L O A D I N G

Dlaczego warto wybrać WordPress do stworzenia strony internetowej

HomeWordPressDlaczego warto wybrać WordPress do stworzenia strony internetowej
Shpae
Shpae
Shpae

Myślisz o stworzeniu strony internetowej z WordPress ? W tym poście powiem ci, dlaczego warto wybrać WordPress do stworzenia strony internetowej , jego zalety, wady i wszystko, co powinieneś rozważyć, aby wiedzieć, czy jest to dobra opcja dla Ciebie. 

WordPress  to system zarządzania treścią (w języku angielskim system zarządzania treścią lub  CMS ), który umożliwia  tworzenie i zarządzanie witryną internetową , niezależnie od tego, czy jest prosta i zawiera mało treści, czy jest duża i ma wiele funkcji. Sprawdza się zarówno w przypadku blogów , jak i serwisów firmowych, portali informacyjnych, sklepów internetowych itp.

Będąc bardzo wszechstronnym oprogramowaniem i oferującym ogromną liczbę wtyczek, WordPress pozwala szybko, łatwo i bezpiecznie stworzyć niemal każdy typ strony internetowej .

WordPress pozwala stworzyć stronę internetową od 0 do 100 , załadować wszystkie niezbędne treści i dostosować projekt. Wszystko to za pomocą kilku kliknięć, w bardzo intuicyjny sposób i bez konieczności posiadania wiedzy technicznej lub dotknięcia linijki kodu.

Jest to oprogramowanie Open Source . Oznacza to, że korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne i wspierane przez ogromną społeczność.

Dlaczego warto używać WordPressa?

czy wiedziałeś 40% stron internetowych na całym świecie korzysta z tego menedżera treści, co czyni go najpopularniejszym na świecie. Nie jest to przypadek i wynika z dużej liczby zalet i korzyści, jakie oferuje.

Jeśli zastanawiasz się , dlaczego warto wybrać WordPress , oto lista głównych zalet tego CMS-a.

Zalety i zalety WordPressa

1. Łatwość użytkowania

Bez wątpienia jedną z najlepszych cech WordPressa jest łatwość obsługi . Jego panel administracyjny jest bardzo łatwy do zrozumienia, a główne funkcje (takie jak tworzenie nowej strony, edycja, usuwanie itp.) są dostępne w odległości kilku kliknięć.

Jest to ogromna korzyść dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć stronę internetową i nie mają wiedzy technicznej na temat tworzenia stron internetowych. Z WordPressem nie musisz!

2. Brak kodu

Zgodnie z powyższym punktem, ale wartym odnotowania, WordPress jest narzędziem bez kodu . Oznacza to, że nie trzeba pisać kodu ani rozumieć języków programowania, aby z niego korzystać. Jak wspomniałem wcześniej, możesz zbudować stronę internetową od 0 do 100 bez polegania na niej.

Ten CMS pozwala tworzyć, modyfikować, edytować zawartość, a nawet techniczne aspekty każdej strony internetowej za pomocą bardzo intuicyjnych przycisków i pól, które mają wpływ na kod bez konieczności ręcznej modyfikacji.

Zmiany są automatycznie odzwierciedlane w interfejsie witryny , czyli w tym, co jest widoczne dla osoby odwiedzającej witrynę.

Wyjaśnienie: Nie oznacza to, że ktoś ze znajomością programowania nie może modyfikować kodu WordPressa. W rzeczywistości wielu programistów korzysta z tego systemu CMS i tworzy super wydajne strony internetowe, dostosowując swój kod i inne aspekty.

