Czy warto zawsze aktualizować wtyczki WordPress dla większego bezpieczeństwa?

HomeWordPressCzy warto zawsze aktualizować wtyczki WordPress dla większego bezpieczeństwa?
Shpae
Shpae
Shpae

Dzisiaj chcemy odpowiedzieć na pytanie, które zadaje nam wielu klientów, czy aktualizacja wtyczek WordPress jest naprawdę tak ważna, aby mieć bezpieczną stronę internetową.

Czy aktualizacja jest zawsze konieczna?

ORAZ.

Zasadniczo TAK, wskazane będzie aktualizowanie wtyczek WordPress, ponieważ w wielu przypadkach te aktualizacje nie tylko wprowadzą nowe funkcje do samej wtyczki, ale także poprawią błędy i luki w zabezpieczeniach.

Zalecamy jednak odczekanie co najmniej 2 tygodni (chyba że wspomniana aktualizacja naprawi lukę), aby zaktualizować każdą wtyczkę WordPress od jej wydania, ponieważ każda aktualizacja WordPress wiąże się z ryzykiem wystąpienia problemu lub błędu ze strony programisty i uszkodzenia witryny.

Dlatego aktualizuj tak, ale stopniowo.

Uwaga: przed aktualizacją wtyczek zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej na wypadek wystąpienia jakiegokolwiek błędu.

Uwaga: jeśli możesz, spróbuj zaktualizować cały WordPress w środowisku przedprodukcyjnym i nie na żywo, aby upewnić się, że aktualizacja nie zepsuje Twojej witryny.

Co zrobić z wtyczkami, które nie są od dawna aktualizowane?

Zasadniczo należy zwracać uwagę na te wtyczki WordPress, które nie były aktualizowane przez ponad 6 miesięcy.

W wielu przypadkach ta sytuacja porzucenia wtyczki ma miejsce, ponieważ sam programista porzucił motyw WordPress lub samą wtyczkę.

W wyjątkowych przypadkach można czekać do roku bez aktualizacji wtyczki .

Jeśli jednak przekroczysz ten limit czasu, zdecydowanie zalecamy wymianę wspomnianej wtyczki na podobną. W przeciwnym razie możliwe jest, że zostawiasz wskazówki cyberprzestępcom, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny WordPress.

W rzeczywistości tego typu przestarzałe wtyczki są ulubieńcami hakerów, jeśli chodzi o tworzenie złośliwego kodu, ponieważ będąc bez „konserwacji”, wielu użytkowników odkrywa luki w zabezpieczeniach, które pozostają nienaprawione z powodu zaniedbania właściciela wtyczki.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.