L O A D I N G

Atrybuty ALT

HomeSEOAtrybuty ALT
Shpae
Shpae
Shpae

Atrybut ALT lub znacznik ALT służy do dodawania dodatkowych lub alternatywnych informacji do obrazu. Skrót „ALT” oznacza „alternatywę”, a słowo „atrybut” jest również używane w gramatyce. Podobnie jak atrybut opisujący rzeczownik w gramatyce, atrybut ALT dostarcza informacji o odpowiedniej zawartości obrazu jako tekstu alternatywnego. Jest to zatem alternatywa dla obrazu lub grafiki, która nie jest wyświetlana w przeglądarce lub programie pocztowym.

Niewyświetlane pliki graficzne lub grafika mogą szybko spowodować zamieszanie, zwłaszcza w tekstach naukowych. Aby temu zapobiec, wraz z plikami graficznymi przechowywany jest krótki opisowy tekst, aby zapewnić, że czytelnik nadal będzie mógł zapoznać się z treścią. Doświadczenie użytkownika i wyszukiwarek nie jest ograniczone brakiem obsługi przeglądarek. Ale nie tylko brak obsługi przeglądarki lub stara przeglądarka, zwłaszcza dezaktywowane wyświetlanie obrazu i ochrona przed śledzeniem, mogą być przyczyną błędu wyświetlania obrazu.

Długość tekstu i zawartość atrybutu ALT

Tekst atrybutu ALT opisuje w kilku słowach dokładnie to, co jest wyrażone na obrazie lub grafice i jest przypisane w tekście źródłowym . Jednak teksty między obrazami i grafikami różnią się. O ile obrazy należy opisywać analogicznie, o tyle w przypadku grafiki w opisie stwierdza się również, że jest to grafika, a nie obraz. Jest to ważne, aby uniknąć nieporozumień. Grafiki są też trudniejsze do opisania niż treści graficzne.

Obrazy są opisane dla użytkownika, aby zoptymalizować użyteczność dla osób niedowidzących. Opis powinien być krótki, ale dokładny. Nie ma jednak specyfikacji dotyczących długości tekstu atrybutu ALT.

Jeśli web designer przesyła pusty, tj. biały obraz bez treści, po prostu pomija atrybut ALT lub wspomina o pustej treści obrazu, aby uniknąć nieporozumień.

Dostępność i SEO

Atrybut ALT ułatwia korzystanie z sieci, zwłaszcza osobom niedowidzącym. Osoby niewidome i niedowidzące często pracują z przeglądarkami głosowymi lub czytnikiem ekranu, który odczytuje im zawartość strony. Atrybut ALT przechowywany w obrazie, który przechwytuje czytnik ekranu, oznacza, że ​​nawet osoba, która nie widzi obrazu, wie, co się na nim znajduje. Tak więc atrybut ALT jako opis obrazu znacząco przyczynia się do dostępności w Internecie.

Wyszukiwarki mogą również korzystać z atrybutu alt. Chociaż roboty wyszukiwarek zazwyczaj potrafią rozpoznać treść obrazu, zawsze zdarzają się przypadki, w których tak nie jest. W tym momencie wyszukiwarka odczytuje atrybut alt. Używają również atrybutu ALT, aby rozpoznać obraz lub grafikę i uszeregować je. Dlatego ważne jest, aby optymalizator wyszukiwarek wpisał obraz na stronę za pomocą głównego słowa kluczowego i krótkiego opisu. Proces ten jest również znany jako SEO wizerunku .

Ten krok jest niezbędny, nie tylko po to, aby zagwarantować „widoczność” treści obrazu dla wyszukiwarek, ale ponieważ spowoduje, że obraz będzie upchany słowami kluczowymi dla określonych słów kluczowych, czyli będzie zawierał nadmierną liczbę słów kluczowych. W najgorszych przypadkach może to prowadzić do kar ze strony Google. Jeśli tak już jest w Twoim przypadku, możesz w każdej chwili skontaktować się z e zemną  i bez zobowiązań doradzę Ci, jakie masz opcje.

Dlaczego tagowanie jest tak ważne w SEO?

W skrócie: tag alt poprawia wrażenia użytkownika. Teksty alternatywne są również ważnym wkładem w Internet bez barier.