3. Wszechstronność

Jest to bardzo wszechstronne oprogramowanie, które dostosowuje się do różnych potrzeb. W ten sposób możesz stworzyć bardzo prostą stronę internetową za pomocą WordPressa , po prostu instalując go, wybierając wstępnie zaprojektowany szablon i dostosowując jego podstawowy wygląd. Możesz też zatrudnić programistów, aby zaprojektowali dla Ciebie wyjątkową stronę internetową za pomocą WordPress i dodali mnóstwo funkcji za pomocą dodatków i wtyczek.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bardzo podstawowej strony internetowej, czy też chcesz, aby była wyjątkowa i miała wiele funkcji, WordPress oferuje niezbędne rozwiązania, abyś mógł to zrobić.

Ponadto umożliwia zarządzanie i publikację treści w różnych formatach, takich jak wideo, audio, obrazy… wszystko z wielką łatwością.

4. Ciągłe aktualizacje

WordPress ma społeczność programistów, którzy uczestniczą w jego ulepszaniu i aktualizowaniu , współpracując w celu uczynienia go coraz bezpieczniejszym, oferowania większej liczby funkcji i nowych wtyczek . Ponadto poświęcają się znajdowaniu problemów i ich rozwiązywaniu.

Dzięki tej pracy WordPress regularnie wydaje nowe aktualizacje poprawiające i rozszerzające funkcje poprzednich wersji, zarówno dla użytkownika-administratora strony, jak i dla programistów i projektantów.

To bardzo otwarta społeczność, która zawsze jest chętna do pomocy.

5. Przyjazny dla SEO

Kolejną ważną kwestią jest to, że WordPress to CMS zoptymalizowany pod kątem osiągania dobrych pozycji w wynikach wyszukiwania .

Na przykład jego struktura w kodzie źródłowym została zaprojektowana z uwzględnieniem ocen Google i innych wyszukiwarek. Chociaż to samo w sobie nie wystarczy do dobrego pozycjonowania, pomaga mieć przyjazną stronę internetową, która zwiększa Twoje szanse na pojawienie się na pierwszych stronach.

6. Za darmo i za darmo

WordPress to CMS typu open source, który nie wymaga licencji i można go pobrać za darmo .

Jest to niezwykle pozytywne dla tych, którzy nie dysponują dużym budżetem na stworzenie swojej strony internetowej. Wystarczy wynająć usługę hostingową iz panelu sterowania możesz pobrać WordPressa w cenie 0 USD.

Ponadto ten CMS oferuje setki darmowych szablonów – lub motywów – których możesz użyć do stworzenia swojej strony internetowej, wybierając ten, który najlepiej pasuje do Twojej kategorii, estetyki i potrzeb interfejsu.

Oznacza to, że możesz stworzyć swoją stronę internetową za pomocą WordPress za 0 USD, płacąc tylko za domenę i hosting. Jednak ten menedżer oferuje również płatne motywy i funkcje premium na wypadek, gdybyś ich potrzebował, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

7. Personalizacja

Jak być może zauważyłeś, WordPress jest wysoce konfigurowalny , dzięki szablonom lub motywom, wtyczkom i wszelkiego rodzaju akcesoriom, których liczba rośnie z dnia na dzień.

Jest to bardzo kompletne oprogramowanie, z którym prawie nie ma funkcji internetowej, której nie można włączyć.

Należy pamiętać, że sklepy internetowe to zazwyczaj strony, na których wymagana jest większa ilość dodatkowych zasobów niż oryginalna instalacja.

8. Jest responsywny

WordPress automatycznie konfiguruje Twoją witrynę, aby mogła dostosować się do innych urządzeń i formatów, takich jak tablety i smartfony.

Jest to ogromna zaleta, ponieważ obecnie urządzenia mobilne przewyższają komputery jako podstawowy sposób dostępu do Internetu.

Właśnie dlatego motywy WordPress zawierają już te funkcje w swoim kodzie. Dzięki tej funkcji nie tracisz czytelników i/lub gości tylko dlatego, że Twoja strona nie działa poprawnie na urządzeniu mobilnym.

9. Pozwala na uzyskiwanie statystyk w czasie rzeczywistym

Za pośrednictwem platformy możesz uzyskiwać dane statystyczne i raporty dotyczące aktywności Twojej strony internetowej. Pozwala to na podejmowanie asertywnych decyzji i poprawę ukierunkowania strategii.

