L O A D I N G

Co to jest błąd 404 i jak go naprawić?

HomeStrony WWWCo to jest błąd 404 i jak go naprawić?
Shpae
Shpae
Shpae

Spośród wszystkich ostrzeżeń, które możemy znaleźć podczas programowania strony internetowej, prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym przez webmasterów jest błąd 404 Page Not Found. To nic innego jak błąd, który pokazują nam przeglądarki, gdy próbujemy wejść na stronę internetową, która została usunięta lub przeniesiona pod inny adres URL, ale wyszukiwarka nadal indeksuje i publikuje jako naszą.

Błędy te stanowią problem, jeśli chodzi o user experience, ponieważ osoba, która wchodzi na stronę w poszukiwaniu czegoś i widzi przy tym ogromne ostrzeżenie o treści „404 Page Not Found”, z pewnością nie będzie miała dobrych doświadczeń na ta strona.

Dlaczego pojawiają się błędy 404? Jak możemy je rozwiązać?

Zasadniczo błąd 404 występuje, gdy ktoś wprowadzi adres URL, pod którym nic nie jest już dostępne, ponieważ zostało usunięte lub przeniesione w inne miejsce. Ale dlaczego dzieje się to bez naszej zgody? Przyczyn może być kilka, ale najczęstsze to:

– Jeśli usunąłeś treść : tak jak podczas tworzenia strony internetowej lub wpisu musimy chwilę poczekać, aż roboty Google ją zindeksują, tak samo musimy chwilę poczekać, gdy została już zindeksowana i chcemy ją usunąć. Gdy tak się stanie, wyszukiwarka będzie nadal wyświetlać adres w wynikach wyszukiwania, a gdy nic nie będzie, pojawi się szczęśliwy błąd 404.

Rozwiązania – jeśli chcesz po prostu usunąć tę treść i nigdy więcej nie dotykać tematu, możesz otrzymać błąd. To tylko kwestia czasu, zanim roboty przestaną go indeksować i zniknie on z wyników wyszukiwania.

Niektórzy zalecają, abyśmy, zamiast zostawiać to w ten sposób, stworzyli przekierowanie do naszego domu, aby uniknąć błędu. Google nazywa to „łagodnym błędem 404” i zwraca uwagę, że ważne jest, aby go unikać, ponieważ dezorientuje użytkownika bardziej niż zwykły błąd 404, dlatego najlepiej poczekać, aż wyszukiwarka przestanie indeksować sieć.

– Jeśli zastąpisz treść : błąd pojawi się, jeśli usuniemy fragment treści i zamiast tego wstawimy inny, który może być jego zaktualizowaną wersją lub czymś zupełnie nowym. Podczas gdy boty indeksują nową treść, błąd 404 pojawi się na chwilę pod tym adresem.

Rozwiązanie : Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu utworzenie nowego przekierowania z adresu URL usuniętej treści, tak aby każdy, kto go wejdzie, zostanie przekierowany do nowego posta.

– Jeśli zmienisz nazwę strony : może się zdarzyć, że zmienimy nazwę strony i zapomnimy zrobić przekierowanie.

Rozwiązanie: Rozwiązaniem jest przekierowanie 301 z naszego pliku htaccess. w naszym hostingu, abyśmy nie tylko poprawili błąd 404, ale również, aby wyszukiwarki go indeksowały, nadając mu taką samą popularność jak poprzedni adres, abyśmy nie stracili pozycjonowania, które mieliśmy.

Jak rozpoznać błąd 404?

Wiemy już, o co chodzi z błędami 404, ale jak możemy poznać ich dokładną przyczynę, aby je rozwiązać?

Za to musimy podziękować technologii. Opracowano kilka programów, które pomagają webmasterom zidentyfikować dokładne przyczyny błędu 404 w naszej strukturze adresów URL. Poniżej przedstawiamy niektóre z najbardziej znanych programów online i offline do identyfikacji przyczyn tego typu alertów.

Konsola wyszukiwania Google

Google Search Console. To narzędzie Google, znane wcześniej jako Narzędzia dla webmasterów, jest idealne do identyfikowania wszystkich błędów indeksowania, które nasza witryna może prezentować oprócz wspomnianego wcześniej błędu 404. Aby to zrobić, wystarczy przejść do sekcji śledzenia i kliknąć „Błędy indeksowania” gdzie nauczy nas wszystkiego, co musimy wiedzieć, aby zidentyfikować „nie znaleziono strony”.

Ahrefs.com

Oprócz tego, że jest niezwykle potężnym narzędziem dla naszej strategii linków, jest również bardzo dobrym uzupełnieniem naszego SEO na stronie. Ich sekcja raportów w wersji płatnej jest tak kompletna, że ​​poświęcają wystarczająco dużo miejsca błędom i ich możliwym przyczynom, przy czym 404 jest jedną z awarii, które dostarczają więcej informacji.

Czy błąd 404 wpływa na nasze pozycjonowanie?

Według samego Google nie. Wyszukiwarka rozumie, że w zasadzie niemożliwe jest kontrolowanie wszystkich linków w Twojej witrynie, dlatego nie karze „nie znaleziono strony”, które pojawiają się w naszej Search Console. Nie oznacza to jednak, że możemy iść przez życie bez względu na to, ile błędów tego typu ma nasza strona internetowa.

Pomimo tego, że Google nie karze bezpośrednio tego typu błędów, ich nadmiar na naszej stronie jest problemem, ponieważ mają one bezpośredni wpływ na wrażenia użytkownika. Na przykład, jeśli użytkownik wprowadzi adres URL z błędem 404, bez wahania powróci do strony wyników wyszukiwania w mniej niż minutę, co zostanie odzwierciedlone w naszym czasie przebywania i wskaże SERP, że użytkownicy nie korzystają w ramach tego portalu.

Dlatego zawsze ważne jest, aby spróbować rozwiązać jak najwięcej błędów 404, które może generować nasz portal, aby poprawić komfort użytkowania naszej witryny. Teraz, gdy wiesz, jak je zidentyfikować, nadszedł czas, aby zabrać się do naprawy jak największej ich liczby.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.