Dlaczego MŚP powinno mieć stronę internetową?

HomeStrony WWWDlaczego MŚP powinno mieć stronę internetową?
Shpae
Shpae
Shpae

Świat Internetu , a wraz z nim posiadanie strony internetowej, rozwija się w ostatnich czasach, a wraz z nim świat biznesu online , ponieważ przyniósł on wielką zmianę i wpłynął na wszystkie dziedziny życia. Dzisiaj media marketingowe, które były używane w przeszłości, nie są już tak istotne lub ewoluowały, aby dostosować się do nowych czasów i metod. 

Chcesz być obecny w Internecie i rozwijać swój biznes? Więc zostań i czytaj dalej, to cię interesuje.

Marketing obejmuje wiele działań, ale jednym z nich, który niewątpliwie jest bardzo korzystny dla naszego biznesu, jest posiadanie strony internetowej. Wielu uważa, że ​​skoro nie chcą sprzedawać w internecie, to nie trzeba mieć strony internetowej Strona internetowa ma nie tylko cel sprzedaży. Posiadanie strony internetowej to posiadanie wizytówki naszej firmy lub biznesu 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. To obecność w internecie i zdobywanie pozycji w wyszukiwarkach, praca nad tym. Ma na celu nadanie profesjonalnego wizerunku,Przekaż zaufanie i bezpieczeństwo naszym klientom i potencjalnym klientom. Pozwala nam dotrzeć do osób, które nas nie znały, poprzez powiązane wyszukiwania w sieci. Krótko mówiąc, otwiera przed nami wiele drzwi i przynosi ogromne korzyści dla naszego biznesu, czy to małej i średniej firmy, dużej firmy, czy też usług przedsiębiorcy lub osoby samozatrudnionej.

Jeśli masz tylko fizyczną firmę i nie reklamujesz się w Internecie, stracisz możliwość dotarcia do klientów, którzy nawet nie wiedzą, że istniejesz. 

Zalety posiadania strony internetowej przez MŚP

Istnieje wiele korzyści, które posiadanie strony internetowej przyniesie Twojej firmie. Tutaj wymieniamy 10 najbardziej znanych.

1. Prezentacja 24/7, 365 dni w roku.

Możliwość sprzedaży o każdej porze. To tak, jakby mieć firmę otwartą przez cały rok, ale bez konieczności tam być. Ludzie szukają, co kupić, gdy są zrelaksowani w domu, szukają i porównują wiele razy przed pójściem do sklepu stacjonarnego, jeśli cię tam nie będzie, nie będą mogli cię znaleźć. Pokaż swój sklep przez cały rok, aby był opcją zakupu. 

2. Bądź obecny w Internecie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, świat zmienił się w ostatnich latach, a internet pozostanie. Zaistnienie w sieci ze stroną internetową doda prestiżu i profesjonalizmu Twojej firmie lub firmie, a także da Ci możliwość pozyskania potencjalnych klientów m.in. 

Oczywiście nie oznacza to, że posiadanie strony internetowej nie będzie wymagało niczego innego. Po utworzeniu i opublikowaniu musisz promować swoją witrynę internetową, musisz postępować zgodnie ze strategią SEO i strategią tworzenia treści, aby zoptymalizować witrynę internetową i zawsze aktualizować ją i optymalizować. 

3. Dostęp 24 godziny na dobę bez ograniczeń czasowych. 

Bez konieczności bycia otwartym, mogą odwiedzać Twoją stronę internetową i poznawać Twoje produkty i usługi o każdej porze dnia. Będziesz sprzedawał lub wykonywał pracę komercyjną, nie robiąc nic, co o tym myślisz? Nie brzmi źle prawda? 

4. Pozwala przyciągać i generować nowych klientów.

Posiadanie strony internetowej daje Ci możliwość dotarcia do potencjalnych klientów, którzy nigdy by Cię nie znaleźli. Coraz więcej osób szuka i porównuje w internecie, jak zaspokoić swoje potrzeby produktem lub usługą. 

Dzięki dobrze zoptymalizowanej i dobrze zaprojektowanej stronie internetowej możesz pozycjonować swoją firmę, oferując im rozwiązanie tego problemu. Daj im znać, że jesteś tam, aby im pomóc i jakie są Twoje zalety.

