L O A D I N G

Co powinien wiedzieć każdy specjalista SEO?

HomeSEOCo powinien wiedzieć każdy specjalista SEO?
Shpae
Shpae
Shpae

SEO i marketing cyfrowy to złożony proces. Na jakich obszarach się skupić, aby zachować odpowiednią widoczność w tym świecie?

Niezależnie od tego, czy koncentrujesz się na technicznym SEO , optymalizacji treści, budowaniu linków czy lokalnym SEO, kompleksowe zrozumienie wszystkich kanałów i taktyk marketingu cyfrowego powinno być dla Ciebie priorytetem.

Obecnie dziedzina SEO jest bardzo szeroka i ściśle powiązana z innymi gałęziami marketingu cyfrowego . Porozmawiajmy o podstawach, których nie powinieneś tracić z oczu, jeśli chcesz osiągnąć sukces ze swoją witryną nawet w dzisiejszych wysoce konkurencyjnych czasach.

Zrozumienie cyfrowej prezentacji we wszystkich aspektach

Z pewnością masz dobry przegląd tego, gdzie i jak prezentujesz swoją markę w środowisku online. Wiesz wszystko o zawartości swojej strony oraz gdzie i za jakie reklamy PPC płacisz. Ale jeśli nie monitorujesz aktywnie wzmianek o swojej marce, odpowiednich treści w mediach społecznościowych, recenzji online i linków przychodzących, czy naprawdę uzyskujesz jasny obraz swojej obecności w sieci jako całości?

► Twoja obecność w Internecie to nie tylko coś, co sam aktywnie zbudowałeś. Słuchanie społecznościowe, spostrzeżenia dotyczące wyszukiwania i monitorowanie reputacji pomagają inwentaryzować i monitorować Twoją obecność w sieci jako całości.

Podstawy działania wyszukiwarek

SEO jest jedną z najważniejszych części marketingu cyfrowego. Dogłębne zrozumienie działania wyszukiwarek pomoże Tobie i Twojemu zespołowi nie tylko optymalizować treści pod kątem wyszukiwania , ale także pogłębić wiedzę o tym, jak ludzie wyszukują, uczą się i korzystają z Twoich treści.

Zrozumienie zawiłości przeszukiwania i indeksowania witryny przez roboty wyszukiwarek pomoże Ci uporządkować witrynę i zrozumieć, jak maksymalnie ułatwić użytkownikom przeszukiwanie witryny.

Z kolei wiedza o tym, jak algorytmy wyszukiwania oceniają Twoje treści, pomoże Ci lepiej je optymalizować i szybciej diagnozować problemy, jeśli takie się pojawią.

Cyfrowe doświadczenia użytkowników i podróże klientów

Niestety pomysł, że przesyłasz strony na serwer, a klienci znajdują Cię na własną rękę, nie ma zastosowania w marketingu cyfrowym . Sukces w zdobywaniu publiczności wymaga głębokiego i znaczącego zrozumienia, kim są ci ludzie i jakie problemy dla nich rozwiązujesz.

Nawet Google o tym wie – jego aktualizacje algorytmów coraz bardziej skupiają się na poprawie doświadczeń użytkowników online i usuwaniu tarć na każdym etapie podróży klienta. Dzisiejsi konsumenci rozumieją, że poświęcenie prywatności nieodłącznie związane z inwigilacją online jest w zamian za coś wartościowego iw zamian oczekują spersonalizowanych doświadczeń . To holistyczne spojrzenie na cały cykl życia klienta będzie odgrywać ważną rolę w przyszłości.

Podstawy analizy konkurencji

W przestrzeni online ważne jest oczywiście również monitorowanie tego, co robi konkurencja. Ale uważaj, w przestrzeni online mogą znajdować się nie tylko ci, których uważasz za konkurentów.

Tak, konkurujesz o odwiedzających z innymi witrynami, które sprzedają podobne produkty i usługi do Twoich, ale dziś firmy konkurują z publikacjami w mediach, sieciami społecznościowymi i forami, profilami firm na mapach, kanałami wideo YouTube i wieloma innymi źródłami informacji.

► także coraz więcej sposobów na kontakt z potencjalnymi klientami, takich jak podcasty, reklamy wideo, powiadomienia push z geofencingu, influencer marketing, rozszerzona rzeczywistość i tym podobne.

Bardzo ważne jest, aby mieć jasny obraz tego, kto iw jaki sposób dociera do klientów.

Analiza konkurencji dostarczy informacji na temat opcji promocji cyfrowej, w które możesz zainwestować swój budżet marketingowy, aby Twoja marka była na pierwszym miejscu i wyprzedzała wszystkie możliwe kanały marketingowe.

Treść i marketing cyfrowy

Treść jest tak integralną częścią sukcesu marketingowego , że w żadnym wypadku nie możemy jej zaniedbać. Niektóre firmy rozwiązują ten problem, zatrudniając scenarzystów, montażystów, kamerzystów, fotografów i innych kreatywnych ludzi. Inni decydują się na rozszerzenie wewnętrznych zespołów marketingowych o agencję lub niezależną firmę kreatywną, a nawet całkowicie zlecają produkcję treści na zewnątrz.

