L O A D I N G

Co przynosi SEO?

HomeSEOCo przynosi SEO?
Shpae
Shpae
Shpae

Google to maszyna! I w najbardziej potocznym znaczeniu tego słowa. W końcu przetwarza 90 000 wyszukiwań na sekundę i 3,5 miliarda dziennie . Kiedy Google powstało w 1998 roku, wciąż było 10 000 zapytań dziennie. Więc jedno jest pewne: ludzie go wygooglują. A jeśli chcesz, aby znaleźli Ciebie i to, co oferujesz, potrzebujesz planu, aby znaleźć się w Google.

Jesteś już w ogniu, ale nadal potrzebujesz liczb, danych, faktów, aby przekonać innych? Idź po to!

Oto 7 najlepszych statystyk, które pokazują, czym zajmuje się SEO i co sprawia, że ​​ludzie i internet się poruszają .

Kiedy Google umarło na pięć minut, globalny ruch internetowy spadł o 40%.

Ziemia kręci się wokół Słońca, a internet kręci się wokół Google. Czy uwierzysz w to, ponieważ w 2013 roku usługi Google spadły na pięć minut, a cały ruch internetowy spadł o 40%. Prawie połowa wszystkich internautów nie miałaby nic wspólnego z Internetem bez Google – swobodnie interpretowanego.

Można powiedzieć: Google to serce i dusza internetu. Znaczenie Twojej obecności w wynikach wyszukiwania Google jest oczywiste, prawda?

Co minutę przeprowadzanych jest ponad 2,5 miliona wyszukiwań w Google

Cóż, już dzisiaj googlowałem? Są szanse, że przy ponad 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie, jeden z was może być jednym z nich. Na przykład poszukałem w Google temperatury, w której pieczony jest łosoś alaskański (nie pytaj…), a Google zatrzasnęło 338 000 wyników w mniej niż 0,81 sekundy. Pierwszy wynik od razu trafił w sedno.

Może właśnie wygooglowałeś coś i dlatego tu jesteś?

Do 20% wszystkich zapytań nigdy nie zostało wykonanych w ten sposób

Czy Google może odpowiedzieć na pytania, które nigdy wcześniej nie były zadawane? Oczywiście Google może , dzięki rozbudowanemu indeksowaniu, przeszukiwaniu stron internetowych i milionom wyszukiwań. Nigdy wcześniej nie zadawane pytania są częstsze niż myślisz. Z tego powodu marketerzy powinni zastanowić się, jak zrównoważyć swoją strategię treści, aby odpowiadać na konkurencyjne i mniej popularne wyszukiwania.

Mała wskazówka z pudełka do szycia: użyj Trendów Google, aby znaleźć te złote niszowe hasła wyszukiwania.

Pierwsze 5 wyników wyszukiwania uzyskuje 70% kliknięć

Bądź szczery: klikasz drugą stronę wyników wyszukiwania tylko wtedy, gdy szukasz czegoś naprawdę, naprawdę jednoznacznego. Lub? Przynajmniej takie są liczby, ponieważ badania pokazują, że pierwsze 5 wyników wyszukiwania uzyskuje najwięcej kliknięć – co najmniej 70% z nich. Oznacza to, że Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania powinna być jednym z Twoich celów marketingowych.

Co szósta osoba googluje.

Większość gogli na świecie. Z 2 bilionami wyszukiwań przeprowadzanych na całym świecie każdego roku, Google jest bezsprzecznie najpotężniejszym gigantem wyszukiwarek na świecie.

88% użytkowników smartfonów używa swojego urządzenia do Google

Fakt, że większość posiadaczy smartfonów używa swoich telefonów do google odpowiada tej statystyce. Raport Understanding Consumers’ Local Search Behavior podaje liczbę 88%. W biurze, w autobusie czy aby wygrać dyskusję przy stole, ludzie zawsze i wszędzie szukają. Głównie w podróży i dla lokalnych wyników.

A ponieważ Google chce zadowolonych klientów, zapewnia najbardziej praktyczne, dokładne i trafne wyniki wyszukiwania dzięki regularnie aktualizowanym, przyjaznym dla urządzeń mobilnych algorytmom rankingowym. Aby należeć do tej kategorii, zoptymalizuj swoje aukcje pod kątem lokalnego marketingu w wyszukiwarkach.

18% lokalnych wyszukiwań mobilnych kończy się sprzedażą.

Dla porównania, w przypadku wyszukiwań nielokalnych tylko 7% kupuje. Rozsądne wydaje się więc podbicie lokalnego rynku wyszukiwania poprzez SEO. Twoi potencjalni klienci i klienci już szukają, wystarczy, że przyciągniesz ich uwagę. I oczywiście robota. Jeśli prowadzisz działalność lokalną, Twoim celem jest umieszczenie na szczycie Map Google i innych lokalnych katalogów.

WNIOSEK: Co przynosi SEO?

Idealnie, więcej klientów, większa sprzedaż, większa świadomość. Ten post ma na celu pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób ludzie trafiają do Twojej witryny i jak wpływać na ruch na swoją korzyść. Ponieważ Google stale zmienia algorytm wyszukiwarki, Twoja strategia SEO powinna świecić elastycznością i skupieniem. Wysiłek się opłaca, ponieważ dostanie się na pierwszą stronę wyników wyszukiwania ma ogromny wpływ na Twój biznes.

Mam nadzieję, że statystyki SEO pomogą Ci w podejmowaniu decyzji marketingowych. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!

Statystyki pochodzą z serwisu Alphametic.

Czym jest SEO?

Optymalizacja dla wyszukiwarek (skrót: SEO) obejmuje wszystkie środki techniczne i merytoryczne, które przyczyniają się do poprawy rankingu domeny w wyszukiwarkach.

Jaki jest cel SEO?

Podstawowym celem wsparcia SEO jest utrzymanie i poprawa widoczności w wyszukiwarkach. W zależności od typu strony internetowej można jednak powiązać z nią również inne cele, takie jak:

  • Większy zysk i wyższa sprzedaż w sklepach internetowych
  • Wzrost zasięgu
  • Wzrost świadomości marki

Jakie są miary SEO?

Istnieje wiele sposobów na poprawę widoczności w wyszukiwarkach. Środki te można podzielić na OffPage (zewnętrzne budowanie linków) i OnPage (techniczne i treści).

Oto niektóre ze sprawdzonych środków/strategii SEO:

  • Zdefiniuj jasne cele SEO
  • Optymalne badanie słów kluczowych
  • Zwróć uwagę na przyjazność dla użytkownika
  • Zwróć uwagę na komponenty EAT: Wiedza specjalistyczna , Autorytet , Wiarygodność + Dane strukturalne i hierarchia stron + Unikalna treść

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.