L O A D I N G

Integracja WordPress z analityką Google

HomeWordPressIntegracja WordPress z analityką Google
Shpae
Shpae
Shpae

Jak szybko podłączyć WordPress do Google Analytics? Jak podłączyć WordPress do Google Search Console? Jak zgłosić mapę witryny WordPress w Google Search Console? Z naszym poradnikiem nie zajmie Ci to więcej jak 5 minut, bez wiedzy technicznej, bez skomplikowanych ustawień. Skorzystaj z wtyczki Google Site Kit, którą znajdziesz w bibliotece WordPress, a następnie zintegruj WordPress z narzędziami analitycznymi Google.

 • Google Search Console – informacje podstawowe
 • Google Analytics – informacje podstawowe
 • Google Site Kit – wtyczka WordPress
 • Przygotowanie i zgłoszenie mapy witryny WordPress w Google Search Console

Google Search Console – informacje podstawowe

Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) to bezpłatna usługa firmy Google – narzędzie, które kompleksowo odpowiada na Twoje pytania dotyczące tego, jak wyszukiwarka Google „widzi” zawartość Twojej strony. Dostarcza raporty o błędach, które pomogą Ci wyjaśnić wszelkie problemy, na które Google napotkanych podczas przeglądania Twojej witryny.

Choć jest to narzędzie analityczne, każdy użytkownik – nawet początkujący – może z niego korzystać.

Za pomocą kilku kliknięć Google pokaże Ci, jak :

 • przegląda Twoją stronę (i jeśli w ogóle),
 • ile stron faktycznie indeksuje ,
 • liczbę ich odsłon i liczbę kliknięć na Twoją stronę (najwięcej w ciągu ostatnich max. 90 dni),
 • zwraca uwagę na błędy lub niedociągnięcia serwisu ,
 • nieprawidłowe i zduplikowane tagi <description> i <title> (etykiety, tytuły stron),
 • umożliwiają szybsze indeksowanie nowych stron lub stron, które uległy zmianie ,
 • pokaże Ci, jakie obrazy i słowa kluczowe kliknęli odwiedzający Twoją witrynę itp. …

Google Analytics – informacje podstawowe

Google Analytics to bogate w funkcje narzędzie programowe Google, które umożliwia śledzenie ruchu w witrynie i innych powiązanych działań – takich jak ruch i zachowanie osoby odwiedzającej witrynę.

Jest dostępny za darmo , co jest jednym z wielu powodów, dla których jest to bardzo rozpowszechniona i szeroko stosowana usługa. Dostarczane przez nie dane statystyczne są niezbędne do oceny i konfigurowania różnych działań marketingowych online. W tym celu może być powiązany z systemem reklamowym Google AdWords .

Na jednym koncie Analytics można obsługiwać kilka usług . W tym przypadku usługa jest odpowiednikiem strony internetowej. Dlatego jeśli ktoś posiada kilka serwisów internetowych, dla każdego zakłada jeden serwis. Dzięki usłudze możliwe jest posiadanie wielu tzw. widoków , czyli zestawień tworzonych na podstawie określonej specyfikacji – np. wyświetlać mogą się tylko goście z Polski lub ci, którzy pochodzą wyłącznie z komputera, telefonu telefon itp. 

Google Site Kit – wtyczka WordPress

Site Kit by Google to wtyczka od Google, która pozwoli Ci dodać Analytics, Search Console, AdSense do Twojej witryny , a także zmierzy szybkość Twojej witryny. Korzysta z niego ponad milion stron internetowych. Ta wtyczka jest darmowa i jeśli jesteś początkującym, na pewno docenisz link do aplikacji Google w jednym miejscu.

Zainstaluj narzędzie za pomocą sekcji Wtyczki > Dodaj nową.

Przygotowanie i zgłoszenie mapy witryny WordPress w Google Search Console

Sitemap.xml (mapa witryny) to lista stron w witrynie internetowej. Istnieją dwa rodzaje plików map witryn:

 • HTML : Ten typ pliku mapy witryny, zwykle uporządkowany tematycznie, pomaga użytkownikom sieci w poruszaniu się po witrynie.
 • XML: Ten typ pliku mapy witryny udostępnia robotom indeksującym listę stron internetowych.

Definicja mapy witryny : mapa witryny to lista zawartości strony internetowej ułatwiająca użytkownikom i wyszukiwarkom poruszanie się po sieci. Mapa witryny może być hierarchiczną listą stron uporządkowaną tematycznie lub dokumentem w formacie XML, który ułatwia indeksowanie stron przez roboty wyszukujące podczas indeksowania stron dla wyszukiwarek.      

Plik (page) sitemap.xml przypomina listę wszystkich adresów URL na Twojej stronie. Roboty wyszukiwania uzyskują dostęp do pliku sitemap.xml, aby uzyskać przegląd wszystkich stron w witrynie, które chcesz wykryć. 

Sitemap.xml jest praktycznie jak kopia zapasowa architektury Twojej witryny. Podstawową drogą odkrywania treści jest Twoja wewnętrzna struktura linków (linkowanie), więc upewnij się, że Twoje strony są zawsze łatwe do przejścia, strony łączą się ze sobą i ułatwiłeś robotom indeksującym znalezienie wszystkich ścieżek w Twojej witrynie .

Plik Sitemap.xml jest przesyłany do indeksu Google za pośrednictwem Google Search Console . Za każdym razem, gdy zaczynasz prace SEO nad nową witryną, powinieneś zalogować się do Search Console , aby sprawdzić, czy mapa witryny została przesłana i zindeksowana. Jeśli okaże się, że mapa witryny została zindeksowana i przeszukana, ale zindeksowana liczba stron jest mniejsza niż powinna, oznacza to, że coś jest nie tak.  

Po zintegrowaniu witryny WordPress z Google Search Console, możesz zgłosić mapę witryny za pomocą panelu Google Search Console i wspomóc się, np. wtyczką Yoast SEO, która pomoże Ci w generowaniu dobrej mapy witryny.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.