6 wskazówek dotyczących robienia zdjęć produktów na Instagram

HomeSocial Media6 wskazówek dotyczących robienia zdjęć produktów na Instagram
Shpae
Shpae
Shpae

Instagram stał się w ostatnich latach bardzo popularną siecią społecznościową, każda osoba zwykle przesyła swoje najlepsze zdjęcia, aby zaimponować wszystkim, dlaczego więc nie wykorzystać tego w pełni?

Poznaj 6 wskazówek, jak robić zdjęcia produktowe na Instagram. Jeśli zastosujesz się do nich, zapewniamy Cię, że nie zginiesz, próbując rozsławić swoją markę. 

Nie ma jednej formuły, która pozwoli ci projektować się przez tę sieć społecznościową z dnia na dzień, ale jeśli nauczysz się właściwie nad nią pracować, sukces będzie gwarantowany.

Jak robić zdjęcia na Instagram?

Instagram charakteryzował się przytłaczającym wzrostem, jest wiele osób, które chcą znaleźć porady, które poprowadzą ich, jak załadować piękne zdjęcie i zdobyć większą liczbę obserwujących.

Robienie wysokiej jakości zdjęć dla tej sieci społecznościowej jest bardzo łatwe, jeśli wykonasz je właściwie, stosując to, czego się nauczyłeś, tak jak powinno.

Ciężka praca dotyczy telefonu komórkowego i jego aparatu, jednak posiadanie telefonu ostatniej generacji i lustrzanki to za mało, jest coś więcej i musisz to odkryć, aby z tego skorzystać.

Nie musisz być ekspertem ani profesjonalistą, wykonując nienaganną robotę możesz pokazać swoje produkty i pozyskać potencjalnych klientów, których szukasz, dlatego poniżej przedstawiamy 6 najlepszych wskazówek, które pozwolą Ci zobaczyć zdjęcie swojego produkt w spektakularny sposób:

Nie rób zdjęć za pomocą aplikacji aparatu Instagram

Instagram rozwinął prawdziwą pasję do robienia zdjęć u wszystkich swoich obserwujących, dlatego warto to wykorzystać, aby najlepszymi zdjęciami, które udostępniasz, przyciągnąć potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Z pewnością byłeś w stanie zauważyć, że aplikacja tej sieci społecznościowej jest bardzo ograniczona i ma niewiele opcji w swojej funkcji, aby móc wprowadzać modyfikacje związane między innymi z jasnością, ekspozycją, kątami.

Jeśli chcesz, aby zdjęcia Twoich produktów były naprawdę efektowne i atrakcyjne, musisz przestrzegać ogólnych zasad, których należy przestrzegać podczas robienia zdjęć, a tym bardziej, gdy ma to na celu nagłośnienie produktu w celu pozyskania większej liczby klientów i zwiększenia sprzedaży. .

Jeśli nie masz w zasięgu ręki profesjonalnego aparatu, możesz zrobić sobie opcję korzystania z aparatu w telefonie komórkowym, jeśli jeszcze go nie masz, ale planujesz jego zakup, czas się o tym przekonać jego cechy i wybierz taki, który może ci pomóc w odrabianiu lekcji.

Jeśli już go masz, głównym zaleceniem jest robienie zdjęć swojego produktu za pomocą zaawansowanej aplikacji, możesz je uzyskać, przeszukując Sklep Play, jest nieskończoność i możesz wybrać ten, który uważasz za najlepszy dla siebie, zwłaszcza te, że możesz pracować ręcznie, korzystając z funkcjonalności swojego telefonu komórkowego.

Zadbaj o kompozycję swoich zdjęć

Trzeba się do tego przygotować i znać wszystkie sztuczki artystyczne, jakie ma fotografia, nie chodzi o to, żeby się temu w pełni poświęcić, ale o wiedzę, żeby nabrać doświadczenia i rozwijać się w temacie.

Jednak podczas gdy jesteś w trakcie robienia tego dobrze, dzielimy się z Tobą jedną z najskuteczniejszych zasad wysokiej jakości pracy.

Jest to dobrze znana zasada trójpodziału, którą należy wziąć pod uwagę przed zrobieniem zdjęcia, polega na pamiętaniu o kompozycji, jaką ma zdjęcie i podziale zdjęcia na trzy równe części, zarówno pionową, jak i poziomą.

Jednym z błędów popełnianych podczas stosowania tej zasady jest umieszczanie obiektu na środku.Kiedy zastosujesz tę regułę, kadr zostanie podzielony na siatkę, która jest tworzona w celu wygenerowania sześciu sekcji, trzech pionowych i trzech poziomych, gdy Sam już dokonał podziału, zdjęcie jest zrobione z rozstawieniem obiektu, tak aby mógł się wyróżnić, tematem w tym przypadku byłby twój produkt.

Zawsze pamiętaj, że przesyłając swoje zdjęcie do sieci społecznościowej, będzie ono widoczne z nieco małych ekranów, dlatego zaleca się, aby priorytetowo wykadrować temat i jego szczegóły, ponieważ te szczegóły, które są daleko, będą bardzo trudne do zrozumienia.
 

Rób różne zdjęcia i wybierz to, które uważasz za idealne

Jeśli chcesz, aby zdjęcia Twoich produktów na Instagramie trafiały do ​​potencjalnych klientów, to spokojnie i oferuj im różnorodność, do tego musisz robić swoje zdjęcia na spokojnie i bez pośpiechu.

