L O A D I N G

8 prostych kroków do optymalizacji SEO witryny WordPress

HomeSEO8 prostych kroków do optymalizacji SEO witryny WordPress
Shpae
Shpae
Shpae

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią i oferuje ogromne możliwości optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Jednak wielu użytkowników nie wie, jak najlepiej wykorzystać WordPress, aby lepiej oceniać swoje treści. W tym artykule nasi specjaliści SEO WordPress dzielą się prostymi wskazówkami 8, aby ulepszyć SEO WordPress.

Regularnie testuj szybkość swojej witryny

Pierwszym krokiem do poprawy szybkości witryny jest przetestowanie jej, aby zobaczyć, co można ulepszyć.

Można to zrobić za pomocą narzędzia do testowania prędkości witryny, takiego jak Pingdom lub GTmetrix. Oba oferują szczegółowe raporty opisujące, co należy zrobić, aby poprawić szybkość ich witryny.

Istnieją setki testów online w celu sprawdzenia wydajności. Skupimy się jednak na Google Web Core Vitals i Lighthouse Reports.

Podstawowe wskaźniki internetowe Google

Google stworzył Core Web Vitals – jedną z wiodących witryn do testowania szybkości Twojej witryny. Tutaj możesz uzyskać informacje o różnych obszarach, które wpływają na szybkość Twojej witryny.

Obecnie Core Web Vitals jest mocno skoncentrowany na wrażeniach użytkownika, z takimi parametrami jak szybkość strony, interaktywność i stabilność wizualna; jednak wyraźnie stwierdza się, że czynniki te mogą ulec zmianie w przyszłości.

Raport z Google Lighthouse 

Jeśli znasz GTMetrix i inne popularne bezpłatne testy prędkości, skorzystałeś z technologii Lighthouse Report. Jest to technologia open-source, również od Google, która zmniejsza szybkość Twojej witryny.

Podobnie jak w przypadku Web Core Vitals, ten raport jest bardzo dokładny i zawiera zestawienie problemów, które mogą spowolnić działanie Twojej witryny pod kątem ogólnej wydajności, dostępności, najlepszych praktyk i SEO.

Zaktualizuj wersję PHP

PHP (Hypertext Preprocessor) to język programowania, na którym oparty jest WordPress. Oznacza to, że wraz ze wzrostem liczby wersji WordPress wymaga najnowszej wersji tego języka skryptowego.

Na szczęście WordPress ma alert PHP, jeśli uzna, że ​​Twoja aktualna wersja CMS nie jest zgodna lub musi zostać zainstalowana nowsza wersja.

Obecnie zaleca się używanie PHP 8 lub PHP 8.1 dla stabilnej wersji WordPressa lub przynajmniej PHP 7.4.

Dla PHP w wersji 7.4 są kolejne poprawki bezpieczeństwa do 28 listopada 2022 roku. Gdy wersja oprogramowania przestanie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń, osiągnie „koniec życia” i nie jest już zalecana do użytku.

Jeśli Twój usługodawca hostingowy nie aktualizuje automatycznie Twojej wersji PHP, możesz użyć cPanel, aby przełączać się między różnymi wersjami dla różnych witryn.

Wybierz dostawcę hostingu specjalizującego się w WordPress

WordPress Specialized Hoster to dostawca hostingu, który specjalizuje się w dostarczaniu witryn WordPress. Ci dostawcy hostingu zwykle oferują specjalne pakiety WordPress, które są zoptymalizowane pod kątem wymagań i funkcji systemu WordPress. Oprócz funkcji specyficznych dla WordPressa ci dostawcy hostingu zazwyczaj oferują również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, szybsze prędkości serwera i lepszą obsługę klienta specyficzną dla WordPressa.

Użyj wtyczki buforującej

Niektóre z najpopularniejszych wtyczek w ekosystemie WordPress to wtyczki buforujące. Są reklamowane jako niezawodny sposób na zwiększenie wydajności witryny, ale co tak naprawdę robią?

Mówiąc najprościej, buforowanie pozwala komputerowi zapamiętywać często używane dane z witryny internetowej, aby zaoszczędzić czas.

Oznacza to, że kiedy odwiedzasz witrynę, komputer najpierw sprawdza lokalnie, czy dostępna jest ostatnio zbuforowana wersja.

Ponieważ witryny WordPress są dynamiczne, zawartość jest pobierana z hosta za każdym razem, gdy użytkownik końcowy odwiedza Twoją witrynę. Witryna podejmie próbę załadowania nowych danych i może w rezultacie spowolnić.

Jeśli nie aktualizujesz często swojej witryny, użycie wtyczki buforującej, której głównym zadaniem jest stworzenie statycznej wersji witryny, którą można buforować, może zwiększyć szybkość witryny.

Obecnie wtyczki do buforowania oferują różne sposoby zwiększania wydajności, od minifikacji plików po optymalizację obrazu i nie tylko.