Za pomocą tagów alt, w szczególności mobilni użytkownicy Internetu, którzy tłumią wyświetlanie obrazów w celu skrócenia czasu ładowania, otrzymują ważne informacje. Możesz zobaczyć z opisu, co zawiera zdjęcie, a jeśli to konieczne, możesz później załadować i wyświetlić zdjęcia.

Z reguły dobre doświadczenie użytkownika wpływa pozytywnie na optymalizację pod kątem wyszukiwarek, a tym samym na widoczność w wynikach wyszukiwania (SERP).

Dzięki starannie sformułowanemu tekstowi alternatywnemu dla tagu alt, zwiększasz również szanse, że Twoje obrazy z tagami alt zostaną lepiej znalezione w wyszukiwaniu obrazów w wyszukiwarce.

Googlebot i inne roboty indeksujące mogą wykorzystywać sztuczną inteligencję do analizowania treści obrazów i znajdowania podobnych lub identycznych obrazów podczas wyszukiwania wstecz.

Jednak wyszukiwarki nadal nie są w stanie rozpoznać treści obrazów jak człowiek. Z Google and Co. nigdy nie możesz być pewien, jak daleko posunął się rozwój w tym zakresie.

Jednak boty wyszukiwarek zdecydowanie wykorzystują informacje zawarte w tekście alternatywnym, aby poprawnie zinterpretować stronę internetową oraz zindeksować i skategoryzować obraz pod kątem wyszukiwania obrazów na określony temat.

Jak wygląda kod HTML tagów alt?

Kod HTML znacznika alt jest bardzo prosty. Tag alt=”xxx” jest wstawiany do kodu HTML witryny wraz z atrybutem src. Tekst jest wstawiany w cudzysłów. Na przykład:


<img alt="Opis alt atrybut" src="https://www.waszkiewicz.media/logo.png">

W przeciwieństwie do tagu alt, opcjonalny tag tytułu jest wyświetlany tylko wtedy, gdy odwiedzający najedzie kursorem myszy na obraz. Tag tytułu nie jest odczytywany. Oto przykład zawierający tag tytułu:


<img alt=Opis alt atrybut" title="Opis tytuł atrybut" src="https://www.waszkiewicz.media/logo.png">

Najlepsze praktyki podczas używania tagów alt

Z reguły w przypadku tagów alt zawsze obowiązuje następująca zasada: opisz w krótkiej i trzeźwej formie, co tak naprawdę widać na zdjęciu. Zdecydowanie unikaj upychania słów kluczowych lub innych taktyk ze świata czarnego SEO !

W tym miejscu należy jednak wspomnieć: mamy z nim bardzo dobre doświadczenia, jeśli chodzi o optymalizację atrybutów alt w SEO wizerunku. Dopóki słowo kluczowe użyte w tagu alt jest tematycznie powiązane z treścią i naprawdę opisuje obraz, nie ma nic złego w używaniu go w tagach alt.

Innym częstym błędem jest nie rozpoczynanie tekstu tagu alt słowem „obraz”. Czytniki ekranu ogłaszają obrazy, poprzedzając wypowiadany tekst słowem „obraz”.

Jeśli na przykład tekst zaczyna się również od słowa „obraz”, czytnik ekranu odczyta tekst alternatywny „zdjęcie wieży Eiffla o zachodzie słońca” jako „zdjęcie, zdjęcie wieży Eiffla o zachodzie słońca”.

Drugi punkt to długość tekstu w tagu alt. Większość czytników ekranu czyta tylko około 125 znaków tekstu. Jeśli jednak tekst jest dłuższy, dodatkowe znaki nie są odczytywane.

Podczas pisania tagów alt zawsze kierujemy się mottem: bądź krótki i prosty!

Niektóre typy obrazów mają również inne najlepsze praktyki, które należy również wziąć pod uwagę.

Wniosek: Osiągnij więcej przy niewielkim wysiłku

Znacznik alt to tylko mały fragment kodu HTML z fragmentem tekstu. Jednak znaczenie dla odwiedzających i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest jeszcze większe.

Tekst alternatywny odzwierciedla zawartość obrazu w krótkich słowach, jeśli obraz nie jest wyświetlany z jakiegoś powodu lub użytkownik korzysta z czytnika ekranu ze względu na ułatwienia dostępu.

Odpowiednio użyty tag alt może nie tylko zaoferować użytkownikowi znaczną wartość dodaną, ale także zapewnić większą widoczność Twojej witryny w Internecie.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.