Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

Co to jest CMS?

CMS lub system zarządzania treścią (Content Management System) to narzędzie specjalnie zaprojektowane w celu ułatwienia tworzenia, organizacji i dystrybucji treści Twojej witryny.

Tego typu platformy pozwalają na stworzenie strony internetowej, która zawiera wiele funkcjonalności takich jak blog, sklep internetowy czy inna ciekawa opcja dla biznesu. CMS ułatwia zbudowanie idealnego środowiska, dzięki któremu użytkownicy mogą przeglądać treści oferowane przez Twoją firmę, wchodzić z nią w interakcje oraz uzyskiwać dostęp do jej produktów i usług.

CMS: Content Management, dlaczego warto wdrożyć go w swojej firmie?

Znajdujemy się w środku ery cyfrowej, gdzie firmy potrzebują nowoczesnego i elastycznego portalu internetowego, aby dotrzeć do zdecydowanej większości użytkowników korzystających z Internetu w celu dokonywania zakupów, znajdowania informacji o produktach, firmach i usługach oraz aby móc się rozwijać swoją działalność na poziom międzynarodowy.

Menedżer treści to najlepsza platforma programistyczna do rozpowszechniania treści firmy w cyfrowym świecie, zapewniająca narzędzia i opcje, które przyspieszają pracę i pomagają poprawić widoczność biznesu.

Z dobrym CMS-em Twoja firma będzie bardziej konkurencyjna i będzie w stanie dostosować się do zmian rynkowych, aby zagwarantować jej rozwój i wykorzystać szanse, które się przed nią otwierają.

Charakterystyka CMS

Zobaczmy, jakie są główne lub najbardziej wyróżniające się cechy najlepszych CMS-ów na rynku.

 • Opensource : Zwykle tego typu platformy są rozwijane w ramach open source, więc ich użytkowanie nie wymaga opłaty licencyjnej ani opłaty miesięcznej. Ponadto, będąc wolnym kodem, istnieje rzesza programistów, którzy generują nowe aplikacje w zależności od potrzeb, co prowadzi do skalowalności CMS i ciągłej aktualizacji.
 • Treść : Są to narzędzia skupione na tworzeniu, organizowaniu i zarządzaniu wszystkimi rodzajami treści (teksty, obrazy, filmy…). Ponadto każdy użytkownik bez wiedzy programistycznej może z niego korzystać i zmieniać dowolny fragment sieci.
 • Motywy lub szablony : używają specjalnego systemu do dostosowywania wyglądu strony za pomocą motywów lub szablonów.
 • Uzupełnienia lub wtyczki : Jedną z najważniejszych cech CMS jest jego duża zdolność dostosowywania, możliwość tworzenia dowolnego typu strony internetowej (dzięki zastosowaniu modułów, uzupełnień lub wtyczek).
 • Wszechstronność : Są to bardzo otwarte narzędzia, jeśli chodzi o tworzenie strony internetowej, pozwalające od zaprojektowania e-commerce, przez stronę firmową lub blog biznesowy, aż po landing page lub stronę szkoleniową .
 • Łatwy w użyciu : Jak już wspomnieliśmy, CMS to portale zaprojektowane do użytku przez każdego, przybliżające projektowanie stron internetowych do każdego profilu zawodowego.

Jak działa narzędzie do zarządzania treścią lub CMS

Obsługa menedżera treści jest bardzo prosta, zaczynając od szybkiej instalacji i konfiguracji, aby móc zacząć nakreślać całą strukturę, funkcjonalności i zawartość serwisu.

Po zainstalowaniu CMS administrator uzyskuje dostęp do swojego panelu administracyjnego , w którym znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia i narzędzia do tworzenia treści i ich publikowania, zmiany wizualnej strony serwisu oraz włączania różnych funkcjonalności poprzez uzupełnienia lub wtyczki.

Ponieważ do zarządzania systemem CMS nie jest konieczna wiedza z zakresu projektowania i tworzenia stron internetowych, tego typu narzędzia są w zasięgu każdego użytkownika, który jest w stanie stworzyć profesjonalną stronę internetową w bardzo krótkim czasie.

Jakie są najlepsze CMS-y? 

CMS ewoluował z myślą zarówno o potrzebach użytkowników, jak i najlepszym sposobie sprzedaży i promocji produktu, usługi lub firmy w Internecie. W tym celu opracowano na przykład narzędzia ułatwiające pozycjonowanie w Google i innych wyszukiwarkach.

Dzięki CMS możesz stworzyć bloga, aby wyświetlać różne rodzaje treści i przyciągać użytkowników zainteresowanych tym, co oferuje Twoja firma. Jednak te narzędzia to nie tylko menedżery treści, ale autentyczne narzędzia do tworzenia stron internetowych, które pozwalają rozwijać profesjonalny portal internetowy, którego potrzebuje Twoja firma, taki jak sklep internetowy lub e-commerce, portal szkoleniowy lub akademia online, rynek kupna i sprzedaży produktów, strony firmowej, strony docelowej lub strony konwersji do realizacji kampanii reklamowych.