Oto kilka popularnych i darmowych wtyczek do buforowania WordPress:

W3 Total Cache: Wtyczka buforująca z dużą liczbą opcji dostosowywania możliwości buforowania witryny. Ta niezależna od hostingu wtyczka poprawia wydajność i skraca czas ładowania strony dzięki minifikacji, buforowaniu obiektów, buforowaniu bazy danych, kontroli pamięci podręcznej i nie tylko.

WP Super Cache: Ta wtyczka buforująca firmy Automatic generuje statyczne pliki HTML z dynamicznych plików WordPress i udostępnia je odwiedzającym witrynę z prędkością błyskawicy.

Ze względu na problemy ze zgodnością nie należy używać więcej niż jednej wtyczki buforującej na raz, ponieważ używanie wielu wtyczek do celów optymalizacji przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.

Zoptymalizuj swoje obrazy

Obrazy i grafika to obok tekstu najważniejsze widoczne elementy treści Twojej witryny. Jeśli więc optymalizujesz zawartość swojej witryny, nie powinieneś zaniedbywać SEO wizerunku. Szczególnie ważną rolę odgrywają nazwy plików graficznych, znaczniki ALT obrazów (również teksty ALT w języku niemieckim) oraz tytuł obrazu.

Wybierz znaczący tytuł

Tytuł jest pierwszą rzeczą, jaką wyszukujący dowie się o Twoim obrazie. Powinno więc być jasne i znaczące. Najbardziej odpowiednie są tytuły, które precyzyjnie opisują treść obrazu.

Użyj odpowiednich słów kluczowych

Słowa kluczowe odgrywają ważną rolę w optymalizacji stron internetowych, a także obrazów. Umieszczenie odpowiednich słów kluczowych w tytule i opisie obrazu zwiększa szansę, że Twój obraz pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Użyj tagu ALT

Znacznik ALT to atrybut, który można określić podczas osadzania obrazu. W tagu przechowywany jest krótki opis obrazu. Może to zostać odczytane przez wyszukiwarki i brane pod uwagę podczas wyszukiwania terminu. Upewnij się, że opis jest trafny i znaczący.

Użyj skompresowanych obrazów

Duże i nieskompresowane pliki graficzne znacznie spowalniają czas ładowania Twojej witryny. Wyszukiwarki oceniają witryny z długim czasem ładowania negatywnie i zwykle umieszczają je niżej w wynikach wyszukiwania. Dlatego zawsze używaj skompresowanych plików graficznych (np. w formacie PNG lub JPEG).

Optymalizację obrazów można wykonać przed lub po przesłaniu ich do witryny. WordPress obsługuje obrazy WebP, które są zoptymalizowanymi obrazami wprowadzonymi przez Google, które zachowują jakość zdjęcia, nie zajmując dużo miejsca.

Rozważ leniwe ładowanie

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, leniwe ładowanie to świetny sposób na zwiększenie szybkości witryny.

Lazy loader ładuje zawartość tylko wtedy, gdy jest potrzebna, zmniejszając liczbę żądań zasobów i serwerów w celu renderowania witryny.

Niektóre wtyczki optymalizacyjne, w tym Jetpack i WP Rocket, oferują jako opcję leniwe ładowanie.

Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

Sieci dostarczania treści stały się gorącym tematem hostingu WordPress i nie bez powodu. Dzięki CDN użytkownicy końcowi mogą szybciej uzyskać dostęp do witryny WordPress, ponieważ serwery buforują dane witryny.

Podobnie jak w przypadku wtyczek do buforowania, pomaga to użytkownikom ładować zawartość bez konieczności ponownego żądania jej za każdym razem, gdy odwiedzają Twoją witrynę.

CDN zwiększa również bezpieczeństwo Twojej witryny, a niektórzy dostawcy mają nawet implementacje chroniące przed atakami DDoS.

Jeśli interesuje Cię CDN, ale nie masz obecnie budżetu, Cloudflare oferuje bezpłatne konto osobiste, które zapewnia dostęp do usług CDN.

Zoptymalizuj swoją bazę danych

Informacje przechowywane w Twojej bazie danych są sercem Twojej witryny. Zawiera wszystkie ważne szczegóły instalacji WordPressa i pliki z Twojej wtyczki, stron, a nawet komentarzy użytkowników.

Ze względu na sposób, w jaki WordPress przechowuje dane, Twoja baza danych musi zostać zoptymalizowana. Tabele bazy danych przechowują takie rzeczy, jak poprawki postów, komentarze spamowe i usunięte posty. Te wpisy zajmują miejsce i spowalniają Twoją witrynę.

Usunięcie tych niepotrzebnych plików może poprawić szybkość witryny, ponieważ tabele przechowujące dane stają się mniejsze, a dane są łatwiejsze do strawienia dla użytkowników końcowych.

Na szczęście nie musisz ręcznie przeszukiwać bazy danych, aby ją zoptymalizować, możesz użyć wtyczki takiej jak WP-Optimize z funkcjami optymalizacji bazy danych.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.