L O A D I N G

HTTP vs HTTPS: co to jest i jak wpływa na SEO?

HomeSEOHTTP vs HTTPS: co to jest i jak wpływa na SEO?
Shpae
Shpae
Shpae

Czy Twoja witryna jest odpowiednio zabezpieczona? Jeśli przełączysz się na HTTPS, Google poprawi ranking Twojej witryny. Co to jest HTTP i jaka jest różnica między HTTP a HTTPS ? Podpowiemy, który z protokołów jest lepszy i na co uważać przy przejściu na HTTPS. 

Co oznacza HTTP? 

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) to protokół internetowy używany do komunikacji między przeglądarką internetową a serwerem WWW . Działa na zasadzie pytanie-odpowiedź. Zasadniczo jest to zestaw reguł, według których serwery (i inne komputery w sieci) komunikują się ze sobą.  

Jest to najczęściej używany protokół , który był bardzo istotny dla rozwoju Internetu, ale ma też swoje wady. Nadaje się do prostych stron internetowych, w których nie ma potrzeby przechowywania informacji – protokół nie może tego zrobić. Na przykład, jeśli masz e-sklep, protokół HTTP nie pozwoli Ci zapamiętać informacji o kliencie ani zawartości jego koszyka. Jednocześnie nie pozwala na szyfrowanie ani zabezpieczanie danych , dlatego nie zaleca się jego używania w przypadku przesyłania poufnych informacji (danych bankowych lub danych osobowych) przez Internet. Każdy może je złapać i wykorzystać. 

Co oznacza HTTPS? 

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) umożliwia komunikację w sieci komputerowej podobnie jak HTTP, z tą różnicą, że jest to komunikacja bezpieczna . Dzięki dodatkowej warstwie zabezpieczeń protokół szyfruje dane krążące między serwerami, zapewniając dodatkową ochronę i zapobiegając kradzieży danych. Ochronę zapewniają certyfikaty dla HTTPS – SSL i TLS , które gwarantują szyfrowanie komunikacji pomiędzy serwerami.  

Skąd wiesz, czy Twoja witryna jest bezpieczna? Protokół HTTPS jest oznaczony ikoną kłódki w przeglądarce internetowej, a na początku adresu zobaczysz również HTTPS. Wcześniej ten protokół był używany tylko w przypadku stron internetowych, które gromadziły prywatne dane użytkowników. Obecnie zabezpieczenie strony internetowej protokołem HTTPS to w zasadzie konieczność . Jeśli nie masz zabezpieczonej witryny, narażasz się na zagrożenie bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto przejść na HTTPS? 

Najważniejszym powodem, dla którego powinieneś bardzo szybko zastąpić HTTP HTTPS, jest bezpieczeństwo. Protokół internetowy HTTP nie zapewnia żadnych zabezpieczeń , więc hakerzy mogą łatwo ukraść i niewłaściwie wykorzystać dane osób odwiedzających Twoją witrynę. Ponadto niezabezpieczona witryna może zniechęcić wielu użytkowników. Google lub sama przeglądarka ostrzeże ich o tym, co może wywołać w nich strach. Prawdopodobnie bardzo szybko opuszczą witrynę i ocenią Twoją firmę jako niewiarygodną.  

Jaki wpływ ma protokół internetowy na SEO? 

Już w 2014 roku Google opublikował informację o tym, że bezpieczeństwo jest jego głównym priorytetem . Starają się, aby każda witryna była bezpieczna za pomocą protokołu HTTPS. Jest więc jasne, że strony z wymaganą ochroną uzyskują lepsze oceny niż strony HTTP. Jednak SEO składa się z wielu działań, które Google ceni inaczej, a samo przejście na HTTPS nie spowoduje, że Twoja witryna wyskoczy na szczyt wyników wyszukiwania. Ale liczy się każdy krok w kierunku poprawy, więc bezpieczna i certyfikowana strona internetowa może przynieść Ci dodatkowe punkty.  

Wskazówka: użyj SEO, aby zwiększyć ruch organiczny i konwersje w swojej witrynie, powiemy Ci, jak to zrobić . 

Na co uważać, gdy chcesz przejść na HTTPS? 

Obecnie większość stron internetowych posiada odpowiednie zabezpieczenia. Jeśli nie należysz do tej większości, zalecamy jak najszybsze poprawienie tego . Na co uważać w takim przypadku? Wiele osób popełnia błąd, nie przekierowując wszystkich swoich adresów URL podczas przełączania na HTTPS. W takim przypadku istnieje kilka wariantów Twojej witryny – niektóre działają w protokole HTTP, a inne w protokole HTTPS. Wszystkie linki muszą zostać zaktualizowane i przekierowane do właściwej strony HTTPS . 

Pomożemy Ci ulepszyć Twoją stronę internetową i SEO 

Potrzebujesz ulepszyć swoją stronę internetową lub po prostu stworzyć nową? W myTimi tworzymy spersonalizowane strony internetowe . Pomożemy Ci zaangażować i dotrzeć do odwiedzających Twoją witrynę oraz zmienić ich w płacących klientów . Znajdziemy dla Ciebie odpowiednie słowa kluczowe , dzięki którym Twoja strona będzie widoczna. Spotkajmy się i umówmy na współpracę. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.