Czym jest lead i dlaczego jest ważny dla Twojej firmy?

HomeAgencyCzym jest lead i dlaczego jest ważny dla Twojej firmy?
Shpae
Shpae
Shpae

Generowanie leadów ma dziś kluczowe znaczenie dla firm, ponieważ odpowiednia kontynuacja jest kluczem do sprzedaży, a sukces zależy od umiejętności poszukiwania biznesu.

W rzeczywistości marketerzy twierdzą, że powinien to być jeden z głównych celów przy opracowywaniu strategii.

Celem generowania leadów jest poprowadzenie ich przez lejek sprzedażowy, aż staną się klientem. Zrozumienie podróży użytkownika we wszystkich kanałach i na wszystkich urządzeniach jest kluczem do skutecznej strategii marketingowej.

Generowanie leadów może być narzędziem, które przyniesie Twojej firmie wiele korzyści. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co to jest prospekt emisyjny?

Prospekt to osoba, która ma pewne cechy, które czynią z niej potencjalnego klienta, który może być zainteresowany Twoim produktem lub usługą i przyjść do Ciebie lub konkurencji, gdy będzie potrzebował rozwiązać swój problem. Ponadto potencjalny klient ma możliwość zakupu Twojego produktu lub usługi i ma uprawnienia do podjęcia decyzji o zakupie. Jeśli Twoje kontakty nie mają uprawnień do podejmowania decyzji zakupowych, nie są potencjalnymi klientami.

Przed wyjaśnieniem, jak prowadzić pozyskiwanie klientów, ważne jest, aby wyjaśnić, że prospekt i lead to nie to samo. Jaka jest różnica między nimi? Wyjaśniamy Ci to poniżej.

Różnica między potencjalnym klientem a potencjalnym klientem

Prospekt : Jak już wspomnieliśmy, prospekt to każdy, kto spełnia cechy lub wymagania Twoich kupujących, a dzięki swoim danym demograficznym, zainteresowaniom i zachowaniom obejmuje również cele marketingowe, które wyznaczyłeś.

Lead: to ktoś, kto udostępnia swoje dane kontaktowe, na przykład adres e-mail lub numer telefonu, za pośrednictwem treści, które stworzyłeś, aby go przyciągnąć i zaoferować mu wartość dodaną.

Jak widać, lead niekoniecznie odpowiada charakterowi kupującego, po prostu wykazuje wystarczające zainteresowanie treścią lub ofertą i wyraża zgodę na pozostawienie danych kontaktowych. Od tego momentu lead jest śledzony, aż stanie się klientem, który kupi Twój produkt lub usługę.

Techniki pozyskiwania potencjalnych klientów

1. Zdefiniuj kogo chcesz przyciągnąć do swojego biznesu

Nie możesz myśleć o przyciąganiu kwalifikowanych leadów, jeśli nie wiesz, jakie cechy sprawiają, że są bardziej skłonni do zakupu Twojego produktu . Dlatego pierwszym krokiem zawsze będzie zidentyfikowanie odbiorców, którymi jesteś zainteresowany, i określenie, w jaki sposób Twoja oferta stanowi poprawę lub wartość w ich życiu .

2. Rozpal zainteresowanie potencjalnych klientów

Nawet jeśli kontakt spełnia wszystkie cechy Twojego potencjalnego klienta, może on nie być zainteresowany Twoją ofertą i właśnie w tym miejscu powinieneś wyróżniać się swoimi strategiami sprzedaży. Świetnym sposobem na wzbudzenie zainteresowania jest podkreślenie wartości oferowanej przez produkt oraz tego, jak ich życie zmieni się na lepsze po zakupie Twojego produktu .

Zamiast tego wzbudzenie zainteresowania Twoim produktem to najlepszy sposób, aby zachęcić ich do skontaktowania się z Tobą i dać im możliwość pokazania korzyści płynących z tego, co masz do zaoferowania, bez pozorów desperacji lub natrętności.

3. Zastosuj Inbound Marketing w swojej firmie

Korzystaj z narzędzi internetowych i mediów społecznościowych, aby docierać do potencjalnych klientów z wartościowymi treściami . Za pomocą bloga, słów kluczowych lub sieci społecznościowych możesz udostępniać treści związane z Twoim produktem lub usługą, takie jak wskazówki, kursy, filmy, artykuły i inne.

Chodzi o to, aby zamieścić wezwanie do działania, np. zapisz się na bloga, zapisz się na webinar czy kup e-booka, dzięki czemu uzyskasz zoptymalizowaną bazę osób zainteresowanych tematami związanymi z Twoim produktem.

W ten sposób możesz rozpocząć rozmowę z potencjalnym klientem, która pozwoli Ci zrozumieć jego potrzeby i organicznie zaoferować informacje o Twoim produkcie . Czasami Twój potencjalny klient może nie być gotowy do zakupu i zamiast naciskać lub ignorować, lepiej nawiązać z nim kontakt i dostarczać wartościowych treści, dopóki proces zakupu nie zostanie zakończony.

4. Korzystaj z platform cyfrowych na swoją korzyść

Wykorzystanie narzędzi cyfrowych do rozpoczęcia wyszukiwania potencjalnych klientów ułatwi ten proces, między innymi:

Google: Wypromowanie się w wyszukiwarce Google sprawi, że Twoja strona pojawi się w pierwszych wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe związane z Twoją niszą.

 Facebook: Ta sieć społecznościowa ma miliony użytkowników i dlatego marki i sklepy internetowe korzystają z okazji, aby odkryć nowe perspektywy i nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami.

Na Facebooku dostępne są 3 rodzaje reklam, które umożliwiają pozyskiwanie klientów:

  • Leady: Pozwalają prowadzić kampanie w celu generowania leadów poprzez formularze na Facebooku i Instagramie.
  • Wiadomości bezpośrednie: jeśli używasz reklamy z celem przesyłania wiadomości, użytkownicy mogą kliknąć reklamę, aby rozpocząć rozmowę bezpośrednio z Twoją firmą. Jest to doskonała okazja, aby zaoferować więcej informacji o produktach lub usługach, które oferujesz.
  • Konwersja : ta reklama pomaga rozwijać firmę w witrynie. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać wyświetlenia strony, sprzedaż czy inne działanie, reklamy konwersji w witrynie zachęcają użytkowników do odwiedzenia Twojej witryny i podjęcia działania.

5. wyszukiwanie telefonu

W dobie mediów społecznościowych i komunikatorów połączenia nadal działają, ale nie zawsze. Oczywiście na początek nie polecamy kupowania telefonicznych baz danych (bo zawarte w nich numery niekoniecznie Cię interesują). Jeśli masz zamiar zadzwonić, to dlatego, że użytkownik podał Ci bezpośrednio (i ma już informacje o Twoim ogłoszeniu) i wie, że możesz się z nim skontaktować.

Po wyjaśnieniu tego możemy powiedzieć, że to wyszukiwanie jest bardziej przydatne, gdy klient odsyła Cię do jednego ze swoich kontaktów. Jeśli klient jest zadowolony z Twojego produktu lub usługi, nie zawaha się skierować Cię do innej osoby lub firmy, o której wie, że skorzysta z Twojej oferty i do której możesz śmiało zadzwonić.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.