L O A D I N G

Darmowa poczta e-mail – najpopularniejsi dostawcy usług w Polsce

HomePocztaDarmowa poczta e-mail – najpopularniejsi dostawcy usług w Polsce
Shpae
Shpae
Shpae

Pomimo że ogromną popularnością cieszy się możliwość zakupu własnej usługi hostingowej, podpięcie do niej domeny internetowej i uruchomienie poczty e-mail we własnej domenie, to wciąż miliony użytkowników w Polsce korzysta z darmowej poczty e-mail, np. poczty Gmail, poczty Onet, poczty WP czy poczty Outlook. Dlaczego? Darmowa poczta e-mail nie niesie za sobą żadnych kosztów, a może idealnie sprawdzić się podczas surfowania w sieci i zapisywania się do różnego rodzaju newsletterów, wszędzie tam, gdzie nie zależy nam na tym, czy za chwilę nie otrzymamy dziesiątek wiadomości SPAM. Kto oferuje dziś darmową pocztę e-mail i na których dostawców usługi warto zwrócić uwagę?

Co oznacza bezpłatna poczta?

Darmowa poczta e-mail definiuje się jako bezpłatne korzystanie z adresu e-mail i skrzynki pocztowej (skrzynki pocztowej) przez dostawcę (dostawcę bezpłatnej poczty). Na całym świecie bardzo popularne są usługi Gmail.com, Outlook.com, Yahoo.com, a w niemczech przykładowo mail.de, GMX, web.de, t-online i freenet. Dzięki darmowej poczcie e-mail każdy, kto ma połączenie z Internetem, może założyć konto i komunikować się z innymi użytkownikami poczty e-mail w dowolnym miejscu na świecie – o ile zna ich adresy.

Twój darmowy adres e-mail

Adres e-mail określasz bezpośrednio podczas rejestracji, która zazwyczaj kończy się bardzo szybko. W zasadzie możesz wybrać swój adres – z niewielkimi ograniczeniami. Ponieważ to, co kryje się za „@”, jest już podane: To jest nazwa dostawcy bezpłatnej poczty. Część przed „@” zwykle nie jest całkowicie swobodnie wybierana: ponieważ obecnie są miliardy ludzi korzystających z darmowej poczty, pożądana kombinacja (jan.kowalski@wp.pl) jest najprawdopodobniej już zajęta. To sprawia, że ​​coraz trudniej jest zarejestrować oryginalny i łatwy do zapamiętania adres e-mail. Użytkownicy Freemail często muszą iść na kompromis i „skomplikować” nazwę dodatkowymi cyframi lub literami (tanja9612reise@mail.de) lub wymyślać kreatywne modyfikacje lub alternatywy.

Właściwości darmowego konta

Szczegółowe funkcje oferty bezpłatnych usług e-mail różnią się w zależności od dostawcy. Przestrzeń dyskowa wynosi zwykle od 1 do 15 GB, podczas gdy załączniki wysłanych i otrzymanych wiadomości e-mail mogą mieć maksymalnie około 20-25 GB. Podpisy, odpowiedzi na wakacje, sprawdzanie pisowni, kalendarze i książki adresowe są zawarte w większości bezpłatnych planów.

Tradycyjnie konto e-mail jest zarządzane na stronie internetowej dostawcy (poczta internetowa), ale większość dostawców pozwala na połączenie konta z programem pocztowym. Mimo to, czasami użytkownicy muszą logować się bezpośrednio do serwisu, aby ich członkostwo nie wygasło z powodu „braku aktywności”. Większość dostawców darmowej poczty ustanowiła tę regulację z dwóch powodów: po pierwsze, zapewniają, że użytkownicy od czasu do czasu widzą wyświetlaną reklamę (co przecież je finansuje), a po drugie, mogą zlokalizować nieużywane konta e-mail, dezaktywować je, a następnie przypisać adres e-mail do kogoś innego.

Jak finansują się dostawcy bezpłatnej poczty?

Oczywiście firmy stojące za największymi dostawcami usługi darmowej poczty e-mail też chcą coś zarobić – nie świadczą usług charytatywnych, chociaż wiele osób na całym świecie korzysta z darmowej usługi. Dostawcy bezpłatnej poczty są zwykle finansowani z reklam i płatnych aktualizacji.

Reklamy są umieszczane głównie na stronie internetowej dostawcy, którą odwiedzasz, aby zalogować się do skrzynki pocztowej. Po zalogowaniu na krawędzi ekranu widoczne są kolejne ekrany. Dostawcy są za to opłacani przez firmy reklamowe lub mogą nawet oczekiwać prowizji, jeśli użytkownicy poczty e-mail klikną odpowiedni link.

Płatne aktualizacje są kolejnym ważnym źródłem dochodu dla dostawcy bezpłatnej poczty. Tak zwane konta premium kuszą, na przykład, większą przestrzenią dyskową, większymi załącznikami do e-maili, interfejsem skrzynki pocztowej bez reklam, wieloma adresami e-mail, wysyłaniem kartek z życzeniami i innymi interesującymi funkcjami i sztuczkami.

Najpopularniejsi dostawcy usług w Polsce

Bez wątpienia moglibyśmy napisać, że najpopularniejszą pocztą e-mail, darmową pocztą, w Polsce jest oczywiście usługa Google czyli Gmail.com. Użytkownicy cenią sobie tę usługę, także z uwagi na to, że posiadanie konta poczty gmail.com otwiera drogę do korzystania ze wszystkich innych usług Google, jak YouTube, Dysk Google, aplikacje biurowe czy narzędzia analityczne Google dla stron WWW i kampanii reklmowych.

Nie można w tym miejscu pominąć także usługi darmowa poczta Outlook, która może być utworzona razem z kontem Microsoft, co z kolei otwiera nam dostęp do darmowego pakietu Office Online, konta Microsoft i zakupów Microsoft Store, dostępu do systemu Windows 10 i Windows 11, a także obsługę konta Xbox Live z konsolami nowej generacji.

To są oczywiście największe serwisy, ale przecież istnieje w Polsce wiele usług, które były modne, zanim powstało Google i Outlook.com. Dlatego rzućmy okiem na darmową pocztę e-mail, z której chętnie korzystamy w Polsce:

Bezpłatna poczta e-mail:

 • Poczta Gmail: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Outlook.com: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta WP: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta Onet: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta Interia: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta O2: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta gazeta.pl: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP

Serwisy zagraniczne:

 • ProtonMail: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta Yahoo: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Zoho Mail : rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • Poczta AOL: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP
 • iCloud Mail: rejestracja nowego konta / adresy serwerów poczty POP3 / IMAP / SMTP

Czy darmowa poczta e-mail jest bezpieczna?

O bezpieczeństwie darmowej poczty e-mail, jak w każdym przypadku, decyduje przede wszystkim nasze zachowanie. Zadbaj o silne hasło dostępu lub włącz weryfikację dwuetapową, aby zwiększyć ochronę. Pamiętaj także o nieotwieraniu podejrzanej korespondencji, a szczególnie klikaniu w każdy załącznik w ciemno.

 

 

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.