Błędy SEO, których musisz unikać

HomeSEOBłędy SEO, których musisz unikać
Shpae
Shpae
Shpae

Lokalne SEO to coś, co niektórzy znają, w przeciwieństwie do SEO. Właściciele firm chcą stworzyć stronę internetową.

Aby odnieść sukces w erze cyfrowej jako właściciel firmy, musisz być obecny w Internecie. Proces optymalizacji pod kątem wyszukiwarek lokalnych optymalizuje zawartość witryny pod kątem wysokich pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Aby upewnić się, że przedstawiasz swoją firmę w jak najbardziej pozytywnym świetle potencjalnym klientom, musisz nadążać za ciągle zmieniającym się krajobrazem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

W miarę upływu czasu znaczenie lokalnego SEO jest większe niż kiedykolwiek. Ponieważ firmy nadal polegają na lokalnym SEO, aby przyciągnąć klientów do swoich drzwi, muszą unikać typowych błędów, które mogą prowadzić do słabych wyników optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Znajdźmy najczęstsze błędy, których należy unikać w lokalnym SEO i znaczenie lokalnego SEO. Musisz unikać tych błędów, aby przyciągać klientów i zwiększać zwrot z inwestycji.

Znaczenie lokalnego SEO

Lokalne SEO jest niezbędne dla firm obsługujących klientów na ich obszarze geograficznym. To skuteczny sposób na zwiększenie widoczności i przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów do Twojej firmy.

Lokalne SEO optymalizuje witrynę pod kątem wyszukiwań związanych z lokalizacją firmy. Polega na optymalizacji zawartości i struktury witryny oraz budowaniu cytatów i linków z innych lokalnych witryn. Dzięki temu Twoja witryna zajmuje wyższą pozycję w lokalnych wyszukiwaniach, ułatwiając potencjalnym klientom znalezienie Cię.

Lokalne SEO jest ważne dla firm, ponieważ pomaga im wyróżnić się na tle konkurencji.

Oto 10 lokalnych błędów SEO, których należy unikać w 2023 roku

1. Niewłaściwe słowa kluczowe

Słowa kluczowe odgrywają kluczową rolę w każdym biznesie. Musisz być świadomy docelowych słów kluczowych dla swojej firmy.

W takim przypadku musisz myśleć z punktu widzenia klienta. Jak zbadałbyś ten konkretny produkt lub usługę, gdybyś był na tym stanowisku?

Badanie słów kluczowych jest ważne i musisz wybrać słowa kluczowe o dużej liczbie wyszukiwań, które są najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy. Pamiętaj, że „Wybierz odpowiednie słowo kluczowe”.

Na przykład słowo kluczowe „Lokalna firma świadcząca usługi SEO” odnosi się do wszystkich firm świadczących lokalne usługi SEO na całym świecie.

Zamiast tego bardziej odpowiednie jest słowo kluczowe „Lokalne usługi SEO w Opolu”.

To przyciągnie więcej lokalnych odbiorców do Twojej witryny i zwiększy liczbę konwersji lub sprzedaż. Najlepiej unikać ogólnych słów kluczowych, które kierują ruch do Twojej witryny, ale nie generują konwersji ani sprzedaży.

Jak tego uniknąć?

Zamiast optymalizować pod kątem ogólnych słów kluczowych, należy kierować reklamy na określone słowa kluczowe. Zamiast ogólnego tematu marketingu cyfrowego, lokalne agencje SEO w Opolu lub Szczecinie są bardziej precyzyjne.

2. Brak recenzji

Opinie klientów odgrywają znaczącą rolę w lokalnym SEO. Pozytywne recenzje od klientów ocenionych gwiazdkami są zawsze pomocne.

Sugeruje się również uzyskanie szczegółowej recenzji, która uwiarygodni odbiorców, wspominając o Twojej firmie lub produkcie.

Jak tego uniknąć?

Poproś swoich klientów o recenzje produktów lub usług. Posiadanie pozytywnych i pomocnych recenzji może poprawić pozycję Twojej lokalnej firmy w wyszukiwaniu lokalnym, ponieważ Twoi klienci wystawiają tylko pozytywne recenzje.

3. Mieć odpowiednie dane NAPW

NAPW oznacza nazwę Twojej firmy, adres, numer telefonu i stronę internetową. Najważniejsze rzeczy powinny być wyświetlane w Twoim profilu GMB.

Jednym z lokalnych błędów SEO są niespójne wpisy. Każdy z tych czterech punktów musi być wymieniony bezbłędnie.

Jak tego uniknąć?

Zawsze stosuj się do wytycznych NAPW podczas tworzenia nowego profilu lub aktualizowania ofert online. Zaktualizowanie tych wpisów w profilu Google Moja Firma jest łatwe.

4. Profilowanie możliwych katalogów

Najlepiej zarejestrować profil swojej firmy w katalogach, takich jak Google Moja Firma, Bing Places, Yellow Pages i Yelp. Niektórzy właściciele wciąż czekają na zaakceptowanie umowy z jednym katalogiem.

Jak tego uniknąć?

Zarejestrowanie firmy w różnych katalogach ułatwi klientom znalezienie Twojej firmy, a tym samym zwiększy ruch w Twojej witrynie.

Posiadanie wielu katalogów zwiększa widoczność Twojej firmy i buduje świadomość marki.

5. Brak w Google Moja Firma

Utworzenie firmy GMB to pierwsza i najważniejsza rzecz do zrobienia, jeśli chcesz, aby Twoja firma znalazła się w rankingu w Mapach Google . Posiadanie GMB jest niezbędne do obecności w Internecie. Dzięki profilowi ​​GMB znalezienie potencjalnych klientów dla Twojej firmy jest łatwiejsze.