Będziesz musiał zrobić różne wersje, które odpowiadają temu samemu zdjęciu, w rzeczywistości nawet najbardziej profesjonalni fotografowie dadzą ci znać, że idealne zdjęcie za pierwszym razem jest prawie niemożliwe, tylko wykonując kilka zdjęć tego samego obiektu, będziesz w stanie wybrać ten, który jest bardziej odpowiedni.
W końcu to zdjęcie Twojego produktu doprowadzi Cię do sukcesu, zadanie musi być wykonane dobrze.

Kiedy zamierzasz to opublikować, nie przesyłaj wszystkich wersji odpowiadających pojedynczemu ujęciu, udostępnij tylko najlepszą, Twoi obserwatorzy pokażą Ci, że wybrałeś najlepszą opcję.

Lepiej jest publikować dobre zdjęcia, ale mało, niż publikować wiele, ale słabej jakości.
 

Edytuj zdjęcia przed wysłaniem

Sukces wielu zdjęć, które można znaleźć na Instagramie, polega na ich prawidłowej edycji. Najlepiej nie używać filtrów, jeśli naprawdę chcesz jakości udostępnianych treści.

Programy retuszowe, takie jak aplikacje mobilne, są bardzo dobre, można z nich korzystać i uzyskiwać fantastyczne rezultaty.

Musisz przekazać emocje

Jeśli jest coś, czego nie możesz zignorować, to zdjęcie produktu, które publikujesz na Instagramie, musi łączyć się z Twoim idealnym klientem.

Możesz wrzucić bardzo dobrze dopracowane, zmodyfikowane, poprawione zdjęcie, estetycznie może być idealne, ale jeśli nie oddaje żadnych emocji, to będzie stracony czas, Twoje zdjęcie musi zainspirować klienta, musi mówić do niego o Tobie i twoja osobowość, musi go tak urzec, że jest całkowicie uwięziony w twojej ofercie.

Emocje to główny element zdjęcia, niezależnie od emocji Twoim zadaniem zawsze będzie przekazanie jakiegoś uczucia, które sprawi, że Twoi odbiorcy powiedzą tak, uwielbiam to i będą chcieli dowiedzieć się więcej o Twoim produkcie.
 

Zdjęcia powinny być proste

Wiele osób robi wszystko, co w ich mocy, aby wprowadzić dowolną liczbę poprawek do swoich zdjęć, zgodnie z zamiarem ich ulepszenia, jednak w większości przypadków prawdziwa istota tego zostaje utracona.

Pamiętaj, że to, co oferujesz swojemu klientowi, musi być jak najbardziej realne, dzięki czemu unikniesz przyszłych frustracji podczas oficjalnego spotkania z produktem, Twój klient ma prawo poznać jego istotę bez większego zboczenia.

Ponadto, gdy zdjęcia są proste i idealne do udostępniania w mediach społecznościowych, widzowie będą mogli znacznie lepiej docenić ujęcie.
 

Zasady, których należy przestrzegać, aby wykonać nienaganną pracę

Każda wykonana praca zasługuje na wysiłek, tym bardziej w tak ważnej kwestii, jak prezentacja Twojego produktu wśród odbiorców, których chcesz pozyskać, dlatego proponujemy:

  • Zaplanuj swoją pracę, dobrze zorganizowana praca to klucz do sukcesu, możesz stworzyć kalendarz i uporządkować posty z dnia na dzień w przejrzysty sposób, zauważysz, że istnieje duża różnica między kolejnością a robieniem rzeczy od razu i bez cel, do którego oczywiście dążymy
  • Publikuj swoje zdjęcia w pionie, jednym ze trików, aby zdjęcia wyglądały idealnie, jest zrobienie tego w formacie 9:16, nie zaleca się robienia tego w poziomie lub w kwadratach, mówimy o harmonii wizualnej, idealnym sposobem jest pion .
  • Nie używaj zoomu, przez co zdjęcie traci jakość i ostrość, jeśli chcesz uwypuklić jakieś szczegóły swojego produktu, najlepiej przybliżyć do niego aparat.
  • Ustaw się w odpowiednim świetle, światło jest idealnym sprzymierzeńcem zdjęć, zrobienie dobrych zdjęć bez odpowiedniego światła jest całkowicie niemożliwe, jeśli zamierzasz pracować przy naturalnym świetle, musisz wiedzieć, jaki moment będzie najlepszy dla Twoich zdjęć, ponieważ Światło ogólnie podlega ciągłym zmianom.
  • Pracuj nad swoją sceną z tematem, ponieważ będzie on odpowiedzialny za jej wzbogacenie, w tym przypadku tematem odniesienia będzie Twój produkt.
  • Nadaj swojemu zdjęciu najlepszy styl, ten punkt jest niezwykle ważny, ponieważ pokazuje Twoją tożsamość, podpis lub markę, przemówi do opinii publicznej o Twojej pracy, pozwalając im poznać Twój charakter.
  • Bądź konsekwentny, staraj się, aby Twoje publikacje zawsze miały tę samą linię, to pomoże Twoim klientom szybko Cię zidentyfikować.
  • Filtry nie są konieczne, gdy poświęcisz się zrobieniu wysokiej jakości zdjęcia, nie ma większej satysfakcji niż móc powiedzieć: „Nie użyłem filtra, zdjęcie jest takie piękne”, wszyscy zostaną z otwartymi ustami.

Zawsze wykonuj swoją pracę ramię w ramię z profesjonalizmem i wysiłkiem, doskonałe wyniki zadbają o przyznanie Ci całego uznania, na jakie zasługujesz, a ostateczny cel zostanie osiągnięty.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.