L O A D I N G

CMS: co to jest i jakie są najlepsze CMS

HomeInternetCMS: co to jest i jakie są najlepsze CMS
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli poświęcasz się  content marketingowi  lub e-commerce, posiadanie  CMS  jest dziś absolutnie niezbędne. Co więcej: jeśli masz jakąkolwiek stronę internetową, zarządzanie nią przez CMS zapewnia znacznie większą elastyczność i zwinność, niż gdybyś musiał programować wszystko od zera. Dlatego dzisiaj trochę lepiej dowiemy się, czym są CMS i który wybrać.

Co to jest CMS i do czego służy?

CMS lub menedżer treści to narzędzie programowe, które ma  trzy główne funkcje:

  • Twórz strony internetowe.  Tworzenie strony internetowej obejmuje różne technologie, zarówno do generowania samych stron HTML, jak i do przechowywania i uzyskiwania dostępu do zasobów, z których korzystają. CMS pozwalają nam tworzyć strony internetowe bez konieczności znajomości tych technologii lub umiejętności programowania.
  • Zarządzaj i utrzymuj strony internetowe.  Strony internetowe zwykle nie są statyczne, zwłaszcza jeśli wykorzystujemy je do content marketingu. CMS pozwala nam bardzo łatwo aktualizować lub utrzymywać zawartość strony internetowej i ponownie bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy.
  • Zarządzaj witrynami.  Wreszcie, CMS pozwalają nam zarządzać funkcjami i możliwościami strony internetowej, na przykład decydować o tym, jaka będzie struktura adresów URL, jak będą przechowywane obrazy lub jak będą zorganizowane różne strony internetowe, które składają się na witrynę.

Obecnie CMS może służyć do zarządzania praktycznie każdym typem strony internetowej, od firmowych stron i blogów po e-commerce czy internetowe platformy szkoleniowe.

Jakie cechy powinien mieć profesjonalny CMS?

Na rynku dostępnych jest wiele menedżerów treści, więc aby dokonać właściwego wyboru, najpierw musimy wiedzieć, czego potrzebujemy. W następnej sekcji dokonamy przeglądu najlepszych CMS, ale na początek zobaczymy główne funkcje, których powinniśmy szukać w naszym menedżerze treści:

  • Łatwy w użyciu.  Dobry CMS powinien bardzo ułatwiać tworzenie i edytowanie treści. Wiele z nich działa z interfejsami „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu możesz modyfikować różne elementy strony i oglądać wyniki w czasie rzeczywistym.
  • Różnorodność opcji projektowych.  Profesjonalny CMS musi mieć szeroki katalog szablonów, aby stworzyć witrynę i mieć opcje dostosowania ich do własnych upodobań, najlepiej bez konieczności modyfikowania kodu.
  • Przenośność danych.  Może być konieczna migracja danych z poprzedniego systemu CMS lub późniejsza zmiana dostawcy. Ponieważ nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć, ważne jest, aby Twój CMS umożliwiał łatwe pobieranie i przesyłanie informacji.
  • Wtyczki i dodatki.  Bez względu na to, jak kompletny jest podstawowy CMS, zawsze pojawią się specyficzne potrzeby, które będą wymagały nowych funkcjonalności. Dlatego CMS musi umożliwiać instalowanie dodatków i wtyczek, aby dodać te funkcjonalności.
  • Obsługa klienta.  Bez względu na to, jak intuicyjny może być menedżer treści, zawsze mogą pojawić się problemy podczas jego instalacji lub aktualizacji. Dlatego punktem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze CMS, są opcje obsługi klienta.
  • Aktualizacje . Idealnie CMS powinien mieć dużą społeczność programistów i często wydawać wersje i aktualizacje.
  • Cena £.  Niektóre menedżery treści są całkowicie bezpłatne, podczas gdy inne mają model subskrypcji. Czasami może być konieczne opłacenie hostingu lub określonego szablonu lub rozszerzenia.

Najlepszy CMS na obecnym rynku

WordPressa

WordPress jest niekwestionowanym królem na dzisiejszym rynku CMS, za ponad jedną trzecią wszystkich stron internetowych w Internecie. Jest bardzo elastyczny i ma tysiące szablonów i wtyczek do stworzenia witryny, która Ci odpowiada. Ponadto jest bardzo dobrze zaprojektowany z punktu widzenia  SEO , więc bardzo ułatwia optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek.

hubspot

HubSpot to  kompleksowe rozwiązanie do marketingu przychodzącego  , zawierające wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swojej strategii. Jeśli korzystasz już z innych modułów tego oprogramowania lub rozważasz to, jego CMS to świetny pomysł, aby móc zarządzać wszystkim z tego samego miejsca iw zintegrowany sposób.

Joomla

Joomla to bardzo popularny system zarządzania treścią typu open source, który ma szeroką gamę szablonów i rozszerzeń. Jego elastyczność sprawia, że ​​jest to idealny wybór do tworzenia złożonych stron internetowych lub stron z wieloma niestandardowymi elementami, ale jest najlepszy dla użytkowników, którzy mają już pewne doświadczenie z CMS lub mogą polegać na wsparciu programistów.

Drupala

Drupal to CMS o otwartym kodzie źródłowym, który stoi za niektórymi bardzo popularnymi witrynami internetowymi, takimi jak The Economist lub niektóre duże uniwersytety. Jest to szczególnie odpowiednie, jeśli chcesz utworzyć niestandardową witrynę, która obsługuje dużą ilość danych.

Oczywiście, chociaż dodawanie treści i zarządzanie użytkownikami jest bardzo proste, nie jest tak odpowiednie dla początkujących, jak inne menedżery treści.

Wix

Wix to bardzo popularna platforma CMS, szczególnie odpowiednia dla początkujących, ponieważ ma bardzo łatwe w użyciu narzędzie „przeciągnij i upuść” oraz wiele gotowych i przyjaznych dla urządzeń mobilnych szablonów. W zamian ma kilka ograniczeń, które należy wziąć pod uwagę: po wybraniu szablonu nie można go zmienić, a darmowa wersja zawiera reklamy i nie jest odpowiednia dla witryn e-commerce.

Magento

Magento CMS występuje w dwóch wersjach: darmowej, którą możesz zainstalować na własnym  hostingu  (Magento Open Source) oraz płatnej (Magento Commerce). Druga opcja ma pełne funkcje wsparcia i obejmuje hosting, ale jest dość droga.

Blogger

Blogger to darmowy system CMS firmy Google, który, jak sama nazwa wskazuje, został specjalnie zaprojektowany do blogowania. Jego wielką zaletą jest łatwość obsługi, ponieważ możesz uruchomić własnego bloga w kilka minut, nie martwiąc się o aspekty techniczne.

W zamian jego elastyczność jest dość ograniczona i nie jest idealną platformą, jeśli Twoja witryna nie jest blogiem.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.