Krótko mówiąc, CMS mają wysoki stopień dostosowania, bezpieczeństwa i skalowalności, na podstawie tego możemy poznać najlepszy darmowy CMS lub przynajmniej najczęściej używany.

WordPressa

Z pewnością najbardziej znany i najlepszy obecnie. W przeszłości ten CMS był używany do motywów blogowych i nie był używany na stronach firmowych, a tym bardziej w sklepach internetowych, ponieważ jego wewnętrzne narzędzie do zarządzania e-commerce o nazwie Woocommerce działało bardzo wolno i zawierało wiele błędów. Jednak obecnie jest jednym z najpotężniejszych i tak bardzo się rozwinął, przewyższając resztę swoich konkurentów, ponieważ wiele jego wtyczek (małych aplikacji do ulepszania różnych aspektów CMS) było bezpłatnych w dużej części jego funkcjonalności, co tak jest w przypadku każdego innego ulepszenia CMS, które chcesz zrobić, musisz za to zapłacić.

Ponadto ten CMS jest bardzo lubiany przez Google, więc strony stworzone z tym menedżerem treści będą miały lepsze pozycje w swoich wynikach wyszukiwania lub SERPach , ponieważ gromadzi mniej „śmieci” w kodzie niż inne CMSy. W ten sposób sieć uzyska większy ruch użytkowników, który pokrywa się z targetem, do którego są kierowani, co oznacza wzrost widoczności, konwersji, zaufania i sprzedaży.

Prestashop

PrestaShop to CMS typu open source zaprojektowany od podstaw do budowy od podstaw sklepów internetowych lub e-commerce. Jeszcze kilka lat temu był najpotężniejszy ze względu na szybkość i programowanie, ale tracił na sile w wyniku jakichkolwiek rozszerzeń, aby skalować sklep internetowy miał coraz większe koszty, w dodatku zmiany jego wersji zakończyły się fiaskiem, ponieważ było wiele programów, które miały swoją cenę, innych wersji, które nie były tego warte dla nowej, z którą w krótkim czasie stało się to przestarzałe.

Nadal jest to bardzo potężny CMS, ale instaluje najnowszą wersję i ma niewielkie szanse na skalowanie, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się wcześniej.

Magento

Używany zarówno na stronach internetowych, jak i w sklepach internetowych, nigdy nie był jednym z najpotężniejszych technicznie, ale był bardzo przydatny, ponieważ miał kilka bardzo praktycznych funkcji, takich jak fakt, że można było tworzyć różne sklepy z różnymi domenami w tym samym CMS, co było bardzo przydatne na przykład, jeśli chciałeś mieć ten sam sklep dla różnych krajów, kiedy modyfikowałeś produkt, ta zmiana była ważna dla wszystkich sklepów, jeśli chciałeś lub mógłbyś dostosować każdy produkt do każdego sklepu internetowego, ta funkcja jako taka nie występuje w Reszta CMS-a.

Problem z tym CMS to skalowalność, bardzo kosztowna, jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi funkcjami, które pojawiają się w komputerach, a także jego wewnętrzna prędkość nie jest zarządzana tak wydajnie, jak dwie wcześniej wspomniane.

Joomla

Joomla to CMS, który umożliwia tworzenie dynamicznych stron internetowych. Podobnie jak reszta CMS-ów, pozwala w prosty sposób tworzyć, modyfikować lub usuwać treści ze strony internetowej, chociaż w tym przypadku niektóre procedury zarządzania treścią są niezwykle skomplikowane, a administracja zajmuje dużo czasu.

Problem z tym CMS-em, poza tym, że jest bardziej skomplikowany w zarządzaniu, polega na tym, że jest mniej bezpieczny i łatwiejszy do zhakowania niż inne CMS, podobnie jak w Prestashop, migracja między wersjami jest bardzo skomplikowana, w końcu indeksowanie z Google i interpretacja Co sprawia, że ​​strony są mniej lubiane przez Google niż z WordPressem.

To są 4 najważniejsze CMS, są inne takie jak Drupal, Zencart, bardzo stare i praktycznie nieużywane, inne używane jako LMS dla kursów online, takie jak Moodle, który jest systemem zarządzania nauczaniem służącym do zarządzania, dystrybucji i sterowania zdalnym działania szkoleniowe instytucji lub organizacji, inne, takie jak Wix lub 1&1, platformy programistyczne dla osób, których kod nie jest nawet Twój, z katastrofalną pozycją w Google, ponieważ wywołuje własne pliki zamiast plików z Twojej sieci, tak naprawdę nie są dynamicznych stron internetowych jako takich, ale można ich używać jako plików osobistych, ale w żadnym przypadku nie można ich używać do prowadzenia działalności gospodarczej przez Internet ani do posiadania firmowej witryny internetowej.

Główne cechy CMS-a

Do czego służy CMS?

 • Tienda online lub e-commerce.
 • Internetowy portal szkoleniowy lub akademia.
 • Rynek do kupowania i sprzedawania produktów.
 • Witryna firmowa.
 • Strona docelowa lub strona konwersji.

