L O A D I N G

Blog w Twoim e-commerce, dlaczego jest dla Ciebie wygodny?

HomeStrony WWWBlog w Twoim e-commerce, dlaczego jest dla Ciebie wygodny?
Shpae
Shpae
Shpae

Ok, masz już swój sklep internetowy, sprzedajesz swoje produkty lub usługi i wszystko idzie dobrze. Jednak, aby Twoja firma mogła się utrzymać w czasie i – dlaczego nie – rozwijać się, wiesz, że musisz zastosować cyfrowe strategie marketingowe, które zapewnią Ci widoczność, dobrą reputację i pozycjonowanie. Dzisiaj porozmawiamy o kluczowym elemencie, który powinieneś uwzględnić w ramach tych strategii: posiadanie bloga w swoim e-commerce .

Dlaczego warto mieć bloga w swoim e-commerce

Posiadanie własnego bloga to fundamentalny element strategii marketingowej odnoszących sukcesy marek. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że każda duża marka z cyfrową obecnością ma taką. Posiadanie bloga w e-commerce ma wiele zalet : pozwala na publikowanie przydatnych informacji i zapewnia wartość dodaną dla Twoich klientów, buduje zaufanie do Twojej marki, a co za tym idzie pomaga zwiększyć sprzedaż.

Pomimo wszystkich jego zalet, wciąż istnieją firmy, które z powodu niewiedzy nie uwzględniają go w swoim biznesplanie. Abyś nie popełnił tego samego błędu, przedstawiamy szczegółową listę zalet włączenia bloga do swojego e-commerce . Nie przegap tego!

Zalety posiadania bloga w e-commerce

Zwiększ widoczność swojego sklepu internetowego

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku małych lub nowo powstałych firm. Jednym z celów każdego e-commerce jest dotarcie do potencjalnych klientów, aby poznali produkty lub usługi i dokonali zakupu! Blog jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu. 

Tworząc wartościowe treści na tematy, które są poszukiwane w Twojej dziedzinie, sprawisz, że zainteresowane osoby znajdą wartościowe informacje poprzez artykuł na Twoim blogu i zetkną się z Twoją marką. Zobaczą Twoje logo, kolory identyfikacji Twojej marki, a jeśli treść jest dobra, prawdopodobnie będą chcieli dowiedzieć się o Tobie więcej.

Możesz przeglądać swoje produkty/usługi

Blog e-commerce pozwala publikować istotne treści dotyczące Twoich produktów lub usług, w sposób pełniejszy i bardziej szczegółowy niż opis, który umieszczasz w ekwipunku swojego sklepu.

Wyobraź sobie, że prowadzisz międzynarodową firmę perfumeryjną. Cóż, możesz opublikować post o „Nowościach najlepszych marek”, w którym opiszesz każdy nowy produkt, który masz na stanie. W ten sposób będziesz recenzować produkty, które sam sprzedajesz.

Jeśli połączysz kreatywne pisanie z odrobiną perswazji, Twoje artykuły będą zachęcać ludzi do zakupów w Twoim sklepie. Będą wiedzieć o tobie io tym, co masz im do zaoferowania.

Zbuduj głos swojej marki

Każda marka ma swoją tożsamość, a jeśli myślisz, że Twoja nie, to po prostu dlatego, że jest niezdefiniowana. E-commerce bez głosu lub cech, które go identyfikują, ryzykuje, że będzie jednym z setek tysięcy krążących po sieci.

Posiadanie bloga w e-commerce pomaga wyrazić i wzmocnić głos marki w każdym z Twoich tekstów. Ale w tym celu najpierw wykonaj ćwiczenie personifikacji swojej marki: ile ma lat? jaka jest jego osobowość? bezczelny, kujon, miły, wyzywający? Atrybuty, które zdefiniujesz, powinny znaleźć odzwierciedlenie później w twoich tekstach iw każdym z twoich postów.

W ten sposób odbiorcy zobaczą, że marka to znacznie więcej niż lista produktów lub usług w magazynie, poczują ją bardziej ludzką i bliską. Przyczyni się do stworzenia więzi z czytelnikami i zatrzyma odbiorców.

Zyskujesz legitymację i wiarygodność

Posiadanie bloga w e-commerce samo w sobie nie wystarczy, jeśli nie będziesz na bieżąco aktualizować go o nowe treści. Wymaga to czasu i wysiłku, ale pozytywną rzeczą jest to, że jeśli uda ci się utrzymać odpowiednią liczbę publikacji, stopniowo zyskasz dobrą reputację: staniesz się punktem odniesienia w swojej dziedzinie.

Dostarczanie wysokiej jakości informacji zwiększy zaufanie do Twojej marki. Będziesz tym wiarygodnym źródłem, w którym odbiorcy będą mogli znaleźć potrzebne im informacje. Zyskasz legitymację.