Najważniejsze nie jest to, jak to wszystko się łączy, ale to, że Twoja marka ma ludzi, procesy i narzędzia do tworzenia i promowania zoptymalizowanych treści na skalę wymaganą przez odbiorców.

Reklama w Internecie

Ciężko wywalczone, długoterminowe organiczne wyniki wyszukiwania są bardzo cenne, ale większość cyfrowych strategii marketingowych zawiera również element płatnej promocji. Płatna reklama ma wiele opcji, po których należy się poruszać. Poszerzenie wiedzy na temat podstaw reklamy internetowej oznacza zrozumienie:

  • modele rozliczeń płatnych mediów, takie jak PPC, CPM czy CPC.
  • platformy reklamowe i taktyki odpowiednie dla Twoich odbiorców.
  • różne rodzaje kreacji reklamowych, w tym tekst, wideo i obrazy.
  • postępy w technologii reklamowej, takie jak inteligentne określanie stawek.
  • kwestie związane z prywatnością i ich wpływ na ilość i jakość danych, którymi dysponujesz.
  • zmieniające się zachowania konsumentów i ich wpływ na to, co powinno być słyszane w tekście reklamowym.

Nadążanie za tym, co dzieje się w ciągle zmieniającym się świecie płatnych reklam, jest niezbędne dla wszystkich marketerów cyfrowych – nie tylko tych bezpośrednio odpowiedzialnych za zarządzanie kampaniami PPC.

Dla specjalistów SEO, marketingu e-mailowego i reklamy PPC głębsze zrozumienie płatnej reklamy może pomóc w lepszym wykorzystaniu jej do uzupełniania i rozszerzania wszystkich typów kampanii promocyjnych.

Media społecznościowe

Media społecznościowe to wciąż niesamowity kanał do znajdowania i angażowania potencjalnych klientów. Dlatego powinieneś starać się zbudować jak najsilniejszą obecność online we wszystkich sieciach społecznościowych, w których znajdują się Twoi potencjalni klienci. Jeśli na niektórych jesteś mniej aktywny, użyj opisu profilu lub atrybutów, aby skierować potencjalnych klientów do bardziej aktywnych kanałów.

Nie zapominaj, że Twitter, LinkedIn, Facebook i inne sieci społecznościowe mają własne funkcje wyszukiwania, za pomocą których konsumenci mogą również znaleźć odpowiednie firmy.

W mediach społecznościowych konsumenci szukają marek autentycznych i responsywnych. Mogą przeczytać recenzje na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych przed konwersją, więc śledzenie nowych recenzji i odpowiadanie na nie jest kluczem do sukcesu online.

► Wprowadź przepływy komunikacji w mediach społecznościowych do obsługi klienta i rozwiązywania problemów klienta, aby każda interakcja była jak najbardziej pozytywna i pomocna.

Podstawy analityki internetowej

Pandemia koronawirusa nauczyła wiele zespołów marketingowych niebezpieczeństw związanych z poleganiem wyłącznie na danych historycznych w celu kierowania przyszłymi wynikami.

W świecie, w którym innowacje technologiczne, czynniki finansowe, społeczno-ekonomiczne i inne mogą w jednej chwili zmienić otoczenie biznesowe, dostęp do analiz ruchu i wydajności witryny w czasie rzeczywistym (lub zbliżonym do rzeczywistego) jest absolutnie niezbędny.

Ponownie, jest to obszar, w którym nie musisz być całkowicie biegły, co jest w porządku. Nie musisz znać się na Google Analytics 4, aby używać go w swojej firmie.

Powinieneś raczej mieć podstawową wiedzę o tym, jakie platformy analityczne są dostępne , jakie typy danych dostarczają najcenniejszych informacji i jakiego rodzaju eksperci mogą najlepiej kierować procesami analitycznymi.

Ta świadomość pomoże Ci zbudować zespół i wybrać narzędzia, których użyjesz do analizy wydajności swojego biznesu online.

Programowanie, uczenie maszynowe i automatyzacja

Automatyzacja marketingu nie jest nowa, ale rozwija się bardzo szybko. Dzięki uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji media organiczne również stają się coraz bardziej interesujące, ponieważ technologia naprawdę pomaga nam personalizować treści w czasie rzeczywistym. Coraz częściej wspomina się o koncepcji „metawersum” z pomocą najnowocześniejszych technologii, takich jak rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, tworzących głębszy związek między klientami i markami oraz zapewniających płynniejsze, bardziej wciągające doświadczenia. 

Wkrótce ludzie mogą spędzać większość czasu w  metawszechświecie, rozległym wirtualnym wszechświecie, do którego będziemy mogli przenieść elementy naszego fizycznego świata, co przyniesie ogromne możliwości marketingowe. Niezależnie od tego, czy Twoja firma korzysta z inteligentnej automatyzacji w procesach biznesowych w celu poprawy kierowania reklam i zwrotu z inwestycji, czy też chce stworzyć zupełnie nowy wirtualny świat dla klientów, warto być na bieżąco z pojawiającymi się cyfrowymi technologiami marketingowymi.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.