L O A D I N G

Dlaczego warto mieć witrynę WordPress?

HomeWordPressDlaczego warto mieć witrynę WordPress?
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć tworzenie strony internetowej, aby ułatwić ten proces, przedstawiamy Ci, jak działa strona internetowa działająca na systemie redakcyjnym WordPress. System i jego podstawowe funkcje są zwykle bezpłatne, WordPress jest łatwy w obsłudze i nie sprawia trudności w jego uruchomieniu. Jeśli podstawowa funkcjonalność strony jest dla Ciebie wystarczająca i chcesz ją zobrazować na szablonowym projekcie, system WordPress będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

WordPress to system, w którym publikować może każdy. Tworząc stronę internetową, naprawdę nie musisz mieć doświadczenia w programowaniu, praca w niej jest intuicyjna .

Ogromną zaletą jest to, że ponieważ WordPress jest naprawdę jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania treścią , w Internecie znajdziesz wiele przydatnych rekomendacji i porad dotyczących różnych rozszerzeń lub korzystania ze wszystkich dostępnych funkcji.

A jakie są największe zalety WordPressa?

  • Najczęściej używany system redakcyjny
  • Prostota sterowania
  • WordPress jest darmowy
  • WordPressa można używać zarówno prywatnie, jak i komercyjnie
  • Setki szablonów graficznych są dostępne do swobodnego użytku
  • WordPress jest w pełni responsywny
  • Dostępnych wiele funkcji i wtyczek
  • Używaj nawet bez znajomości programowania

Społeczność użytkowników serwisów działających na WordPressie jest ogromna, niektórzy robią to sami, inni pozostawiają stworzenie serwisu profesjonalistom. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jedno, czy drugie, WordPress będzie Twoim niezawodnym partnerem.

Niektórzy użytkownicy narzekają, że WordPress ma dla nich ograniczone funkcje . Ważne jest to, czego od niego oczekujesz. Jeśli potrzebujesz, aby strona internetowa mogła rzetelnie spełniać swoje główne cele (prezentacja firmy, cel informacyjny, ale także funkcja estetyczna), WordPress będzie dla Ciebie najlepszym wyborem .

Edycja zdjęć, dodawanie nowych postów i edytowanie tekstów jest w WordPressie niezwykle proste , bez ryzyka spędzenia miesięcy na nauce obsługi zagmatwanego systemu.

Jednak wadą jest to, że jeśli zdecydujesz się samodzielnie zbudować witrynę WordPress , nie uzyskasz obsługi klienta w darmowej wersji. W przypadku wystąpienia błędu będziesz zmuszony samodzielnie go rozwiązać lub zasięgnąć porady w dyskusjach użytkowników. Jeśli masz stronę stworzoną przez profesjonalistów, w odpowiednim towarzystwie uzyskasz nie tylko błyskawiczną poradę, ale przede wszystkim szybkie rozwiązanie i wyeliminowanie każdego problemu .

Niektórzy użytkownicy obwiniają szablonowe strony internetowe zbudowane na systemie WordPress za ich częste powtarzanie. Oczywiście istnieją szablony, które po prostu podobają się większej liczbie użytkowników, dlatego niektóre witryny mogą mieć ten sam wygląd. Jeśli chodzi o strony zagraniczne, to nie powinno być problemu, ale przedsiębiorcy z pewnością nie czuliby się komfortowo, gdyby strony internetowe wyglądały tak samo jak ich konkurenci.

Jeżeli obawiasz się duplikatu wyglądu strony internetowej, najodpowiedniejszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie stworzenie spersonalizowanej strony internetowej . Twoja witryna sprzedażowa lub prezentacyjna będzie oryginalna i z oryginalnym, szytym na miarę projektem. To samo dotyczy e-sklepu, który będzie dla Ciebie szyty na miarę, tak aby jak najlepiej spełniał zamierzone cele.

Wiem, że chcę WordPressa. Jak zacząć teraz?

1. Domena

Przede wszystkim musisz zarejestrować domenę – czyli adres swojej strony, pod którą ludzie mogą znaleźć Twoją witrynę. Odpowiednia domena powinna być łatwa do zapamiętania, krótka i prosta, a najlepiej zawierać słowo kluczowe (o ile nie chcesz mieć domeny tylko z marką Twojego sklepu). Oczywiście nazwa domeny nie może się powtarzać, jedna nazwa zawsze może przekierować tylko na jedną konkretną stronę.

2. Hosting

Kolejnym niezbędnym krokiem w tworzeniu strony internetowej jest hosting . Hosting to usługa, dzięki której możesz wynająć miejsce na swoją stronę internetową oraz miejsce, w którym będą przechowywane dane Twojej witryny. Ceny hostingu zwykle wahają się w granicach kilkuset kilkudziesięciu złotych rocznie, w zależności od ruchu na stronie i zawartych w niej informacji. Jednak dobry hosting musi gwarantować, że strona nie ulegnie awarii. Zwracaj szczególną uwagę na regularne tworzenie kopii zapasowych swoich danych i zwracaj uwagę na wysokiej jakości ochronę antywirusową .

3. Instalacja

Cóż, dochodzimy do kluczowego punktu tworzenia strony internetowej – instalacji WordPressa . Jeśli masz już zakupioną domenę hostingową, zacznij instalować system redakcyjny. Po zalogowaniu się do hostingu znajdź instalator aplikacji , wybierz z listy WordPress i rozpocznij instalację. Po zakończeniu procesu powinieneś otrzymać wiadomość e-mail umożliwiającą zalogowanie się do systemu redakcyjnego.

4. Projektowanie

A teraz projekt strony ! Który szablon wybierzesz dla swojej strony internetowej? Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z tworzeniem i projektowaniem stron internetowych, przeczytaj kilka naszych wskazówek dotyczących dobrego projektowania stron internetowych . Możesz mieć szablon strony internetowej za darmo lub zapłacić za wersję premium. Wybierz szablon sieciowy zgodnie z tematyką witryny. Czy ma to być strona informacyjna, sprzedażowa czy osobista? Znajdziesz różne funkcje dla różnych szablonów.


Wybór szablonów można znaleźć na karcie Wygląd oraz w sekcji Szablony . Logujesz się za pomocą przycisku Ulubione , a następnie wybierasz odpowiedni szablon w sekcji Pokaż ulubione wtyczki , a następnie przystępujesz do instalacji .

Wygląd →Szablony→Ulubione→Pokaż ulubione wtyczki→Instalacja

Następnie w zakładce Wygląd znajdziesz nowo zainstalowany szablon, aktywujesz go, a następnie edytujesz, łączysz, zmieniasz kolory, układ, wstawiasz teksty.

Wygląd →Szablony→Aktywacja

Tworząc stronę internetową działającą w systemie WordPress, warto nie zapomnieć o dodaniu wtyczek . Wtyczki mogą gwarantować np. responsywność zdjęć, rejestrację internautów i inne.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.