L O A D I N G

Copywriting: jak pisać kreatywne tytuły artykułów

HomeCopywritingCopywriting: jak pisać kreatywne tytuły artykułów
Shpae
Shpae
Shpae

Chociaż pisanie tytułów może wydawać się łatwe, uczynienie ich efektownymi i kreatywnymi nie jest takie łatwe. W rzeczywistości tytuł jest jednym z najważniejszych elementów w  copywritingu , ponieważ jest to pierwsza rzecz, na którą zwykle patrzy użytkownik. Z tego powodu w tym artykule wyjaśniamy, jak pisać kreatywne tytuły.

Dlaczego stopnie z marketingu cyfrowego są istotne

Nawet jeśli treść jest bardzo dobra, może być bezużyteczna, jeśli nie uda jej się szybko przyciągnąć uwagi użytkownika. W rzeczywistości szacuje się, że tylko dwóch na dziesięciu czyta treść, więc w zaledwie 65 znakach, co idealnie nadaje się na nagłówek, treść tekstu musi być podsumowana w kreatywny i uderzający sposób, tak aby, jeśli te dwie pobyt użytkowników.

Nagłówek  musi więc być w stanie przyciągnąć uwagę użytkownika, wzbudzić jego zainteresowanie i dać przybliżone wyobrażenie o tym, co zawiera tekst . Oczywiście poważnym błędem jest oferowanie bardzo atrakcyjnego i efektownego tytułu wraz z treściami niskiej jakości.

Różnica między tytułami kreatywnymi a tytułami tradycyjnymi

Najbardziej podstawowa różnica między tytułem tradycyjnym a kreatywnym polega na tym, że ten pierwszy miał informować i eksponować główny temat tekstu. Jednak  kreatywny tytuł stara się iść dalej i wzbudzić zainteresowanie czytelnika . Biorąc pod uwagę ogromną ilość informacji, które napływają i do których ma się dziś dostęp, nagłówek informacyjny to za mało, aby osiągnąć kliknięcie, dlatego obecnie praktycznie niezbędna jest kreatywność i oryginalność.

Jak krok po kroku tworzyć kreatywne tytuły artykułów

Pisanie kreatywnych tytułów wymaga umiejętności pisania, ale istnieje szereg kroków, które mogą znacznie ułatwić to zadanie:

 • Użyj danych i statystyk, aby określić, co działa najlepiej.  Analiza nagłówków artykułów o największym ruchu, zarówno własnych, jak i nagłówków konkurencji, może dać wskazówki, co przyciąga czytelnika.
 • Jasno określ cele artykułu.  Znajomość celu artykułu, rodzaju odbiorców, do których jest adresowany, tego, co jest ciekawego w treści lub komu może się przydać, to między innymi sposób na uzyskanie wskazówek co do słów lub pojęć, które powinny pojawić się w nagłówku . .
 • Użyj techniki AIDA.  Technika AIDA odnosi się do wszystkiego, co tytuł powinien zawierać: uwagi, zainteresowania, pragnienia i działania. 
 • Użyj techniki SHEIN.  To kolejna technika, która odnosi się do tworzenia dobrych tytułów, ale w tym przypadku mówimy o Specyficzności (Specificity), Użyteczności (Utility), Rozrywce, Natychmiastowości i Nowości.
 • Zmierz wyniki.  Wyniki wszelkich działań podejmowanych w ramach  cyfrowej strategii marketingowej , w tym tworzenie nagłówków, muszą być mierzone, aby wiedzieć, co działa, a co należy poprawić. 

Nagłówki, nawet wykonując opisane kroki, mogą być jedną z najbardziej skomplikowanych części pisania, więc praktyka jest kluczowa.

Końcowe wskazówki dotyczące skutecznych kreatywnych nagłówków

Chociaż praktyka jest najlepszym sposobem na wymyślanie oryginalnych i kreatywnych tytułów, istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę:

 • Bądź indywidualistą : nigdy nie zadowalaj się pierwszym tytułem, który przychodzi ci do głowy. Chociaż wiąże się to z pewnym wysiłkiem, ideałem jest stworzenie kilku tytułów, aż znajdziesz ten, który jest zaproszeniem do kliknięcia.
 • Szukaj oryginalności : musisz starać się, aby tytuł bardzo różnił się od tytułu konkurencji i nie był powtarzalny.
 • Nie wprowadzaj czytelnika w błąd : tytuł powinien informować o treści tekstu, ale nie powinien budzić fałszywych oczekiwań. Bardzo często można natknąć się na bardzo uderzające tytuły, które prowadzą do artykułu, który nie zawiera oczekiwanych treści i jest źle napisany. Jest to oczywiście pomyłka, ponieważ traci się zaufanie czytelnika.
 • Musi przyciągać wysokiej jakości ruch : w niektórych przypadkach konieczne jest wspomnienie lub podanie wskazówek dotyczących typu odbiorców, do których artykuł jest skierowany, aby uniknąć odrzuceń.
 • Musi pokazywać czytelnikowi jakąś korzyść : istnieją słowa, które implikują korzystne znaczenie dla czytelnika, takie jak zdrowy lub ekologiczny, które mogą wzbudzić zainteresowanie i ciekawość.
 • Możesz użyć tytułu w formie pytania : stwierdzono, że tytuły pytań są znacznie bardziej atrakcyjne dla użytkowników, ponieważ pośrednio już czynią je częścią akcji. Oczywiście pytanie zawsze musi być związane z treścią tekstu.
 • Użyj głównego słowa kluczowego –  słowa kluczowe  pomagają wyszukiwarkom dowiedzieć się, o czym jest dany artykuł, ale gdy zostaną znalezione w tytule, dają również użytkownikowi wskazówki, co znajdzie się w środku. Oznacza to, że główne słowo kluczowe musi zawsze pojawiać się w tytule.
 • Proste słowa są lepsze niż złożone : chociaż użycie terminu technicznego może wydawać się bardzo atrakcyjne i kuszące, lepiej jest użyć prostego słowa, które jest zrozumiałe dla wszystkich użytkowników, chyba że jest to tekst skierowany do znacznie bardziej specyficznego odbiorcy.
 • Podsumuj : wyszukiwarki wyświetlają tylko 65 znaków tytułu, więc trzeba by go unikać, bo inaczej zostałby obcięty.

Podsumowując, musimy pamiętać, że dbanie o jakość treści jest również niezbędne, ponieważ doskonały tytuł towarzyszący złemu tekstowi wzbudzi nieufność wśród użytkowników, co spowoduje spadek odwiedzin w krótkim lub długim okresie.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.