Czym jest UX i jak należy go zastosować w E-Commerce?

HomeecommerceCzym jest UX i jak należy go zastosować w E-Commerce?
Shpae
Shpae
Shpae

UX, zwany także User Experience , w wolnym tłumaczeniu, jest bardzo popularnym tematem, a wraz z rozwojem mediów cyfrowych zyskał dużą popularność. Nawet jeśli jego koncepcja nie powstała niedawno, to w ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na UX i potrzeba poprawy doświadczenia ze strony firm. Wiele wynika z faktu, że każdy rodzaj produktu lub usługi jest eksponowany w Internecie, a zarówno konsumenci, jak i marki coraz bardziej interesują się dobrym doświadczeniem, aby budować lojalność klientów.

Co to jest doświadczenie użytkownika?

Osobą, która spopularyzowała to pojęcie, jest niejaki Dan Norman w latach 90. User Experience można zdefiniować jako sposób, w jaki konsumenci wchodzą w interakcję z produktem lub usługą, zarówno w świecie cyfrowym, jak i fizycznym. Oznacza to, że jest to każdy rodzaj działania i interakcji użytkownika z określonym produktem lub usługą.

Dlaczego warto inwestować w UX?

Należy zauważyć, że doświadczenie użytkownika określi, czy klient będzie lojalny wobec marki, czy nie, ponieważ UX pomaga klientowi w spokojniejszej i bardziej satysfakcjonującej podróży podczas korzystania z produktu lub usługi. Dobre doświadczenia mają większą retencję klientów niż złe doświadczenia. Tak więc, jeśli klient jest dobrze traktowany, jeśli produkt dociera do domu w idealnym stanie, instrukcje są jasne i bezpośrednie, wszystko to staje się dobrym doświadczeniem, a klient prawdopodobnie kupi produkt ponownie lub poleci go innym osobom.

Jak zastosować User Experience w e-commerce

Wykazano, że kilka trendów skutecznie optymalizuje wrażenia z wizyty potencjalnego konsumenta. Jednym z nich jest logowanie społecznościowe, funkcja umożliwiająca odwiedzającym dostęp do witryny za pośrednictwem istniejącego konta w różnych sieciach społecznościowych. Dzieje się tak, ponieważ wielu klientów jest sfrustrowanych koniecznością ponownego logowania, tworzenia haseł i późniejszego ich zapamiętywania, niektórzy wręcz rezygnują z zakupu tylko dlatego, że muszą utworzyć nowego użytkownika.

Kolejnym świetnym trendem dla tych, którzy chcą sprzedawać w Internecie , jest skupienie się na łatwiejszej kasie, aby klienci mieli większą wygodę podczas finalizowania zakupów – zapobieganie kierowaniu klienta do zewnętrznych linków, zmniejszanie ilości informacji potrzebnych do sfinalizowania zakupu. i włączenie paska postępu to tylko niektóre z działań, które przynoszą pozytywne rezultaty w zakresie doświadczenia klienta.

Inwestowanie w estetykę jest również decydującym czynnikiem dla UX; pożądana jest strona internetowa lub aplikacja o bardziej przejrzystym wyglądzie, bez zbędnych informacji i łatwa w nawigacji. Ponadto bardzo ważna jest standaryzacja stron: wszystkie przyciski i linki muszą znajdować się w tym samym miejscu na wszystkich stronach; tak więc, jeśli koszyk znajduje się w prawym górnym rogu strony A, powinien znajdować się w tym samym miejscu na stronie B, aby nie wprowadzać w błąd i nie frustrować konsumenta.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.