi swój produkt lub usługę. Czy wiesz, że pisząc posta, możesz dodać takie linki, w których dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym, jak połączyć marketing treści i generowanie leadów, aby Twój potencjalny klient, Twój lead, mógł dowiedzieć się o innych treściach lub znaleźć ebooki, infografiki, webinary… gdzie bez problemu udostępni Ci swoje dane, abyś mógł dowiedzieć się o nim więcej w zamian za to?

Ta informacja jest bardzo cenna, ponieważ możesz dowiedzieć się znacznie więcej o tym, kim jest Twój klient i czego potrzebuje, a tym samym będziesz wiedział, w jaki sposób Twoje usługi mogą mu pomóc w jego biznesie lub potrzebach, które obecnie ma. Ponadto umożliwią Ci kontakt z nim w celu przesyłania mu Twoich ofert i usług, a także innych informacji, które mogą go zainteresować (możesz skorzystać z newslettera, aby w przejrzysty i atrakcyjny sposób przesyłać określone treści).

Możesz też użyć wezwań do działania, które pozwolą Ci w klarowny sposób przyciągnąć uwagę leada produktem lub usługą: spraw, by dzięki Tobie dotarł do Twoich treści, pomóż mu w prosty sposób.

Niech Twoi klienci wiedzą, że mogą Ci zaufać

Jeśli pozycjonujesz się jako ekspert na swoim blogu i pokazujesz to poprzez swoje treści, użytkownicy docenią Twoją wiedzę, a co za tym idzie, będą wiedzieć, co Twoja firma może im zaoferować i doświadczenie, którym możesz się podzielić, poprawić jakość życia itp.

Oczywiście, im bardziej jesteś obecny na swoim blogu i w sieciach społecznościowych, w których możesz znaleźć swoich potencjalnych klientów, tym lepsze wyniki uzyskasz w wyszukiwarkach, co również sprawi, że klient w ciebie uwierzy i będzie wiedział, że treści, które publikujesz oferta jest rzetelna, czytelna, zrozumiała… bo to podstawa pozycjonowania w wyszukiwarkach.

Jakie są klucze?

Blog pomaga sprzedawać więcej, a jeśli nam nie wierzysz, spróbuj!

  1. Przyciągnij publiczność do swojej witryny.
  2. Zamień odwiedzających w potencjalnych klientów (potencjalnych klientów).
  3. Bądź punktem odniesienia w swojej okolicy.
  4. Zadbaj o to, aby Twoje treści były zawsze dostępne do konsultacji.

Obecnie content marketing, a dokładniej założenie bloga i jego ciągłe aktualizowanie, może oznaczać szybszą konwersję leadów, we wszystkich branżach.

Jeśli wydaje Ci się, że blog może pomóc Ci sprzedawać więcej, ale nie wiesz, od czego zacząć lub godziny dnia nie dają Ci więcej, napisz do nas. Pomożemy Ci zaprojektować i wdrożyć skuteczną strategię dotyczącą treści.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.