L O A D I N G

7 sposobów na zwiększenie SEO WordPressa za pomocą Yoast SEO

HomeSEO7 sposobów na zwiększenie SEO WordPressa za pomocą Yoast SEO
Shpae
Shpae
Shpae

Zasadniczo powinieneś upewnić się, że optymalizujesz swoją witrynę pod kątem czytelników i wyszukiwarek. W tym artykule omówimy siedem sposobów na ulepszenie WordPress SEO za pomocą Yoast.

Krok 1: Użyj wtyczki WordPress SEO – takiej jak Yoast

WordPress SEO firmy Yoast to wtyczka, która pozwala łatwo zoptymalizować zawartość witryny pod kątem wyszukiwarek. Czyni to, udostępniając szereg narzędzi, których Yoast może użyć do poprawy widoczności witryny w wynikach wyszukiwania, w tym:

1. Możliwość dodawania meta tytułów i opisów do postów i stron.

Dodawanie meta tytułów i opisów do postów i stron to nie tylko świetny sposób na poprawę rankingu SEO. Obie pomagają również zwiększyć współczynnik klikalności (CTR) w wynikach wyszukiwania!

Tytuł jest pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, gdy szukają treści, więc upewnij się, że jest łatwy do zapamiętania i trafny.

Wspaniałą cechą Yoast jest to, że możesz ustawić tytuł wyświetlany w wynikach wyszukiwania niezależnie od tytułu posta.

Ważny jest również opis, który pojawi się pod tytułem w wynikach wyszukiwania. Upewnij się więc, że treść posta lub strony dokładnie opisuje i zachęca potencjalnych klientów do kliknięcia. W końcu, co z dobrego miejsca w wynikach wyszukiwania, jeśli nikt nie kliknie w Twój link?

2. Możliwość dodawania słów kluczowych do postów i stron.

Dodawanie słów kluczowych do postów i stron to świetny sposób na skoncentrowanie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek na właściwej treści, a tym samym uzyskanie większego ruchu od osób poszukujących określonych informacji w sieci.

Umieszczając w treści słowa kluczowe związane z tematem, możesz pomóc Google i innym wyszukiwarkom lepiej zrozumieć, o czym jest Twoja strona, co pozwoli stronom uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Ponadto podczas pisania postów bardziej koncentrujesz się na swoim temacie.

3. Możliwość dodania bułki tartej.

Dodanie bułki tartej może pomóc w nawigacji w witrynie i poprawić wrażenia użytkownika. Breadcrumbs to seria linków, które pokazują użytkownikowi ścieżkę, którą przebył w Twojej witrynie, aby dostać się do bieżącej strony.

Może to pomóc użytkownikom szybko znaleźć szukaną stronę lub przejść do poprzedniej strony. Bułkę tartą można dodać do dowolnej witryny internetowej i zwykle umieszcza się ją u góry strony.

4. Możliwość dodawania kanonicznych adresów URL do serwisu.

Dodanie kanonicznych adresów URL do witryny może uniknąć problemów z powielaniem treści i jeszcze bardziej poprawić SEO witryny. Kanoniczne adresy URL to preferowane wersje stron witryny, a dodanie tych adresów URL może pomóc Google i innym wyszukiwarkom lepiej zrozumieć strukturę witryny i prawidłowo zaindeksować zawartość.

Błędne przekonanie: zduplikowana treść w witrynie nie oznacza ręcznej kary ze strony Google & Co. Odgrywa jednak ważną rolę w określaniu, która z Twoich treści jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania odpowiednich zapytań. Szkoda by było, gdyby udana optymalizacja w wyszukiwarkach zakończyła się pozycjonowaniem Twojej „wersji do druku” zamiast strony docelowej z wejściem w podróż klienta.

Krok 2: Zawsze optymalizuj tytuły i metaopisy

Jak omówiono powyżej, tagi tytułu i metaopisy to jedne z najważniejszych elementów SEO na stronie. Czytelnicy nie tylko widzą je w wynikach wyszukiwania, ale są one również pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę wyszukiwarka przy podejmowaniu decyzji, czy wyświetlić Twoją stronę w wynikach wyszukiwania — dlatego niezwykle ważne jest upewnienie się, że są zoptymalizowane.

Tag tytułowy nie powinien być dłuższy niż 60-75 znaków, a metaopis nie powinien być dłuższy niż 150 znaków. Upewnij się, że docelowe słowo kluczowe jest zawarte zarówno w tagu tytułu, jak iw metaopisie oraz że są one zarówno łatwe do zapamiętania, jak i interesujące.

Krok 3: Dodaj zdjęcia i filmy

Dodanie zdjęć i filmów sprawi, że Twoje posty będą bardziej interesujące i wciągające. Obrazy mogą pomóc zilustrować koncepcje, a filmy mogą pomóc w bardziej szczegółowym wyjaśnieniu. Możesz dodawać obrazy i filmy, klikając przycisk Dodaj multimedia u góry strony. Jako bonus SEO możesz przypisać tag alt do swojego słowa kluczowego.

Krok 4: Zoptymalizuj wszystkie posty i strony pod kątem słów kluczowych

Jest wiele rzeczy, które należy zrobić, aby zoptymalizować posty i strony dla wyszukiwarek. Jednym z najważniejszych jest użycie słów kluczowych i fraz w tytułach i treści postów. Jak powiedziano, możesz także używać obrazów ze słowami kluczowymi w nazwie pliku i tekście alternatywnym. Powinieneś także dodać metaopis ze słowem kluczowym do każdego posta i strony.

Wskazówka : skoncentruj się na 1 słowie kluczowym w artykule. Możesz użyć innych odpowiednich słów kluczowych, które pasują do głównego słowa kluczowego – ale zawsze skupiaj się na głównym słowie kluczowym.

Krok 5: Dodaj przyciski udostępniania w mediach społecznościowych

Dodanie przycisków udostępniania w mediach społecznościowych do witryny może pomóc zwiększyć ruch i zaangażowanie. Przyciski popularnych platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i LinkedIn, mogą pomóc odwiedzającym witrynę udostępniać treści znajomym i obserwującym. Może to pomóc w zwiększeniu ruchu i promowaniu wysokiej jakości treści.

Krok 6: Użyj linków wewnętrznych

Linki wewnętrzne to linki prowadzące do innych stron w tej samej witrynie. To świetny sposób na dłuższe zatrzymanie użytkowników w Twojej witrynie, a także pomagają stronie uzyskać wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania (SERP), ponieważ boty podążają za wewnętrznymi linkami, rozpoznając, że szukasz kompleksowego tematu. Możesz tworzyć linki wewnętrzne, używając tekstu zakotwiczenia i linków do odpowiednich stron w Twojej witrynie.

Krok 7: Monitoruj wyniki

Ważne jest, aby monitorować wszystkie wyniki, aby móc śledzić swoje postępy i zobaczyć, co działa, a co wymaga poprawy. Pomoże to pozostać na dobrej drodze i maksymalnie wykorzystać swoje wysiłki.

Konkluzja: Wykonanie tych kroków pomoże Ci ulepszyć SEO WordPress.

Oczywiście WordPress SEO ma na celu zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania i organicznym ruchu w witrynie. WordPress SEO to także dostosowanie strony internetowej do potrzeb Twoich klientów lub osób odwiedzających witrynę.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.