Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

,

Co to jest i jak pojawić się na pozycji zerowej (P0) Google?

Pojawienie się na najwyższych pozycjach wyszukiwarki Google , najczęściej używanej wyszukiwarki w całym internecie, to jedno z największych osiągnięć, do którego oczywiście aspiruje każda marka. Ale bez wątpienia pojawienie się na zerowej pozycji Google jest jeszcze lepsze. Dlatego wyjaśnimy, co to jest i jak się w nim pojawiać .

Google stale wprowadza nowe funkcje do swojej wyszukiwarki. Ostatnio dodane dwa dobre przykłady to widżet aplikacji tłumacza i pozycja zerowa Google . W ten sposób możesz zaoferować nam najlepszą możliwą usługę, aby znaleźć informacje, których szukamy.

Czym jest pozycja zerowa w Google?

Pozycja Google 0 lub opisywany fragment to fragment polecany, który Google wybiera ze wszystkich witryn jako szybką odpowiedź na pytania zadane przez użytkowników.

Pomysł ten powstaje z jednej strony jako próba Google, aby oszczędzić nam czasu na szukanie informacji, dając nam natychmiastową odpowiedź , az drugiej strony, aby zatrzymać nas dłużej na stronie wyników wyszukiwania. Chodzi o to, że przy pozycji Google 0 nie trzeba klikać adresu URL, który dostarcza nam informacji, ponieważ pojawia się mały fragment podsumowania , który oferuje odpowiedź bez konieczności zanurzania się w witrynie.

Czy kiedykolwiek byłeś ciekawy i zacząłeś szukać ważnych dat w historii w Google? Na przykład : W którym roku odkryto Amerykę? Kiedy Polska uzyskała niepodległość? Kim byli Krzyżacy? Co to jest hosting? Jak oglądać Netflix za darmo?

Kiedy zadajemy Google te pytania, od dłuższego czasu pojawia się wynik ( powyżej organicznych wyszukiwań ), który bezpośrednio odpowiada na zapytanie, które zadaliśmy wyszukiwarce, jest to wynik 0.

Jak dotrzeć do zerowej pozycji w Google?

Pojawienie się na pozycji 0 w Google jest czymś, co jest bardzo poszukiwane przez strony internetowe, ponieważ jeśli bycie na pierwszej pozycji w wynikach organicznych jest zasługą i czymś do świętowania, sprawienie, by Google wyróżnił Twoją treść wśród wszystkich wyników wyszukiwania To wyróżnienie, którym można się chwalić o i ogromny wzrost CTR . Nie jest to łatwe zadanie i wymaga wcześniejszego planowania, ale choć nie zdarza się to zbyt często, to nawet niektórym witrynom, które pojawiają się na drugiej stronie wyników Google, udało się znaleźć na pozycji 0, co pozytywnie na nie wpłynęło.

Biorąc pod uwagę to, co przed chwilą omówiliśmy, z reguły to strony internetowe pozycjonowane między pierwszym a trzecim organicznym wynikiem wyszukiwania Google są zwykle wybierane jako polecane fragmenty.

Jak możesz pojawić się na pozycji 0?

 • Pisanie informacji o Twojej stronie internetowej tak, jakbyś był użytkownikiem:
  Zwykle nie piszemy z pytaniami w polu wyszukiwania, ale piszemy tak, jakbyśmy pytali o coś Google. Jeśli piszesz treść swojej witryny internetowej tak, jakbyś był odpowiadając na pytanie zadane przez użytkowników, będziesz miał większe szanse na pojawienie się na pozycji 0. Możesz kierować się pytaniami zawierającymi takie słowa, jak kto, kiedy, jak lub gdzie, ponieważ większość użytkowników w ten sposób korzysta z usług Google.
 • Dobrze zorganizowana strona internetowa i dążenie do doskonałości:
  To może być oczywiste, ale musisz mieć bardzo dobrze zoptymalizowane elementy swojej strony, tak elementarne jak adres URL , nagłówki lub tytuły . Oprócz tego dobra strategia dotycząca słów kluczowych , która uporządkuje oferowane przez Ciebie treści, pomoże Google wybrać Cię jako fragment polecanej treści. Wreszcie, gdy mówimy o dążeniu do doskonałości, mówimy o treściach wysokiej jakości . Nie możemy oszukać Google, nawet gdybyśmy chcieli i tym bardziej oryginalnieJakiekolwiek informacje zaoferujesz (bez kopiowania lub pisania tego samego co inni, ale z synonimami) wcześniej osiągniesz nie tylko pozycję 0, ale także pierwsze wyniki wyszukiwania (coś o wiele ważniejszego w dłuższej perspektywie).

Rodzaje snippetów na pozycji zerowej Google

Chociaż istnieje 5 rodzajów polecanych fragmentów , które Google udostępnia nam podczas wyszukiwania, najczęstsze z nich to:

 1. Fragment tekstu: To najczęstszy rodzaj fragmentu wyróżnionego. Zawiera krótki fragment tekstu z witryny internetowej, który jest szczególnie relevantny dla zapytania użytkownika. Google wybiera ten fragment jako odpowiedź na pytanie i prezentuje go na samej górze wyników wyszukiwania.
 2. Lista: Ten rodzaj fragmentu wyróżnionego przedstawia listę punktów lub kroków związanych z zapytaniem użytkownika. Jest to popularny format dla poradników, przepisów czy zestawień, które są wyświetlane na pozycji zerowej, umożliwiając użytkownikom szybkie uzyskanie potrzebnych informacji.
 3. Tabela: Google może wyróżnić fragment tabeli z witryny, który zawiera istotne dane lub porównania. Ten rodzaj fragmentu jest szczególnie przydatny dla zapytań związanych z porównaniami produktów, statystykami czy zestawieniami.
 4. Fragment z obrazem: W niektórych przypadkach Google może wyświetlić fragment wyróżniony z towarzyszącym obrazem. To doskonały sposób na przedstawienie informacji wizualnie, na przykład w przypadku wyników dotyczących miejsc, produktów czy postaci.
 5. Quiz: Google może zaprezentować interaktywny kwiz jako fragment wyróżniony. Użytkownicy mogą odpowiadać na pytania bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, co jest idealne dla testów wiedzy, quizów czy pytań z odpowiedziami prawda/fałsz.