Jak tego uniknąć?

Twoja witryna powinna być zoptymalizowana pod kątem lokalnych wyszukiwanych haseł, w tym nazw miast i stanów oraz innych odpowiednich słów kluczowych. Rozważ rekonfigurację, dodając NAPW, kategorie, recenzje klientów i zdjęcia. Rezultatem jest dobrze zoptymalizowany profil GMB bez lokalnych błędów SEO.

6. Unikanie niepochlebnych recenzji

Otrzymywanie nieprzychylnych recenzji może obniżyć Twoją reputację, ale możesz naprawić te obawy. Dzięki temu możesz wyraźnie zrozumieć, gdzie go brakuje i jak możesz go pożytecznie wykorzystać.

Jak tego uniknąć?

Pozytywne reagowanie jest jedynym lekarstwem na te negatywne skutki dla Twojej firmy.

Odpowiedz pozytywnie na pytanie, w jaki sposób zamierzasz poprawić lub rozwiązać te negatywne komentarze i zapewnić super obsługę w przyszłości.

7. Rola linków zwrotnych

Budowanie linków jest tak samo ważne jak treść dla SEO. Wiele lokalnych firm musi przywiązywać większą wagę do tworzenia linków zwrotnych. Strona internetowa jest jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, gdy potrzebne są wysokiej jakości linki .

jak tego uniknąć

Aby zbudować autorytet swojej witryny, upewnij się, że masz co najmniej jeden link wysokiej jakości. Odbędzie się to poprzez publikowanie postów gościnnych na innych stronach internetowych i platformach społecznościowych.

8. Brak łatwości poruszania się

Twoja strona musi być zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Witryny, które nie są przystosowane do urządzeń mobilnych, mogą odczuwać spadek ruchu. Lokalne firmy inaczej komunikują się ze swoimi klientami w dobie internetu.

Firmy muszą upewnić się, że ich strony internetowe są zoptymalizowane pod kątem najlepszych wyników wyszukiwania, biorąc pod uwagę wzrost optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Niestety nie wszystkie firmy skorzystały z mobilnej rewolucji. Firmy ryzykują utratę wielu potencjalnych klientów bez witryny zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych.

Jak tego uniknąć?

Musisz uzyskać pomoc od konsultantów SEO lub programistów , aby upewnić się, że Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Stworzenie atrakcyjnej i przyjaznej dla użytkownika strony internetowej jest bardzo pomocne w SEO.

9. Słaba jakość treści

Firmy zawsze szukają sposobów na poprawę lokalnych rankingów SEO i zwiększenie ich widoczności w wynikach wyszukiwania.

Jeden z najważniejszych kroków w celu wyeliminowania treści niskiej jakości. Słabej jakości treści mogą negatywnie wpłynąć na lokalne rankingi SEO firmy i zaszkodzić jej reputacji online.

Jak tego uniknąć?

Treścią niskiej jakości może być wszystko, od bezsensownych lub bezużytecznych postów na blogu po powielanie treści z innych witryn.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie treści publikowane na stronie internetowej firmy były dobrze napisane i odnosiły się do branży firmy.

Ponadto treść powinna być dostosowana do lokalnych wyników wyszukiwania. Słowo kluczowe lokalizacji zawiera lokalizację geograficzną firmy na banerze.

10. Ogłoszenia z duplikatami

W miarę jak strony internetowe stają się coraz bardziej konkurencyjne, zaostrza się walka o czołowe miejsca na stronach wyników wyszukiwania (SERP ).

Firmy, które chcą wyróżnić się na tle konkurencji, muszą zdawać sobie sprawę z ryzyka umieszczania swojej firmy w wielu katalogach.

Posiadanie zduplikowanych wpisów jest jednym z największych zagrożeń dla lokalnego sukcesu SEO firmy.

Jak tego uniknąć?

Umieszczanie firmy w wielu katalogach może zmylić algorytmy wyszukiwarek, zmniejszając wiarygodność i widoczność, a ostatecznie szkodząc twoim rankingom.

Najlepszym sposobem uniknięcia tego jest upewnienie się, że istnieje tylko jedna autoryzowana wizytówka Twojej firmy.

Jak śledzić błędy w lokalnym SEO za pomocą narzędzi?

Lokalne SEO wymaga wielu badań. Firmy muszą upewnić się, że ich witryna internetowa jest zoptymalizowana pod kątem wyników wyszukiwania w lokalnych wyszukiwarkach, a ich treść jest odpowiednio ukierunkowana na ich bazę klientów. Nadążanie za wszystkimi zmianami, które należy wprowadzić, może zająć trochę czasu i można popełnić błędy. Na szczęście dostępne są narzędzia do rozwiązywania tych błędów.

Narzędzie słów kluczowych to pierwsze narzędzie do śledzenia lokalnych błędów SEO. To narzędzie pomaga firmom zidentyfikować słowa kluczowe związane z ich działalnością i rynkiem docelowym. Pomaga również określić, które słowa kluczowe są najbardziej konkurencyjne, dzięki czemu firmy mogą skoncentrować swoje wysiłki na tych, które przyniosą najlepsze wyniki.

Wniosek

Podsumowując, lokalne SEO może pomóc Twojej firmie pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania. Podczas optymalizacji pod kątem lokalnego SEO ważne jest unikanie typowych błędów.

Twoje lokalne działania SEO będą bardziej skuteczne, jeśli będziesz postępować zgodnie z najlepszymi praktykami i być na bieżąco z najnowszymi trendami SEO.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.