L O A D I N G

Czym jest SEO?

HomeSEOCzym jest SEO?
Shpae
Shpae
Shpae

SEO to skrót od Search Engine Optimization , a w języku polskim oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Pozycjonowanie polega na tym, że Twoja witryna jest lepiej odnajdywana przez wyszukiwarki takie jak Google, Bing i Co. – im wyższe miejsce w rankingu wyników wyszukiwania, tym lepiej. Ale Twoja witryna musi spełniać określone kryteria. A na pierwszym miejscu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek są dwa punkty: trafność tematu i zainteresowanie czytelnika .

Przede wszystkim Google chce bronić tytułu najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie i dlatego przywiązuje dużą wagę do zadowolenia swoich użytkowników. Dlatego sztuka SEO polega na znalezieniu właściwej kombinacji wyszukiwanych haseł (słów kluczowych), trafności i wyświetlania wyników wyszukiwania .

Cel optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Dzięki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek możesz przyciągnąć więcej – wykwalifikowanych – odwiedzających do Twojej witryny . W sieci mówimy o „kwalifikowanym ruchu”. Im lepiej zoptymalizujesz swoją witrynę z odpowiednią treścią, tym bardziej możesz przekonać odwiedzających i wyszukiwarki.

Z tego powodu ważne jest, aby przeanalizować zachowania Twoich klientów podczas wyszukiwania i aby wszystkie ważne tematy były objęte odpowiednią treścią i słowami kluczowymi w Twojej witrynie . Wzmacniasz swój status eksperta i przekonujesz Google, że znają temat i mają idealne rozwiązanie dla wyszukiwania użytkownika. Wynik: wyszukiwarka rekomenduje Cię na pierwszych miejscach w rankingu.

Jak działają wyszukiwarki?

Wyszukiwarki takie jak Google nieustannie przeczesują sieć WWW i wysysają całą zawartość. Ściśle mówiąc, te wypady są przejmowane przez robota indeksującego (znanego również jako bot lub pająk), który zapisuje każdą znalezioną witrynę w swoim indeksie, posortowaną według tematu. Jeśli wyszukiwarka otrzyma następnie określone słowo kluczowe przez użytkownika , Google natychmiast pobierze pasujące strony ze swojego indeksu i przedstawi je użytkownikowi w wynikach wyszukiwania . Im bardziej odpowiednia strona dla zapytania wyszukiwania, tym lepiej jest pozycjonowana. Google chce utrzymać swoją pozycję najczęściej używanej wyszukiwarki i zadowolić użytkowników.

Najważniejsze czynniki rankingowe

Na dobry ranking w wyszukiwarkach ważną rolę odgrywają różne czynniki. Ale sam Google zdefiniował ponad 280 czynników rankingowych. Ponieważ są one ważone różnie w zależności od strony internetowej, branży i wyszukiwanego hasła, nie ma ogólnej formuły na sukces, ale kilka czynników jest szczególnie ważnych :

  • Treść: jakość treści, ilość treści oraz to, jak interesująca i trafna jest treść dla odwiedzającego witrynę.
  • Struktura techniczna: Czy strona internetowa ma czystą strukturę i czy spełnione są różne czynniki techniczne na stronie (na stronie jest wszystko, co bezpośrednio związane ze strukturą Twojej witryny)?
  • Sygnały użytkownika: Google rozpoznaje na przykład, czy użytkownik jest zadowolony z wyniku wyszukiwania. Jeśli wybierze jeden z wyników wyszukiwania, aby dowiedzieć się więcej, ale natychmiast wróci do swojego zapytania, strona nie była odpowiednia dla jego wyszukiwania – co Google uważa za zły znak. Przy okazji: Wbrew powszechnej opinii, że Google mierzy długość pobytu, wyszukiwarka ocenia tylko, czy użytkownik wraca i próbuje szczęścia z innym wynikiem wyszukiwania.
  • Linki zwrotne: gdzie w sieci znajduje się link do strony internetowej? Oceniana jest nie tylko liczba, ale przede wszystkim jakość linków zwrotnych (linki z innych stron do Twojej). Na przykład link ze strony głównej wpływowej domeny będzie ceniony znacznie wyżej niż link zwrotny ze stopki nieznanej witryny.
  • Przyjazny dla urządzeń mobilnych: czy witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych? Czy wyświetla się poprawnie na smartfonach i tabletach, a co ważniejsze, czy strona ładuje się wystarczająco szybko?