5. Pozwala lepiej poznać swoich klientów i zatrzymać ich, a także uzyskać informację zwrotną. 

Posiadanie strony internetowej pozwala na szczegółowe poznanie klienta, ponieważ w środowisku sieciowym możemy przeprowadzać wszelkiego rodzaju pomiary (odwiedziny, polubienia, kliknięcia, dodane produkty, zachowania zakupowe, skąd pochodzą odwiedziny itp.) może również zaoferować natychmiastową uwagę. 

Możemy poznać Twoją opinię po zakupie, lub jeśli go nie skompletowałeś, zapytać, jaki był tego powód. Bardzo ważna jest informacja zwrotna od naszych klientów, aby zawsze móc ulepszać i w pełni zaspokajać ich potrzeby. Zadowolony klient będzie naszym najlepszym promotorem. 

6. Możliwość rozszerzenia rynku. 

Możliwość dotarcia do klientów poza obszarem blisko Twojej fizycznej działalności. Bycie w internecie pozwala na poszerzenie swojego obszaru wpływów. Jeśli prowadzisz sprzedaż online, możesz rozszerzyć swoją działalność na rynek krajowy lub międzynarodowy. Internet nie ma ograniczeń. 

7. Wzmocnienie wizerunku firmy, bycie bardziej profesjonalnym. 

Istnieją badania, które mówią nam, że jeśli Twoja firma ma stronę internetową, istnieje o 80% większe prawdopodobieństwo, że ludzie się z Tobą skontaktują. 

Prawdopodobnie tracisz kilku potencjalnych klientów z powodu braku obecności w Internecie. 

Posiadanie dobrze zaprezentowanej strony internetowej, z profesjonalnym projektem i dobrze wykonaną, bez wątpienia wygeneruje zaufanie i profesjonalizm, co doprowadzi do pozyskania nowych klientów. Nie ma znaczenia, czy Twoja firma jest duża czy mała, ważne jest, aby być online i zaprezentować wszystkie swoje produkty lub usługi. 

8. Możliwość sprzedaży przez internet. 

Jeśli nie chcesz i chcesz zacząć sprzedawać w Internecie, posiadanie strony internetowej może być początkiem skoku. Z różnych raportów, jakie możemy zobaczyć wynika, że ​​wydatki na handel elektroniczny rosną i będą rosły.

9. Możliwość konkurowania z firmami z branży. 

Wielką zaletą, jaką daje nam internet, jest to, że z najmniejszego i najbardziej odległego miejsca na planecie można dotrzeć do całego świata. Obecność w internecie pozwala nam konkurować z innymi firmami z branży, niezależnie od lokalizacji czy wielkości firmy. Oczywiście samo posiadanie sieci nie pomoże, trzeba będzie pracować między innymi ze strategiami treści i strategiami pozycjonowania. 

10. Znacznie szybsza komunikacja z Twoimi klientami. 

Możesz prowadzić czat online, aby klienci w Twojej witrynie mogli się z Tobą natychmiast komunikować, pomagając odpowiadać na pytania potencjalnych klientów i oszczędzając im czas na rozwiązywanie ich wątpliwości. 

Daje to również dobrą reputację i wizerunek, ponieważ wielu klientów niechętnie dzwoni w celu uzyskania informacji, zamiast tego korzysta z formularzy kontaktowych, między innymi za pośrednictwem poczty elektronicznej, WhatsApp. 

Nadal nie jesteś pewien, dlaczego Twoja firma powinna mieć stronę internetową?

Jeśli masz wątpliwości, dlaczego małe i średnie firmy powinny mieć stronę internetową, mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wystarczających powodów, dla których warto być online i nie pozwolić, aby Twoja firma stanęła w miejscu. 

Pamiętaj jednak, że sama strona internetowa nie wystarczy, musi być profesjonalna i prezentować przejrzysty i atrakcyjny dla użytkownika design. 

Twoja strona internetowa musi reprezentować Twoją markę i wartości jako firmy i być łatwa w nawigacji , aby towarzyszyć użytkownikowi od momentu znalezienia nas do końca zakupu, nawet jeśli zrobimy to dobrze, po dokonaniu go.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny i pomógł Ci zrozumieć znaczenie posiadania strony internetowej dla Twojej firmy. W kolejnych artykułach porozmawiamy o tym, jak optymalizować swoją stronę internetową za pomocą różnych SEO, SEM lub dobrze znanych strategii marketingu przychodzącego. 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.