Dlaczego posiadanie bloga jest ważne dla SEO

HomeSEODlaczego posiadanie bloga jest ważne dla SEO
Shpae
Shpae
Shpae

Być może już słyszałeś, że  obecność Twojej firmy w Internecie ma dziś kluczowe znaczenie dla jej sukcesu. Potrzeba posiadania bloga, aby osiągnąć ten cel, jest coraz ważniejsza i może pomóc w budowaniu zaufania, zwiększeniu wiarygodności i wyróżnieniu się na tle konkurencji, aby przewodzić na rynku. Również dzięki istnieniu bloga możemy nawiązywać relacje poprzez treści i tworzyć zaangażowanych odbiorców.

Ale do czego tak naprawdę potrzebny jest blog? Blog jest ważny dla SEO: aby zoptymalizować naszą stronę internetową i poprawić wyniki dotyczące naszej strony internetowej  (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek). Oznacza to, że w „darmowy” sposób będziemy mogli zwiększyć ruch organiczny na naszej stronie, a także podniesiemy pozycje w wynikach wyszukiwania, co z kolei sprawi, że więcej osób zobaczy naszą stronę i będzie mogło wejść na nią nasza strona internetowa biznes z Internetu ( firmy, które mają bloga, generują co najmniej dwa razy większy ruch w sieci niż te, które go nie mają ).

Często aktualizuj zawartość bloga

Bardzo ważne jest,  aby często aktualizować zawartość. Być może zastanawiasz się, dlaczego, cóż, wyszukiwarki zwracają uwagę na zmiany i nowości, czyli jeśli regularnie aktualizujemy naszą witrynę, wyszukiwarki będą na nią regularnie zaglądać, aby upewnić się, że treść jest przydatna  i nowy iw ten sposób, jeśli oferowane przez nas informacje są naprawdę wysokiej jakości, nasza strona będzie lepiej dopasowana do wyszukiwarki.

Dlatego blog jest ważny dla SEO, ponieważ zwykle  strony internetowe firmy nie są często aktualizowane, ale są statyczne.  Czy zmienisz stronę, która mówi o produktach firmy, wartościach, a nawet stronę o ludziach, którzy często ją tworzą? Nie jest to powszechne, ale  treści, którymi możemy zajmować się na blogu, mogą się zmieniać i być częściej aktualizowane  (możemy nawet publikować więcej niż raz tego samego dnia, ponieważ nie ma ustalonej reguły, kiedy mamy publikować). ale jest to decyzja firmy i zależy od ruchu jaki chcemy wygenerować). Oczywiście im więcej publikujemy, tym więcej stron wyszukiwarki będą musiały zaindeksować, a zatem lepsze pozycjonowanie organiczne

Mądrze używaj obrazów

Obrazy są ważniejsze niż się wydaje. Jego funkcja na blogu jest również ważna dla SEO, oprócz przyciągania większej uwagi wizualnej treści,  obrazy mogą być dodatkiem, jeśli chodzi o pozycjonowanie się w wyszukiwarkach, ponieważ możemy używać ich nazw i tekstów alternatywnych za pomocą słów kluczowych które pomogą nam poprawić pozycjonowanie. Ale czym są słowa kluczowe?

Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Wpisy na bloga możemy pisać na bieżąco, ale jeśli nie użyjemy słów kluczowych (Keywords), treść nie będzie w stanie poprawić naszego pozycjonowania. Blog jest ważny dla SEO, ponieważ  dzięki słowom kluczowym i frazom, które mogą wyszukiwać użytkownicy, możemy poprawić optymalizację naszej strony w wyszukiwarce. Z tego powodu musimy wybrać słowa kluczowe, które chcemy przyczynić się do indeksowania różnych stron i różnych treści.

Celem doboru słów kluczowych jest wejście w umysł użytkownika i zastanowienie się, w jaki sposób szukałby treści, aby na ich podstawie dostosować nasze słowa kluczowe.

Popraw swoją popularność

SEO opiera się na popularności w sieci. Jak możemy poprawić naszą popularność? To, co musimy zrobić, to  sprawić, aby nasze posty na blogu były regularnie udostępniane i klikane.

Im lepsze i bardziej przydatne treści oferujemy użytkownikowi, tym większe mamy szanse, że będzie on zainteresowany ich przeczytaniem, a także zechce się nimi podzielić. Aby to zrobić, musimy sami rozpowszechniać treści i zachęcać do udostępniania ich organicznie. Jak możemy to uzyskać?

Linki wsteczne

Jeśli treści, które publikujesz na swoim  blogu, są wysokiej jakości,  mogą sprawić, że  inne blogi będą chciały udostępniać je w swoich postach i polecać je swoim czytelnikom.

Istnieją firmy i prywatne strony internetowe, które to doceniają i starają się wypełnić swoje treści bardziej odpowiednimi informacjami, które mogą pomóc ich czytelnikom. W ten sposób  strony te nadają treściom odpowiedni charakter, a także generują dodatkowy ruch w naszej witrynie, ponieważ cytują nas w treściach, które mogą zainteresować dużą liczbę osób, które mogą nie szukać bezpośrednio naszego bloga lub informacji odkryli z innej strony internetowej.

Portale społecznościowe

Sieci społecznościowe są teraz również sposobem na poprawę naszego pozycjonowania:  łącząc nasz blog biznesowy z kontami naszej firmy w sieciach społecznościowych, możemy sprawić, że wyszukiwarki będą znajdować naszego bloga i wchodzić w interakcję z naszymi treściami, gdy będą szukać naszej firmy w sieciach społecznościowych.

Po tych wskazówkach,  jak poprawić nasze pozycjonowanie w sieci, nie ma wątpliwości, że blog jest ważny dla SEO. Aby uzyskać więcej informacji, nie wahaj się  z nami skontaktować.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.