L O A D I N G

Google Ads i nowe zasady widoczności reklam

HomeInternetGoogle Ads i nowe zasady widoczności reklam
Shpae
Shpae
Shpae

Google Ads  stale rozwija swoje zasady, aby zapewnić lepszą obsługę użytkowników i pomóc reklamodawcom w osiąganiu lepszych wyników za pomocą ich narzędzia. W październiku 2022 roku ogłosili, że aktualizują  wymagania dotyczące stron docelowych, aby zmusić reklamodawców do przestrzegania standardów Better Ads . Co to dokładnie oznacza i jak może wpłynąć na Twoje konto? Mówimy ci

Nowe zasady korzystania z Google Ads

Od października 2022 roku wymagania dotyczące stron docelowych Google Ads będą obejmować spełnianie  standardów  Coalition for Better Ads Better Ads .

Jeśli jakieś strony docelowe nie spełniają tego nowego wymagania, Google powiadomi o tym reklamodawcę za pomocą  narzędzia do wyświetlania reklam . Reklamy prowadzące do stron docelowych, które nie spełniają standardów Better Ads, zostaną odrzucone. Dlatego Google zachęca wszystkich reklamodawców do aktualizacji stron docelowych, aby spełniały nowe wymagania.

Wymagania dotyczące strony docelowej Google Ads

Aby upewnić się, że Google zatwierdzi Twoje reklamy, musisz przestrzegać szeregu zasad strony docelowej. Oto kilka przykładów  praktyk, które nie są dozwolone na stronach docelowych Google Ads :

  • Strony docelowe z elementami utrudniającymi nawigację, takimi jak wyskakujące okienka lub reklamy pełnoekranowe.
  • Witryny, które automatycznie przekierowują na inne strony.
  • Strony z niewystarczającą ilością oryginalnej treści lub których głównym celem jest wyświetlanie reklam.
  • Strony ze zduplikowanymi treściami, które nie dodają wartości.
  • Domeny, które nie pasują do adresu URL wyświetlanego w reklamie.
  • Strony, które nie działają poprawnie.

Lepsze standardy reklam

Standardy Better Ads to szereg wymagań określonych przez organizację Better Ads Coalition na podstawie badań przeprowadzonych z udziałem ponad 66 000 konsumentów w celu przeanalizowania, które formaty reklam i doświadczenia uważają za najbardziej inwazyjne.

W rezultacie sporządzili listę  formatów reklam niedozwolonych dla konsumentów , w tym między innymi  wyskakujące okienka , automatycznie odtwarzane filmy z dźwiękiem, reklamy pełnoekranowe, strony, na których reklamy zajmują ponad 30%, lub reklamy. w filmach.

Oprócz spełnienia wymagań Google Ads, spełnienie tych standardów przynosi  korzyści  wszystkim zaangażowanym stronom:

  • Użytkownicy będą cieszyć się mniej uciążliwym doświadczeniem podczas przeglądania sieci, co może wyeliminować potrzebę blokowania reklam.
  • Wydawcy, którzy przestrzegają standardów, będą mogli cieszyć się ulepszonym ekosystemem reklamowym, który zwiększy potencjalne wydatki na reklamę.
  • Strony internetowe będą oferować lepsze doświadczenia odwiedzających, co może poprawić poziom interakcji i postrzeganie marki.
  • Reklamodawcy, którzy przestrzegają standardów, będą  mogli docierać do docelowych odbiorców  w bardziej trafny i angażujący sposób, a tym samym generować więcej pozytywnych reakcji.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.