L O A D I N G

Copywriting jako świetne narzędzie promocji sprzedaży!

HomeSEOCopywriting jako świetne narzędzie promocji sprzedaży!
Shpae
Shpae
Shpae

Copywriting, czyli tworzenie tekstów reklamowych i marketingowych, może być świetnym narzędziem wspierającym sprzedaż Twojego produktu lub oferowanej usługi. Ale tylko wtedy, gdy jest to zrobione dobrze. Zacznijmy prosto. Kim jest copywriter, po co go mieć i na czym się skupić pisząc artykuły?

Czy copywriting to brzydkie słowo?

Czy słowo copywriting jeży ci włosy? A może wręcz przeciwnie, pierwszy raz słyszysz to słowo? Wiele osób nie ma pojęcia o znaczeniu i zaletach pisania artykułów tego typu.

Przyjrzyjmy się, czym jest copywriting . Kiedy i komu może pomóc? Na co należy uważać poza tekstami dezinformacyjnymi ?

Teksty, które pomagają sprzedawać

Copywriting to tworzenie tekstów reklamowych i marketingowych . Z tej formy wsparcia sprzedaży produktów i usług korzysta bardzo duża liczba małych i średnich przedsiębiorców, jednoosobowych działalności gospodarczych, a także największe korporacje. Wraz z początkiem środowiska internetowego pojawiła się potrzeba pisania tekstów internetowych .

Uważasz, że nie trzeba nikogo zatrudniać do tworzenia tekstów marketingowych i reklamowych, czyli copywritingu, a wszystko możesz robić sam? Nie chodzi tylko o wypełnienie strony, ale wykorzystanie jej do marketingu i sprzedaży . Za każdym słowem na papierze (lub stronie internetowej) kryje się często niewykorzystana okazja do zwiększenia własnej sprzedaży i pozyskania klientów (kontaktów).

Co robi copywriter?

Zdecydowanie nie wyobrażam sobie blogera pod pojęciem copywriter. Pracy copywritera nie należy lekceważyć, ponieważ zaczyna się ona już w momencie narodzin Twojego sklepu internetowego .

Jak? Copywriter powinien zaistnieć na samym początku działalności internetowej i tworzenia stron internetowych, zwłaszcza przy wymyślaniu katalogów i propozycji haseł czy nazw. Gdzie warto zadać sobie pytanie, jak delegować pracę i co właściwie należy do obowiązków copywritera?

 • Pisze teksty reklam .
 • Tworzy teksty podczas tworzenia stron internetowych i utrzymuje je w działaniu.
 • Tworzy artykuły w formie komunikatów prasowych oraz artykułów PR .
 • Pisze katalogi .
 • Sugeruje hasła i nazwy .
 • Uwzględnia SEO , czyli optymalizację pod kątem wyszukiwarek.

Po co mieć własnego copywritera i jak znaleźć dobrego

Każdy, kto zajmuje się biznesem internetowym, powinien mieć copywritera. Za każdym artykułem internetowym lub inną treścią internetową powinna stać ciężka praca copywritera. Tworzy teksty, które z pozoru mają charakter czysto informacyjny i korzystny dla czytelników, a jednocześnie mają charakter marketingowy i promujący sprzedaż produktu lub usługi .

Zaczynasz czuć, że praca copywritera byłaby dla Ciebie odpowiednia, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę ?

 • Copywriter musi opanować podstawy SEO , inaczej Twoje treści zaginą w gąszczu artykułów internetowych.
 • Tekst musi być poprawny gramatycznie .
 • Ważna jest również stylistyka i estetyka . Różne formatowanie (wyrównanie, wcięcia, odstępy między wierszami, wypunktowania) czy style tekstu nie robią dobrego wrażenia.
 • Copywriter musi czerpać z wiarygodnych źródeł i myśleć krytycznie , jego artykuły powinny być czytelne i przekonujące.
 • Pamiętaj, że copywriting to nie kopiowanie artykułu z innego serwisu.

Jak w praktyce pomagamy w copywritingu?

Jakość treści była jednym z ważnych czynników sukcesu w budowaniu świadomości marki Algotech . To długotrwały proces, w ramach którego dostarczamy fanom treści, które angażują ich w jak największym stopniu. W przypadku Algotechu przyniosło to niesamowite efekty – w ciągu trzech miesięcy pracy zasięg postów na portalach społecznościowych wzrósł z niespełna 4000 użytkowników do 75 000 . 

Copywriting i analiza słów kluczowych? 

Agencja waszkiewicz.media pomaga zadowolonym klientom w marketingu w kilku obszarach. Pracy copywritera towarzyszy kilka innych czynności.

 • Kopiowanie .
 • Redakcja (korekta napisanych przez Ciebie tekstów).
 • Optymalizacja wyszukiwarek (SEO).
 • Marketing wydajnościowy online (SEM).
 • Tworzenie stron internetowych .
 • Prace graficzne .
 • Zarządzanie sieciami społecznościowymi , mailing .
 • Przygotowanie kompletnej strategii contentowej .

Zarządzamy setkami profili na portalach społecznościowych, tworzymy teksty dla klientów i redagujemy ich artykuły. Outsourcing marketingu oszczędza im tysiące godzin i dużo pieniędzy.

Czy Ty też chcesz zapomnieć o zmartwieniach, zaoszczędzić czas i pieniądze oraz wesprzeć sprzedaż ?

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.