Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

,

Copywriting internetowy a SEO: 5 głównych różnic

Właśnie założyłeś swoją firmę, stworzyłeś swoją stronę internetową i teraz musisz zacząć myśleć o treściach, którymi będziesz ją zasilać. Musisz zdefiniować swoją strategię dotyczącą treści: Web Copywriting czy SEO? 

Są to dwie różne strategie, choć nie są ze sobą sprzeczne, każda ma swój własny cel i dla którego musisz mieć pracę redaktora SEO lub copywritera.W tym poście porozmawiamy o copywritingu internetowym i jego głównych różnicach w odniesieniu do SEO.

Co to jest copywriting internetowy?

Dzięki dobrej strategii SEO możesz dostarczać wysokiej jakości treści, które odpowiadają na potrzeby docelowych odbiorców. Ponadto SEO przyczynia się do optymalizacji Twojej witryny, pomagając utrzymać ją na szczycie wyszukiwarek i zwiększając ruch organiczny.

Ze swojej strony web copywriting to strategia tworzenia wartościowych treści, ale bardziej nastawiona na sprzedaż. Dzięki niemu możesz uzyskać, poprzez perswazyjne pisanie, że użytkownik postrzega Twój produkt lub usługę jako coś, czego naprawdę potrzebuje, tworząc w ten sposób intencję zakupu, która przekłada się na sprzedaż.

Copywriter bada i analizuje potencjalnego klienta, jego obawy i potrzeby, aby stworzyć treści, z którymi czuje się utożsamiany, także emocjonalnie, rozbudzając w nim chęć zakupu.

Połącz się z klientami

Kontakt z klientem jest niezbędny w dobrej pracy jako copywriter. Ten musi dogłębnie przeanalizować potencjalnego klienta, do którego ma być skierowany, przeanalizować jego potrzeby i na tej podstawie wygenerować tekst, który wzbudzi jego zainteresowanie

Istnieje kilka kluczy, które pomogą Ci nawiązać kontakt z klientami :

  • Poznaj swoją grupę docelową. Do kogo się zwracasz, jakie mają potrzeby, zainteresowania, pragnienia. Musisz stworzyć wiadomość, która łączy się z nimi.
  • Podkreśl zalety produktu lub usługi. Co wnosi i jak może ułatwić życie potencjalnemu klientowi.
  • Stwórz historię. Technika opowiadania historii jest niezbędna, aby nawiązać emocjonalny kontakt z klientem.  
  • Użyj bliskiego tonu. Porozmawiaj twarzą w twarz z klientem. Uciekaj od najbardziej formalnej i odległej mowy.
  • Używaj przekonujących słów. Musisz przykuć uwagę potencjalnego klienta.
  • Utwórz wezwanie do działania. To musi być jasne i przekonujące. Zwierzęta do przeprowadzenia interesującej akcji: kupuj, subskrybuj itp.

Copywriting i SEO: 5 różnic

Obroty

Głównym celem SEO jest poprawa widoczności i pozycjonowania sieci w wyszukiwarkach. 

Z kolei głównym celem web copywritingu jest nakłonienie odwiedzających stronę internetową do wykonania określonej czynności, takiej jak zakup produktu lub usługi. 

Pomimo różnych celów, obie strategie mogą pomóc zwiększyć sprzedaż firmy, choć na różne sposoby. Strategia SEO pozwoli na przyciągnięcie ruchu organicznego do sieci i przekształcenie go w sprzedaż w średnim lub długim okresieCopywriting internetowy, dzięki swojej sile perswazji i wezwaniom do działania, może spowodować natychmiastowe podjęcie działań, co w konsekwencji zwiększy liczbę konwersji.

Marka

Struktura treści w strategii SEO opiera się na organizacji słów kluczowych i uwzględnieniu elementów takich jak obrazy czy linki. Słowa kluczowe są czynnikiem decydującym o pozycjonowaniu marki w wyszukiwarkach.

copywritingu internetowym słowa kluczowe nie są decydującym czynnikiem. Aby osiągnąć swój cel, historia marki będzie opierać się bardziej na tworzeniu perswazyjnych i emocjonalnych treści, z atrakcyjnymi i dobrze ustrukturyzowanymi treściami, które ułatwiają czytanie, pokazując bardziej emocjonalną historię marki.

pozycjonowanie

Strategia SEO ukierunkowana jest na poprawę pozycjonowania marki w wyszukiwarkach. SEO ma na celu zwiększenie ilości ruchu organicznego na stronie.

Natomiast web copywriting opiera się na tworzeniu perswazyjnych treści, które mają na celu zwiększenie współczynnika konwersji serwisu.

Obie techniki są ważne dla poprawy pozycjonowania i widoczności strony internetowej.

Interakcja

Interakcja z użytkownikiem, dzięki generowaniu wartościowych i trafnych dla użytkownika treści, jest bardzo ważna dla SEO, ponieważ Google ocenia również jakość informacji zwrotnej z użytkownikiem.

Web copywriting jest nastawiony na przyciągnięcie i utrzymanie uwagi użytkownika, aby skłonić go do wykonania określonej czynności. Osiąga się to poprzez odpowiednie treści w postaci reklam, stron docelowych, filmów itp. Dzięki jasnemu i przekonującemu wezwaniu do działania ma na celu wywołanie interakcji potencjalnego klienta.

Copywriting internetowy może pomóc w poprawie doświadczenia użytkownika i poziomu interakcji dzięki przyjemnym i łatwym do zrozumienia treściom.

Opłacalność

Dobra strategia SEO zagwarantuje Ci kwalifikowany, stabilny i ciągły ruch, co przełoży się na korzystne wyniki. Przechwycenie tego ruchu organicznego stwarza szansę na przyciągnięcie potencjalnych i kwalifikowanych klientów, których w średnim okresie można przełożyć na sprzedaż.

Z kolei opłacalność w zakresie web copywritingu można mierzyć nie tylko postami pisanymi na blogi czy landing pages, ale także na mniejszą skalę. Na przykład niewielka zmiana w przekazie reklamy w reklamach na Facebooku może spowodować znaczną i natychmiastową zmianę w zakresie konwersji.

Zadzwoń