L O A D I N G

Blog firmowy: mieć czy nie mieć?

HomeSEOBlog firmowy: mieć czy nie mieć?
Shpae
Shpae
Shpae

Stopień inwestycji w  marketing firmy – to jeden z ważnych obszarów, w którym wielu właścicieli lub wysokiej rangi menedżerów szuka równowagi. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy działającej tylko w swoim regionie, czy też zarządzasz dużą firmą o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym, prędzej czy później staniesz przed dylematem, czy warto publikować artykuły na firmowym blogu .

Treść artykułu

  • Zacznijmy: Znalezienie właściwej motywacji
  • Regularna komunikacja internetowa
  • Naturalny przyciągający uwagę
  • Długotrwały efekt
  • Teksty na bloga firmowego w rękach eksperta

Duży szyld na ruchliwej ulicy, udział w ważnych targach, przemyślane strony internetowe – to wszystko obszary, które mają ogromny wpływ na optymalne funkcjonowanie każdej firmy. Do tych obszarów należy jednak również prowadzenie bloga firmowego . W jaki sposób regularne publikowanie artykułów może być dla Ciebie korzystne? I dlaczego to wstyd, że prowadzenie firmowego bloga jest tak często niedoceniane?

Zacznijmy: Znalezienie właściwej motywacji

Kiedy pojawia się słowo blog, wielu z was może sobie wyobrazić młodą dziewczynę lub chłopca o jasnych oczach, siedzących przy komputerze i przygotowujących się do podboju świata na swój własny, niepowtarzalny sposób. W końcu możliwość swobodnego wypowiadania się na dowolny temat jest tak wyzwalająca!

Czy widzisz siebie w tym opisie, gdy wyobrażasz sobie prowadzenie firmowego bloga? Wtedy prawdopodobnie cię rozczaruję. W takim przypadku lepiej nie zaczynać publikowania artykułów. Blog firmowy jako narzędzie marketingowe służy zupełnie innym celom. Blog firmowy nie jest o Tobie. Chodzi o twoich klientów. Te obecne lub przyszłe.

Regularna komunikacja internetowa

Ego stłumione? Dobra. Jaki jest zatem głębszy sens bloga firmowego? Niezależnie od tego, czy prowadzisz e-sklep, sklep stacjonarny, czy też posiadasz dużą firmę produkcyjną, na pewno nie umknął Ci fakt, że ważne jest, aby wszystkie ważne dla klientów informacje znajdowały się na Twojej stronie internetowej . Tam ludzie będą szukać większości informacji o Twojej firmie. Dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Ale jeśli chcesz, aby Twoja strona była przejrzysta, zwięzła i efektowna , to szybko przekonasz się, że tekstu nie może być na niej za dużo . Co jest trochę schizofreniczne. I tu dochodzimy do pierwszej ogromnej zalety bloga biznesowego. Dzięki temu będziesz mógł udostępniać swoim klientom wszystkie najnowsze informacje w trybie online , bez przytłaczania witryny dużą ilością mylącego tekstu .

Naturalny przyciągający uwagę

Ale to nie wszystko. Poza funkcją informacyjną, regularne publikowanie artykułów na firmowym blogu niesie ze sobą jeszcze jedną zaletę – dowie się o Tobie Twoja grupa docelowa . Naturalnie i całkowicie bez użycia przemocy. Jak?

Jeśli przyjmiemy, że osoby w wieku produkcyjnym w dzisiejszych czasach najwięcej informacji szukają w Internecie, to dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy interesują ich aktualne godziny otwarcia Twojego sklepu czy informacja o tym, czy poza sprzedażą świadczysz serwis pogwarancyjny . Dzisiaj ludzie szukają absolutnie wszystkiego za pomocą wyszukiwarek. Całkowicie. Wszystko:

Jaki jest aktualny kurs euro?
Na kogo głosować.
Jak zajść w ciążę.
Jak nie zajść w ciążę.
Co ugotować na niedzielny obiad.
Jak schudnąć 30 kg w 3 dni.
Jak zadowolić teściową.
Jak pozbyć się kaca.

Krótko mówiąc, Internet nie omija żadnego tematu. Nawet te kontrowersyjne. A więc na pewno rozumiesz, jak ogromne możliwości daje to wszystkim tym, którzy chcą zacząć szukać swoich potencjalnych klientów poprzez marketing internetowy . W końcu, jeśli ludzie mają pytania, kto może odpowiedzieć na nie lepiej niż ty – profesjonalista w swojej dziedzinie? Nie daj się wyprzedzić konkurencji.

Długotrwały efekt

Niepodważalną zaletą bloga firmowego jest również to, że jeśli swoim przemyślanym artykułem trafisz w gusta ludzi, z przyjemnością do niego wrócą. A to może nie być wszystko. Może też porozmawiają o tym ze swoimi współpracownikami. Poleć go swoim znajomym. Lub nawet udostępnij go w sieciach społecznościowych. W ten sposób Twój artykuł może niemal błyskawicznie znaleźć się na  szczycie wyszukiwarek , a ruch na Twojej stronie będzie rósł w zawrotnym tempie.

Artykuły na tematy ogólne przyciągną czytelników na stałe. Z kolei tematy eksperckie ułatwiają dotarcie do wąskiej grupy docelowej. Jednym  słowem można zdziałać cuda z przemyślanymi tekstami publikowanymi na firmowej stronie internetowej .

Teksty na bloga firmowego w rękach eksperta

Jest dla Ciebie jasne, że blog firmowy może odegrać niezastąpioną rolę w polityce Twojej firmy, ale obawiasz się, że nie jesteś nawet stworzony do napisania wiadomości na lodówce, nie mówiąc już o napisaniu całego artykułu, który powinien mieć dodatkowy nagłówek i stopa? A może po prostu samokrytycznie oceniłeś, że zawsze będziesz miał inne priorytety w swojej firmie, co z całą pewnością będzie skutkowało wszystkimi działaniami poza regularnym publikowaniem na firmowym blogu?

Nie rozpaczaj więc i powierz swoje teksty w ręce doświadczonego copywritera . Mało tego, nie będziesz musiał zajmować się regularnym tworzeniem tekstów na bloga. Ponadto widok z zewnątrz zapewni Twojemu blogowi sok, którego potrzebuje. Zyskasz wgląd, którego naturalnie możesz brakować po latach prowadzenia biznesu w branży.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.