L O A D I N G

Dowiedz się, jak wykonać przekierowania w .htaccess dla WordPress

HomehtaccessDowiedz się, jak wykonać przekierowania w .htaccess dla WordPress
Shpae
Shpae
Shpae

Plik .htaccess umożliwia przekierowanie niektórych adresów URL do innych adresów URL, więc jeśli wyszukiwarka połączyła stronę, która nie istnieje, albo dlatego, że ją usunąłeś, albo zmieniłeś ślimak.
W przypadku zmiany domeny możesz również przekierować wszystkie żądania ze starej domeny do nowej domeny.

Przekierowania w pliku .htaccess

Następnie omówimy różne rodzaje przekierowań.
Koncentruje się na wykorzystaniu WordPressa, ale może być używany na dowolnej stronie internetowej, o ile serwer WWW to Apache.

Aby przekierować całą zawartość z jednej domeny do innej, musimy wykonać przekierowanie 301 (wskazuje, że treść została przeniesiona na stałe).

Przekierowanie 301 / http:/nazwa-domeny.com/

Jeśli zmiana nie jest trwała, ale tymczasowa, odbywa się za pomocą 302 (tymczasowe przekierowanie).
Jeśli kod nie jest wskazany, domyślnie dokonuje tymczasowego przekierowania (302).

Przekierowanie / http://nazwa-domeny.com/

Zamierzamy przekierować adres URL na inny podobny.
Wyobraź sobie, że właśnie zmieniłeś nazwę podstawowego tagu tagów na tag . Aby przekierować wszystkie tagi url, musisz utworzyć przekierowanie 301.

Przekierowanie 301 /tag /tag

Załóżmy teraz, że chcemy przekierować kanoniczne adresy URL kategorii z nazwa-domeny.com/category/category_name do nazwa-domeny.com/category_name .

RedirectMatch 301 /kategoria/(.*)$ /$1

Cóż, w przypadku chęci usunięcia .html z adresów URL, musisz użyć mod_rewrite.
Dzięki temu użytkownik zobaczy adres URL bez rozszerzenia .html , ale podczas wyszukiwania pliku na serwerze zrobi to z rozszerzeniem .html.

RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}\.html -f
RewriteRule ^(.*)$ $1.html
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[AZ]+\ (/[^\ ]*)\ .html[?\ ]
Przepisz regułę (.*)\.html$ /$1 [R=301,L]

Jeśli oprócz usunięcia .html ze wszystkich adresów URL chcesz usunąć index.html , możesz dodać następujący kod po poprzednim kodzie:

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*/)index$ [NC]
RewriteRule . %1 [R=301,NE,L]

W ten sposób w pierwszej części .html zostanie usunięty z adresu URL, pozostawiając tylko indeks , aw drugiej części indeks zostanie usunięty .

Jeśli z drugiej strony nie chcesz usuwać .html , ale chcesz usunąć index.html , po prostu zmodyfikuj nieco poprzedni kod (oczywiście pomiń część dotyczącą usuwania .html , chociaż nie trzeba dodawać dyrektywy RewriteEngine On przed wstawieniem jakiejkolwiek dyrektywy przepisywania).

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(.*/)index\.html$ [NC]
RewriteRule . %1 [R=301,NE,L]

Jeśli chcesz przekierować sieć bez www na www , musisz dodać te linie.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nazwa-domeny.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://www.nazwa-domeny.com/$1 [L,R=301]

Po prostu umieść pierwszy wiersz raz, więc już go umieściłeś, nie musisz go wstawiać ponownie (o ile umieścisz nowe dyrektywy w dyrektywie RewriteEngine On .

W innym artykule porozmawiamy o kodach błędów i sposobach przekierowania ich w celu wyświetlenia niestandardowych komunikatów, ale w tym artykule omówimy przekierowanie kodu błędu, którego nie należy robić.
I jest to nic innego jak przekierowanie 404. Być może widzieliście gdzieś, jak ktoś przekierowuje kod błędu 404 (szukany plik nie został znaleziony) do domeny głównej.

Błąd dokumentu 404 http://www.nazwa-domeny.com/

Na poziomie użytkownika może to nie być problem, ale na poziomie seo już tak. A to dlatego, że przeglądarki interpretują to jako nieprawidłowe działanie i będą karać sieć.

Niebezpieczeństwa łączenia przekierowań

Powinieneś wiedzieć, że przekierowania są obliczane sekwencyjnie od góry do dołu. Aby ci to pokazać, rozważymy następujący przypadek.

Masz kategorię dla wtyczek i umieściłeś tam wszystkie swoje artykuły WooCommerce, ale postanawiasz utworzyć nową kategorię dla woocommerce ze względu na dużą liczbę artykułów.
Po zmianie kategorii na wszystkie elementy WooCommerce, musisz utworzyć dyrektywę taką jak ta poniżej dla każdego elementu, na który zmieniłeś kategorię.

Przekierowanie /blog/kategoria/plugins/article_1 /blog/kategoria/woocommerce/article_1
Przekierowanie /blog/kategoria/plugins/article_2 /blog/kategoria/woocommerce/article_2
Przekierowanie /blog/kategoria/plugins/article_3 /blog/kategoria/woocommerce/article_3

Później decydujesz, że nie chcesz, aby kategoria była nazwą kategorii bazowej i wolisz umieścić cat .
W tym celu utwórz następującą dyrektywę:

Przekierowanie /blog/kategoria/ /blog/kat

Jeśli ktoś uzyska dostęp do oryginalnego adresu URL artykułu_1, czyli http://nazwa-domeny.com/blog/category/plugins/article_1 , najpierw zostanie przekierowany do http://nazwa-domeny.com/blog/category/woocommerce / article_1 , a po drugie do http://nazwa-domeny.com/blog/ cat /woocommerce/article_1 .
Tak więc, gdy użytkownik wprowadzi oryginalny adres URL, zobaczy treść poprawnie i nie zauważy przekierowań, chociaż po uzyskaniu dostępu do przeglądarki otrzyma dwa kody 302 (tymczasowe przekierowanie) i jeden kod 200 (OK).

Jeśli zamiast umieszczać przekierowanie z kategorii na cat na końcu, umieścisz je na początku, podczas wyszukiwania oryginalnego adresu URL, http://nazwa-domeny.com/blog/category/plugins/article_1 , zostanie przekierowany do http ://nazwa-domeny.com/blog/ kot /plugins/article_1 . Ponieważ ten adres URL nie pokrywa się z adresem do zmiany kategorii artykułów, nie zostanie wykonany, a zatem użytkownik końcowy otrzyma kod 404 (plik nie istnieje), a przeglądarka 302, a następnie 404 .

Wniosek

Przekierowania są niezwykle przydatne, ponieważ umożliwiają przekierowanie zindeksowanych adresów URL, które nie odnoszą już sukcesu lub których nie chcesz wyświetlać w innych treściach.
Nie powinniśmy również nadużywać przekierowań, ponieważ korzystanie z przekierowań wydłuży ładowanie sieci, a przeglądarki mogą karać nadużywanie przekierowań.
Z drugiej strony przekierowania kumulują się, więc jeśli nie będziemy w pełni kontrolować tego, co chcemy przekierować, możemy skończyć z zepsutą stroną internetową.

Możesz połączyć korzystanie z przekierowań i pliku robots.txt . W ten sposób będziesz mógł przekierować strony, które nie istnieją lub których nie chcesz wyświetlać, a także będziesz mógł uniemożliwić wyszukiwarkom indeksowanie tych stron.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.