L O A D I N G

8 trendów w projektowaniu stron internetowych w 2022 roku

HomeStrony WWW8 trendów w projektowaniu stron internetowych w 2022 roku
Shpae
Shpae
Shpae

Projektowanie stron internetowych to dziedzina, która stale się rozwija . Każdego roku pojawia się więcej trendów i metod, których jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Projektowanie stron internetowych dzieli związek technologii z pomysłami, innowacjami lub grafiką. Obecnie projektanci tworzą strony internetowe praktycznie jako dzieła sztuki lub jako własne interaktywne projekty. Wśród możliwości zaczęły pojawiać się różne animacje, zaawansowane interakcje i efekty wizualne.

1.      Projekt behawioralny

Aplikacje, które liczą wykonane kroki lub przypominają nam o przestrzeganiu reżimu picia, nie są niczym nowym. Mimo to są one stale ulepszane i praktycznie stały się terminem. Krótko mówiąc, behawioralne projektowanie stron internetowych może sprawić, że użytkownicy będą zachowywać się w określony sposób, za co następnie ich nagradza lub oferuje interesujące wrażenia użytkownika . Aplikacje te łączą psychologię, projektowanie, technologię i kreatywne metody.

2.       Ruchoma czcionka

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna przyciągała wzrok i była interesująca , jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest ruchoma czcionka. Typografia to już nie tylko narzędzie przekazywania informacji, ale także emocji. Dzięki ruchomej czcionce możesz pokazać użytkownikom swoją kreatywność i stworzyć dla nich świeże i niepowtarzalne wrażenia. Należy jednak pamiętać, że animacja nie może być przesadnie przerysowana. Mogą przytłoczyć odwiedzających i odwrócić ich uwagę od głównego tematu witryny.

3.       Glimorfizm

To jeden z najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych. Dzięki niemu można stworzyć szeroką gamę postaci 3D , dzięki czemu nadasz swojej stronie internetowej nowoczesny i interaktywny wygląd . Ta cecha dobrze sprawdza się również w świecie minimalistycznego designu.

4.       Widoczne krawędzie

Jednym z innych trendów w projektowaniu interfejsów użytkownika są widoczne granice stron internetowych. Zastosowanie prostych obramowań lub ramek jest istotną zaletą, ponieważ wyraźnie oddziela od siebie dwie lub więcej części witryny. Ułatwi to odwiedzającemu przeglądanie i oferowanie większej ilości treści bez zaśmiecania strony. 

5.       Czcionki interaktywne

Jak już wspomnieliśmy w tym artykule, pismo w dzisiejszych czasach nowożytnych nie służy już tylko przekazywaniu informacji. Może to mieć wpływ na wiele czynników, takich jak wydajność witryny lub wrażenia użytkownika . Czcionka robi wrażenie na odwiedzających stronę, dlatego konieczne jest jej odpowiednie wybranie. W dzisiejszych czasach, dzięki wysoce zaawansowanej technologii, możesz w pełni wykorzystać swoją kreatywność i wyobraźnię, dotyczy to również czcionek. Możesz skorzystać np. z opcji powiększenia czcionki lub zmiany koloru po przejechaniu kursorem, co czyni tekst bardziej czytelnym. Nie należy jednak przesadzać z interaktywnością .

6.       Retrorewolucja

Retro powraca nie tylko w świecie mody, ale również w web designie . Przynosi poczucie nostalgii i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów łączenia witryn z użytkownikami. Jeśli więc połączysz futurystyczne i nowoczesne elementy ze stylem retro , zaoferujesz swoim użytkownikom naprawdę niezwykłe wrażenia. W świecie projektowania stron internetowych ten styl jest często używany do odróżnienia go od zwykłego projektu. Może być stosowany do sklepów internetowych , portfolio, blogów , ale także do projektowania korporacyjnego.

7.       Kreatywne przewijanie

Przewijanie to najczęstszy rodzaj interakcji użytkownika ze stroną internetową. Dlaczego więc nie ulepszyć nieco tej czynności? Chociaż animacje nie są niczym nowym, jeśli chodzi o przewijanie, wciąż istnieje wiele sposobów na zaskoczenie odwiedzających kreatywnym doświadczeniem . Kreatywne przewijanie może z łatwością skłonić użytkownika do przejścia na sam dół strony, umożliwiając przekazanie tylu informacji i treści , ile chcesz.

8.       Jedna strona

Czasami najprostsza opcja jest najskuteczniejsza . Mowa o witrynach typu one-page , które cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród użytkowników, jak i projektantów stron internetowych. Strony te działają najlepiej, jeśli ich tematyka jest węższa lub oferują portfolio lub prezentację jednego konkretnego produktu lub usługi . Witryny jednostronicowe wyglądają dla użytkowników tak, jakby trzymali w dłoniach klasyczną papierową ulotkę, którą z łatwością mogą przejrzeć w jednej chwili. Wszystkie informacje są tutaj w jednym miejscu i nie są podzielone na wiele sekcji, które odwiedzający witrynę musiałby przeklikać.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.