L O A D I N G

Co to jest Google Analytics?

HomeGoogleCo to jest Google Analytics?
Shpae
Shpae
Shpae

Chcesz wiedzieć, kto odwiedza Twoją witrynę, skąd pochodzą użytkownicy i co ich najbardziej interesuje w Twojej witrynie? W takim razie Google Analytics jest właściwym narzędziem. Pozwala to mierzyć i badać ruch w Twojej witrynie i odpowiednio optymalizować witrynę. Google Analytics jest jednym z najważniejszych i najczęściej używanych narzędzi w marketingu internetowym na całym świecie i niezwykle pomocnym w optymalizacji wyszukiwarek. Podstawowa wersja Google Analytics jest bezpłatna.

Google Analytics – podstawowe narzędzie do sukcesu w Internecie

Po zintegrowaniu kodu śledzenia z kodem Twojej własnej witryny, Google Analytics umożliwia ciągłe sprawdzanie i ocenę ruchu. Narzędzie mierzy różne kluczowe dane strony internetowej i umożliwia profesjonalną ocenę wyników. W nim można zinterpretować potencjał lub słabości, które pomagają ulepszyć własną strategię marketingową online i zoptymalizować ją specjalnie dla grupy docelowej.

Co można zmierzyć za pomocą Google Analytics?

Google Analytics dostarcza niewiarygodną ilość danych, które po prawidłowej ocenie pozwalają na wyciągnięcie wniosków na temat odwiedzających witrynę. Na przykład wskaźnik pokazuje, skąd pochodzi odwiedzający Twoją stronę:

  • Czy wpisał bezpośrednio twój adres internetowy?
  • Czy dotarli do Twojej witryny przez reklamę lub link zwrotny?
  • Czy natknął się na twoją witrynę poprzez zapytanie?

Ten ostatni aspekt jest szczególnie istotny w przypadku optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ponieważ pozwala na wyciągnięcie wniosków na temat zachowań związanych z wyszukiwaniem w Twojej grupie docelowej. W ten sposób można znaleźć możliwe terminy, które są ważne dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Google Analytics mierzy również liczbę odwiedzających witrynę i czas ich pobytu. Ponadto narzędzie rozpoznaje, jakiej przeglądarki używa użytkownik, gdzie się znajduje (lokalizacja) i jakim językiem się posługuje. Umożliwia to obszerny zbiór cech demograficznych.

Google Analytics zna Twoich docelowych odbiorców

Narzędzie rejestruje również zachowanie odwiedzających na Twojej stronie:

  • Jakie podstrony są wywoływane?
  • Jak długo użytkownik pozostaje na stronie?
  • Jakie treści go szczególnie interesują?

Mocne i słabe strony, które można zinterpretować na podstawie danych, są niezwykle przydatne do optymalizacji konwersji .

W przypadku komercyjnych stron domowych bardzo interesujące może być również to, z jakiego urządzenia końcowego (smartfona, laptopa lub komputera) uzyskuje się dostęp do witryny. Często prowadzi to do wglądu w życzenia grupy docelowej. Jeśli na przykład okaże się, że dostęp do strony internetowej odbywa się głównie za pośrednictwem urządzeń mobilnych, może to być bodźcem do opracowania aplikacji, która dostosowuje się do zachowań użytkowników.

Zwiększ sprzedaż z Google Analytics

Z ekonomicznego punktu widzenia główny nacisk kładziony jest oczywiście na osiągnięte konwersje. Google Analytics również ujawnia tutaj ważne informacje. Na przykład oblicza docelowy współczynnik konwersji lub śledzi podróż klienta, jasno pokazując, gdzie witryna jest nadal słaba i które procesy optymalizacji mogą być pomocne. Pod tym względem bardzo interesujący jest również współczynnik odrzuceń potencjalnych nabywców. Opisuje krok, na którym potencjalny klient, który już umieścił produkt w koszyku, anuluje proces. Jeśli nieprawidłowość stanie się zauważalna w określonym kroku, można to odpowiednio zmienić.

Konto Google Analytics można również połączyć z kontem Ads. Skutkuje to szczegółowymi ocenami dla poszczególnych kampanii reklamowych, które można dalej optymalizować.

Korzyści z Google Analytics

Zalety Google Analytics są oczywiste: wgląd we wszystkie dane strony internetowej i możliwość dalszej optymalizacji strony na tej podstawie. Dzięki Google Analytics możesz skutecznie osiągnąć swój cel.

Ponadto narzędzie jest stale rozwijane. W ten sposób operatorzy stron internetowych mogą oceniać dane, które nie zostały jeszcze podane podczas tworzenia ich strony internetowej.

Wady Google Analytics

Operatorzy stron internetowych powinni również zdawać sobie sprawę z wad narzędzia podczas korzystania z Google Analytics. Dokładne dane mogą być wykorzystane do dalszej analizy tylko wtedy, gdy można ocenić wynikające z nich odchylenia. Google generalnie nie rozpoznaje osób, ale raczej pliki cookie, które są tworzone podczas wizyty użytkownika. Jeśli jednak użytkownik usunie swoje dane cookie przed kolejną wizytą na stronie, Google ponownie zliczy tego odwiedzającego jako innego, nowego użytkownika, tak zwanego „unikalnego gościa”. Dlatego na przykład liczba odwiedzających nie jest dokładna w 100%.

Ponadto Google ma własną metodę mierzenia, jak długo użytkownik pozostaje na stronie internetowej. Rzeczywista interakcja mogła trwać dłużej, a odczytywała tylko krótki okres czasu. Dlatego konieczne jest, aby zawsze logicznie kwestionować dane.

Ponadto Google Analytics nie dostarcza danych słów kluczowych do bezpłatnych wyników wyszukiwania. Nie możesz tutaj zobaczyć, która strona jest w rankingu dla którego słowa kluczowego i który odwiedzający przeszedł przez które słowo kluczowe, ale tylko przez którą trasę.

Skonfiguruj Google Analytics

Potrzebujesz dalszych, bardziej szczegółowych informacji na temat Google Analytics lub potrzebujesz instrukcji dotyczących korzystania z narzędzia? Chętnie pomożemy Ci skonfigurować Google Analytics i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące programu. Jako agencja analityczna bardzo dobrze znamy tę usługę i chętnie wesprzemy Cię w odpowiedzi na Twoją prośbę.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.