Ponadto istnieje wiele wtyczek, które możesz zainstalować na swojej stronie, aby poznać najdokładniejsze statystyki swojej strony i uzupełnić je o wyniki, które dają Ci WordPress i Google Analytics.

W ten sposób możesz mieć kolejne źródło wiedzy o danych związanych z:

 • Ruch internetowy w Twojej witrynie i na każdej ze stron.
 • Najczęściej czytane artykuły.
 • Współczynnik odrzuceń.
 • Liczba nowych użytkowników.

Najbardziej znane wtyczki do uzyskiwania statystyk to: MonsterInsights, WP Statistics, Slimstat Analytics i Jetpack firmy WordPress.com.

10. Oferuje ogromną liczbę wzorów

WordPress oferuje ponad 11 000 opcji projektowania stron internetowych w ThemeForest, dzięki którym możesz dostosować swoją witrynę do własnych upodobań: włącz żądany projekt i zmodyfikuj elementy szablonu w zależności od potrzeb.

Szablony WordPress zwykle mają własny panel opcji, który pozwala zmienić kolor, przesłać logo, zmienić tło, użyć różnych stylów do uporządkowania informacji, a wszystko to bez konieczności pisania ani jednej linii kodu.

Jest to  wielka zaleta korzystania z WordPress na swojej stronie internetowej w porównaniu z innymi systemami zarządzania treścią, które są bardziej złożone pod względem projektowania stron internetowych.

Jakie są najlepsze wtyczki WordPress?

 • Yoast SEO: niezbędne do pozycjonowania treści w wyszukiwarkach.
 • WooCommerce: do stworzenia sklepu internetowego.
 • Limit Login Attempts – wtyczka cyberbezpieczeństwa, która obejmuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe i ogranicza liczbę prób logowania według nazwy użytkownika i adresu IP.
 • WP Mail SMTP : do konfiguracji serwera do wysyłania wiadomości e-mail.
 • WPO (optymalizacja wydajności sieci): wtyczka pamięci podręcznej.
 • Ninja Forms : wtyczka formularzy internetowych .

Wskazówki dotyczące korzystania z WordPressa

 1. Wybierz dobrą nazwę domeny. To nazwa, którą będzie nosić Twoja witryna i musi być dobrze zoptymalizowana, jeśli chcesz, aby Twoja strona odniosła sukces. Polecam przeczytać.
 2. Wynajmij dobry hosting , poszukaj profesjonalnego hostingu, który jest zoptymalizowany pod WordPress , który ma szybką obsługę, kopie zapasowe i skuteczny system bezpieczeństwa.
 3. Pomyśl dokładnie o celu swojej witryny i docelowych odbiorcach. Umożliwi to bardziej strategiczne podjęcie decyzji o projekcie i pomoże wybrać dobry szablon , który będzie dla Ciebie odpowiedni.
 4. Zainspiruj się innymi stronami internetowymi. Przyjrzyj się projektom stron internetowych konkurencji i przeanalizuj je. Zanotuj to, co lubisz najbardziej i co chcesz zaimplementować na własnej stronie internetowej. 

Wniosek

Mam nadzieję, że po tym poście masz już jasność co do powodów , dla których wybrałeś WordPress do stworzenia strony internetowej , a także korzyści i udogodnień, które same w sobie sprawiają, że tak wiele stron internetowych na świecie wybiera tego menedżera treści.

Jeśli zdecydowałeś, najlepszą rekomendacją jest wynajęcie usługi hostingowej zoptymalizowanej pod kątem WordPress , która gwarantuje specjalistyczną obsługę techniczną, samouczki i dobry system bezpieczeństwa cybernetycznego, aby wydobyć cały blask z Twojej witryny WordPress.

Zdobądź swoją stronę internetową i hosting WordPress już dziś!

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.