5 wskazówek, jak osiągnąć zerową pozycję Google

Jak to zwykle bywa w content marketingu, nie ma dokładnego przewodnika po krokach, które należy wykonać, aby zaistnieć na pozycji 0 w Google, ale stosując techniki takie jak te, które proponujemy, z pewnością masz większe szanse na pojawienie się jako polecany fragment.

 1. Dąż do dobrego pozycjonowania organicznego:
  to podstawa wszystkiego. Pozycja 0 jest bardzo zmienna i może się zdarzyć, że Twoja witryna pojawi się jako polecany fragment, ale zmieni się w krótszym czasie niż myślisz, bez negatywnego wpływu na SEO . Jeśli dobrze pracujesz nad SEO i osiągasz najwyższe pozycje, prędzej czy później się tam pojawisz.
 2. Dobrze wybierz swoją bitwę:
  nie wszystkie wyszukiwarki Google oferują polecane fragmenty, więc skupianie się na tematach, które ich nie oferują, jest stratą czasu. Zbadaj dobrze, czego szukają użytkownicy , co sprawia, że ​​Google oferuje wyróżniające się treści i postaw na najważniejsze słowa kluczowe , aby Twoja witryna pojawiła się na pozycji 0 danego motywu.
 3. Oferuj dłuższe treści:
  Google zawsze nagradza Cię za oferowanie dobrze ustrukturyzowanych i rozwiniętych informacji . Dobrze zbadany i wyjaśniony post na dowolny temat, który zawiera kontekst, przyczyny, definicje, pomysły… jest uważany za coś wysokiej jakości. Skoncentruj się na tym i pracuj dobrze.
 4. Znajdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedz na nie:
  Istnieje podstawowe narzędzie do znajdowania najczęściej zadawanych pytań od Google: Answer The Public . Użyj go, aby dowiedzieć się, o co i jak pytają użytkownicy.
 5. Nie angażuj się:
  Chociaż wcześniej mówiliśmy, że lepiej jest oferować opracowane treści, nie zapomnij odpowiedzieć na pytania lub pytania, które zadają użytkownicy. Oznacza to, że w ramach informacji daje szybką, prostą i zwięzłą odpowiedź na postawione pytanie.

Po co jest zerowa pozycja Google?

Fragment polecany umożliwia wyświetlenie większej liczby znaków na stronie początkowej wyszukiwarki Google niż w pozostałych wynikach, co znacznie ją wyróżnia.

Jego główną funkcją jest szybkie odpowiadanie na często zadawane przez użytkowników pytania , dlatego staje się bardzo przydatne. Ponadto w zależności od wyszukiwania w wynikach możemy znaleźć różne formaty:

 • Najpopularniejsze są akapity , w których pogrubienie służy do wyróżnienia słów kluczowych.
 • Zwykle zawierają obrazy , jeśli to konieczne, aby się wzmocnić.
 • Listy dotyczące tematu lub osoby to kolejny z najczęstszych wyników, w zależności od informacji, które chcesz uzyskać .
 • W przypadku samouczków lub piosenek wynik może zawierać link i okładkę filmu na YouTube.

Są one również bardzo przydatne w udzielaniu odpowiedzi na często zadawane pytania, takie jak:

 • Niezbyt rozbudowane porównania , takie jak różnica między pensją brutto a pensją netto.
 • Krok po kroku pewnego procesu.
 • Linki do stron internetowych, aby zrobić jakiś przepis kulinarny.
 • Pytania, które zawierają dowolne z 5W : co, jak, kiedy, gdzie lub dlaczego.
 • Definicje ogólne .

Jak być interesującą stroną internetową dla Google?

Google zawsze będzie faworyzować te strony, które zapewniają lepszą obsługę użytkownika i dzięki temu są w stanie w prosty sposób rozwiązać Twoje wątpliwości . Nie oznacza to, że dodatkowo wskazane jest eksponowanie tematu w głębszy sposób, ponieważ Google uważa za stosowne mieć krótką odpowiedź, a także zaoferować więcej informacji na ten temat.

Wyszukiwania na urządzeniach mobilnych stają się coraz częstsze, dlatego istotne jest, aby strona była dostosowana do urządzeń mobilnych , tak aby znalazła się na pozycji zero . Podobnie tekst musi być jasny i dobrze napisany, dając dokładną odpowiedź na postawione pytanie.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest adres URL , który musi być prosty i łatwo rozpoznawalny dla Google i osób, które chcą znaleźć Twoje treści.

Teraz już wiesz, zacznij tworzyć treści atrakcyjne dla Google i jego użytkowników, a Twoja strona będzie się pozycjonować organicznie, nawet ponad reklamami!

Zadzwoń