L O A D I N G

Czy WordPress SEO jest koniecznością dla Twojej witryny?

HomeSEOCzy WordPress SEO jest koniecznością dla Twojej witryny?
Shpae
Shpae
Shpae

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) i wielu przedsiębiorców używa go do budowy swoich stron internetowych. Wybór odpowiedniego CMS i dobrego motywu WordPress dla Twojej witryny jest ważny – ale ważny jest również wybór odpowiedniej strategii SEO WordPress.

Chociaż WordPress SEO to skomplikowany temat, istnieje kilka prostych kroków, które każdy może podjąć już teraz, aby upewnić się, że jego witryna jest wykrywalna przez wyszukiwarki.

SEO jest ważne, aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny

Wszyscy chcemy więcej odwiedzających, ale prawda jest taka, że ​​SEO nie jest magiczną różdżką, którą można machać, a potok odwiedzających nadejdzie. SEO to raczej proces, i to długoterminowy.

„Długoterminowe” jest tutaj słowem kluczowym, ponieważ minie trochę czasu, zanim Twój blog zacznie odnotowywać wzrost ruchu.

SEO wymaga czasu i wysiłku, których wielu blogerów nie chce inwestować w swojego bloga ze względu na inne priorytety lub brak wiedzy w tej dziedzinie.

Ale bez odpowiednio zoptymalizowanej strony internetowej Twoja strona firmowa jest jak samochód bez kół. Możesz mieć najlepszy samochód na świecie, ale bez kół jest bezużyteczny.

Algorytm rankingu witryn Google próbuje uszeregować witryny na podstawie jakości ich treści. W Internecie oznacza to, że użytkownicy wyszukiwarek wyszukują słowa kluczowe i frazy, a Google ma teraz ogromny wybór, jeśli chodzi o znajdowanie witryn pasujących do zapytania.

Jedno jest pewne: im szersze wyszukiwane hasło, tym większa konkurencja i tym trudniej będzie go sklasyfikować. Tak więc „SEO” jest trudniejsze niż „SEO WordPress”, a ten jest trudniejszy niż „SEO WordPress Opole”.

Chociaż liczba wyszukiwań również maleje, im dłuższe jest wyszukiwane hasło, lepiej jest móc konkurować o dużą liczbę „nisko wiszących” słów kluczowych niż zajmować pozycję na stronie 100 dla ulubionego słowa kluczowego.

SEO to inwestycja, która zwróci się w dłuższej perspektywie

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, jakie rodzaje witryn zajmują lepsze pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania (SERP). Dzieje się tak częściowo dlatego, że istnieją różne typy witryn internetowych, które mają różne cechy, które z kolei wpływają na ich pozycję na stronach wyników wyszukiwania.

Niedawny wzrost zainteresowania optymalizacją wyszukiwarek (SEO) był dobrodziejstwem dla tych, którzy poświęcili czas, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo zoptymalizować zawartość swojego bloga WordPress. Niestety, temat został również zaciemniony przez mity, które doprowadziły wielu do przekonania, że ​​możliwe jest „po prostu” uszeregowanie witryny poprzez wstawienie kilku słów kluczowych do treści bez martwienia się o SEO.

  • W pierwszej kolejności zajmujemy się techniczną optymalizacją wyszukiwarek, np. optymalizacją strony pod kątem urządzeń mobilnych, optymalizacją obrazów, przestrzeganiem wskazówek dla webmasterów
  • Rzeczywista praca jest więc przede wszystkim sprytną strategią treści. Dostarczamy naszym klientom prawdziwą wartość dodaną, która dodatkowo zwiększa średni czas trwania sesji i optymalnie prowadzi klientów przez ścieżkę zakupową.
  • Tylko wtedy, gdy zawartość strony jest idealnie dopasowana do odwiedzającego, należy ją technicznie zoptymalizować pod kątem Google, np. poprzez dostosowanie metaopisu, link wewnętrzny, integrację mediów społecznościowych i linków przychodzących itp.

Dobrą wiadomością jest to, że SEO na stronie nie jest już dziś nauką rakietową. Jeśli chcesz zwiększyć ruch bez zagłębiania się w optymalizację wyszukiwarek, WordPress oferuje potężną wtyczkę SEO o nazwie Yoast SEO (patrz poniżej).

Pozycjonowanie WordPress z Yoast

Po utworzeniu wysokiej jakości treści dla naszej witryny WordPress, musimy ją zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek, prawda? Obejmująca wiele tematów wtyczka Yoast Search Engine Optimization oferuje wielowątkową optymalizację wyszukiwarek, która może nawet indeksować komentarze Twojej witryny, nie wspominając o debugerze, który pokazuje dokładnie, w jaki sposób wyszukiwarka indeksuje Twoją witrynę.

Yoast jest prawdopodobnie jedną z najlepszych wtyczek SEO WordPress. Ułatwia SEO OnPage i jest wspierany przez programistów WordPress.org.

Sam Yoast nie jest strategią SEO WordPress!

Optymalizacja treści jest ważna. Ale wcześniej ważne jest, aby tworzyć „wysokiej jakości treści”! Ocena wydajności witryny to jeden z najważniejszych kroków w osiąganiu celów biznesowych.

Audyt strony internetowej można przeprowadzić, aby dowiedzieć się, jak dobrze strona działa technicznie i pod względem treści, jakie treści są wyszukiwane, jakie słowa kluczowe są wyszukiwane i czy istnieje potencjał dla nowego ruchu.

Audyt strony internetowej może również dostarczyć pomysłów na treści, które strona internetowa może dostarczać w przyszłości.

Zasadniczo jednak należy pamiętać, że sama „technologia” nie jest optymalizacją wyszukiwarek. SEO zaczyna się od dobrej strategii treści.

  • Co czytelnicy chcą czytać?
  • Jakie potrzeby i pragnienia muszą zaspokajać moje treści?
  • Jak mogę tworzyć obszary tematyczne, aby pokazać Google, że jesteśmy ekspertami w niszy?

Tylko odpowiednia treść we właściwym kontekście pomaga nam na stałe plasować się w wynikach wyszukiwania.

Warsztaty SEO

Wiem, że istnieje wiele różnych rzeczy związanych z SEO WordPress. Przez lata optymalizacja wyszukiwarek była frustrującym doświadczeniem. Technicznie optymalizując witrynę pod kątem wyszukiwarek, można spędzić tysiące godzin.

I co to w końcu daje? Niewiele, jeśli masz niewłaściwą strategię dotyczącą treści lub walczysz z młynami ran za pomocą niewłaściwych słów kluczowych, ponieważ Twój własny autorytet strony po prostu nie wystarcza do rankingu pożądanego słowa kluczowego.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.