Jak działa teraz SEO?

Pierwszym krokiem w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest przyjrzenie się aktualnemu stanowi. Skutkuje to działaniami , które należy podjąć w celu optymalizacji serwisu . Udana optymalizacja pod kątem wyszukiwarek obejmuje zasadniczo trzy obszary: treść , linki zwrotne (OffPage) i strukturę (OnPage).

Ale uwaga: SEO to znacznie więcej niż nisko wiszący owoc, który szybko osiąga wyniki w bardzo krótkim czasie. Trwały sukces można dostrzec tylko wtedy , gdy optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest postrzegana jako długoterminowy towarzysz , który aktualizuje witrynę o wartościowe i prawdopodobnie regularnie nowe treści i spełnia intencje wyszukiwania użytkowników.

Techniczne SEO to rakieta, a dobrze przygotowana i unikalna treść to paliwo, które sprawia, że ​​strona internetowa lata.

Ryzyko optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Wyszukiwarki stawiają zadowolenie klientów na pierwszym miejscu, więc Google nakłada kary  (takie jak słabe rankingi) na każdego, kto próbuje złamać zasady internetowego giganta . Ale jeśli spojrzysz na optymalizację wyszukiwarek całościowo i długoterminowo i znajdziesz równowagę z korzyściami dla klientów, nie musisz obawiać się kary.

Każdy, kto polega na fałszywych optymalizacjach (np. wyolbrzymianiu słów kluczowych) lub nie stroni od prób manipulacji, musi liczyć się z konsekwencjami, ponieważ Google zazwyczaj bardzo szybko rozpoznaje oszustwa. Łagodzenie szkód spowodowanych niewłaściwym SEO i karą jest żmudne i kosztowne . Dlatego lepiej od samego początku liczyć na trwale zaplanowaną optymalizację pod kątem wyszukiwarek – w interesie własnym, w interesie wyszukiwarki, a przede wszystkim ku zadowoleniu użytkowników.

Wniosek: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

SEO jest ważną częścią Twojej strategii marketingowej i powinno być traktowane odpowiednio profesjonalnie. Szybko obiecane sukcesy często okazują się błyskawiczne, a nawet są karane za kiepskie wykonanie. SEO koncentruje się zawsze na zrównoważonej komunikacji z użytkownikami i wyszukiwarkami , a długotrwały sukces osiąga się dzięki wytrwałości i wrażliwości.

Często Zadawane Pytania

Co to jest SEO techniczne?

Techniczne SEO zajmuje się techniczną strukturą strony, prawidłowym wykorzystaniem struktury nagłówków , indeksowalnością adresów URL, wydajnością strony i innymi obszarami , które nie są bezpośrednio związane z treścią.

Co to jest optymalizacja na stronie?

Dzięki optymalizacji na stronie dbasz o wszystko, co dzieje się w Twojej witrynie . Na przykład słowa kluczowe, treść, struktura adresu URL itp. OnPage jest odpowiednikiem optymalizacji OffPage.

Co to jest optymalizacja OffPage?

Optymalizacja OffPage obejmuje wszystkie ulepszenia poza Twoją własną witryną . Obejmuje to na przykład budowanie linków i uzyskiwanie recenzji. OffPage jest odpowiednikiem optymalizacji OnPage.

Jaka jest różnica między SEO a SEA?

Search Engine Optimization (SEO) zajmuje się optymalizacją własnej witryny w celu uzyskania większej widoczności (lepszych rankingów) w wyszukiwarkach takich jak Google . W przypadku reklam w wyszukiwarkach (SEA) wyniki wyszukiwania są wyświetlane jako reklamy za opłatą.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.