Elastyczność i skalowalność CMS

CMS to narzędzie, które pozwoli Ci na dużą elastyczność przy tworzeniu strony internetowej dzięki dwóm kluczowym elementom.

 • Wtyczki. Istnieje niezliczona ilość wtyczek, których można używać z CMS i które pozwalają tworzyć sieć, jaką chcesz, zapewniając wysoki stopień kontroli nad witryną.
 • Tematy. Szablony są niezbędne do nadania Twojej witrynie atrakcyjnego, innowacyjnego i profesjonalnego wyglądu, jakiego oczekujesz.

Ponadto tego typu platformy do tworzenia treści wyróżniają się skalowalnością, to znaczy dopasowują się w każdym momencie do potrzeb Twojej firmy, umożliwiając szybkie i łatwe dodawanie nowych funkcjonalności, opcji i treści, bez konieczności dużej inwestycji lub znaczny wysiłek techniczny.

Redukcja kosztów dzięki CMS

Jednym z najbardziej interesujących punktów przy wyborze CMS jako narzędzia do projektowania i tworzenia stron internetowych są oszczędności kosztów, które pociąga za sobą w różnych aspektach.

Z jednej strony CMS to bezpłatne narzędzia, które nie wymagają początkowej inwestycji ani nie wiążą się z uiszczaniem miesięcznej opłaty.

Są to popularne narzędzia, więc łatwo znaleźć fachowców, którzy potrafią je sprawnie obsłużyć (koszt rozwoju w WordPressie jest znacznie tańszy niż przy użyciu języków programowania stron internetowych, takich jak JavaScript, PHP, HTML itp.).

Koszty utrzymania i aktualizacji są również minimalne, nie stanowiąc dużego obciążenia dla firmy.

Łatwość obsługi CMS

Kolejną wielką zaletą CMS jest łatwość obsługi. Są to narzędzia specjalnie zaprojektowane tak, aby użytkownicy mogli obsługiwać je intuicyjnie, bez konieczności posiadania znajomości technologii internetowych, takich jak między innymi CMS, HTML, JavaScript czy PHP.

Krzywa uczenia się CMS, takiego jak WordPress, jest bardzo prosta, więc po kilku godzinach użytkowania będziesz już w wystarczającym stopniu znać jego główne funkcje i funkcje. Dzięki WordPress masz menedżera treści, który pozwoli Ci szybko i łatwo stworzyć portal internetowy, którego potrzebujesz, bez dużego wysiłku i rozsądnej inwestycji.

Wysoki poziom bezpieczeństwa sieci

CMS to narzędzia w ciągłej ewolucji i rozwoju, dlatego regularnie otrzymują aktualizacje, które znacznie podnoszą poziom ich cyberbezpieczeństwa (eliminując znane luki i dodając nowe elementy ochrony).

Dzięki CMS zaktualizowanemu do najnowszej wersji będziesz mieć stronę internetową o wyższym poziomie bezpieczeństwa sieciowego, dzięki czemu użytkownicy będą mogli wchodzić z nią w bezpieczne środowisko dla swoich danych osobowych, bankowych i wrażliwych.

Łatwość konserwacji

Utrzymanie strony stworzonej za pomocą WordPressa lub innego CMS jest bardzo proste, przez co jej koszt również jest niski. Aktualizowanie i utrzymywanie strony internetowej w idealnym stanie jest niezbędne, aby była dostępna 24/7 dla użytkowników z każdego zakątka świata, dlatego CMS jest najlepszą alternatywą gwarantującą jej prawidłowe funkcjonowanie.

Jak wybrać najlepszy CMS dla swojej firmy

Jak wspomnieliśmy, CMS jest bardzo ciekawym i wydajnym narzędziem, dzięki któremu możesz stworzyć idealne środowisko internetowe dla swojej firmy. Wybór najlepszego menedżera treści to ważna decyzja, dlatego należy wziąć pod uwagę poniższe kryteria.

 • Dostępne zasoby. Bardzo ważne jest, aby ocenić ilość zasobów, które oferuje CMS, takich jak wtyczki i motywy, aby mieć szeroką gamę opcji podczas tworzenia sieci.
 • aktualizacje. Ważne, aby wybrany CMS był aktywny i okresowo aktualizowany (w celu poprawy bezpieczeństwa, wydajności, szybkości ładowania, pozycjonowania SEO ).

Rozmawialiśmy o CMS-ach, czym one są, jakie są ich cechy i jakie są mocne strony tego typu narzędzi do zarządzania treścią. Bez wątpienia WordPress jest liderem rynku jeśli chodzi o CMS, ale istnieją inne bardzo ciekawe alternatywy, takie jak Joomla czy Drupal, a także inne bardziej specyficzne dla konkretnych witryn, takie jak PrestaShop lub Moodle.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma miała najlepszą internetową platformę internetową, na której możesz zarządzać treścią i informacjami o swojej firmie, zapytaj nas o budżet na rozwój strony internetowej .

Zadzwoń