Popraw pozycjonowanie SEO 

Jeśli prowadzisz już biznes online, wiesz, jak ważne jest, aby znaleźć się na dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania w sieci. Posiadanie dobrej pozycji organicznej jest często różnicą między byciem odwiedzanym a sprzedawaniem dużo lub ledwo istniejącym. Posiadanie bloga w e-commerce pomaga poprawić pozycjonowanie sklepu internetowego.Czy jest lepsza korzyść niż to?

W tym celu aktualizacja jest niezbędna. Utrzymanie dobrego wskaźnika publikacji spowoduje, że Google będzie częściej „sprawdzać” Twój sklep i indeksować jak najwięcej stron.

Inne techniki SEO dla blogów obejmują:

 • Zdefiniuj słowa kluczowe lub słowa kluczowe i użyj ich w swoich postach.
 • Analizuj treści konkurencji
 • Zachęcaj do rozszerzania i korzystania z elementów wizualnych
 • Wdrażaj strategię linków
 • Zapewnij responsywny projekt i dobrą prędkość ładowania

Zwiększ ruch i generuj sprzedaż

Jeśli Twój blog ma czytelników, wpłynie to na ruch w Twoim e-commerce. Nagle będziesz mieć więcej odwiedzających, co z nimi zrobisz, aby osiągnąć większą sprzedaż? Masz kilka opcji:

 1. Są tacy, którzy kupią od Ciebie tylko dlatego, że są zainteresowani Twoimi treściami. Będą badać Twoją markę i kupować to, czego potrzebują, tylko dlatego, że wykonałeś dobrą robotę ze swoimi treściami (brzmi świetnie, ale takie przypadki nie są tak częste)
 2. Możesz uzyskać dane swoich potencjalnych klientów za pomocą wyskakującego plakatu, który zaprasza ich do subskrypcji treści lub pozostawienia adresu e-mail, aby otrzymywać promocje. Nazywa się to zdobywaniem „ potencjału ”. Następnie możesz użyć konta e-mail do wysyłania wiadomości e-mail promujących zakup.
 3. Możesz kierować ruch z bloga na strony sprzedażowe poprzez strategicznie rozmieszczone przyciski w artykułach, wezwania do działania lub „wezwanie do działania”. Załóżmy, że rozmawiałeś o różnych typach stołów wodnych w zależności od uprawianego sportu. Możesz zamknąć post, zapraszając czytelnika do zakupu tablicy, która najbardziej mu się podoba, wraz z przyciskiem „kup teraz”, który przeniesie go do Twojego sklepu internetowego.

Dostarczaj treści do mediów społecznościowych

Niewątpliwie, aby rozwijać biznes w Internecie, musisz utworzyć oficjalne konta w najbardziej optymalnych sieciach społecznościowych zgodnie z rynkiem i odbiorcami. Jednak często trudno jest generować stałe treści dla każdej sieci społecznościowej. Nie chcesz też spędzać dużo czasu bez publikowania czegokolwiek i wydawać się nieostrożny.

Na szczęście blog i sieci społecznościowe są w dużym stopniu powiązane. A aktywacja jednego pomoże ci aktywować drugi. W ten sposób post o zaletach kursu online może stać się wątkiem na Twitterze, który podsumowuje najważniejsze rzeczy w formie „listy”, a artykuł o książkach beletrystycznych może być rolką, w której nagrywasz siebie opowiadającego krótką przegląd. każdy. Czy to nie jest dobre?

Możesz generować linki z innymi markami

Marketing cyfrowy oferuje wiele możliwości współpracy między markami, zwłaszcza za pośrednictwem blogów. Kto powiedział, że inne marki muszą być rywalami? Musisz odróżniać konkurencję – te marki, które sprzedają to samo co ty i które stawiają klienta w sytuacji kupowania od jednego lub kupowania od drugiego – od tych marek z podobnych rynków, które mają duży potencjał, by stać się sojusznikami, z którymi współpracować . 

Na przykład: dwa sklepy sprzedające stroje kąpielowe będą ze sobą konkurować, ale sklep z suplementami sportowymi i sklep z designerskimi butelkami wody mogą z łatwością sprzymierzyć się i promować.

Niektóre możliwe formy współpracy to:

 • Opublikuj wpis gościnny lub artykuł gościnny na blogu sojuszniczej marki 
 • Uzyskaj post promowany za pośrednictwem ich sieci społecznościowych 
 • Aby zamieścili link do Twojego bloga lub artykułu w jednym ze swoich postów lub w biuletynie wysyłanym do swoich subskrybentów
 • Marketing afiliacyjny

Wniosek

Czy nadal masz wątpliwości co do zalet posiadania bloga w swoim e-commerce ? Jeśli już się przekonałeś, pozostaje tylko nauczyć się tworzyć bloga i zacząć korzystać z jego zalet.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.