6 powodów, dla których warto założyć bloga biznesowego

HomeSEO6 powodów, dla których warto założyć bloga biznesowego
Shpae
Shpae
Shpae

Czy wiesz, że 61% klientów, którzy zdecydowali się na zakup, zrobiło to po przeczytaniu artykułu na firmowym blogu?

Według Content Marketing Institute firmy, które prowadzą content marketing za pośrednictwem bloga, uzyskują o 126% większy ruch w sieci niż inne firmy . Czemu? Bo zrozumieli, że ich publiczność to nie tylko potencjalny klient, ale człowiek, który ma swoje potrzeby i postanowili się nimi zająć.

Innymi słowy, gdy użytkownik przeprowadza określone wyszukiwanie, nie tylko chce kupić produkt, ale także chce porównać go z innymi produktami, poznać jego zalety i wady, a nawet odkryć nowe sposoby jego wykorzystania. W tym sensie firma prowadząca bloga porusza tematy, które odpowiadają na potrzeby i obawy użytkowników, sprawiając, że traktują to jako punkt odniesienia w tej dziedzinie. 

Ale lepiej, zobaczmy, jak ważne jest posiadanie bloga dla swojej firmy i zacznij inwestować w content marketing . 

Znaczenie bloga firmowego w liczbach 

Rok 2020 był trudnym rokiem dla zdecydowanej większości krajów, a w konsekwencji dla przedsiębiorców na całym świecie. Jednak ci, którym udało się przezwyciężyć przeciwności, to głównie ci, którzy mieli solidną strategię marketingu treści, która obejmowała blog biznesowy.

Według LinkedIn w 2020 roku oszacowano, że 54,2% firm, które wykorzystały blog jako strategię, uzyskało pozytywne wyniki . Podobnie badanie Hubspot szacuje, że blogi są jednym z 3 rodzajów mediów najczęściej używanych w strategiach dotyczących treści.

Na tej podstawie możemy zacząć rozumieć, że posiadanie bloga firmowego ma kluczowe znaczenie. Skoro blogi na coś pozwalają, to na to, aby Twoi użytkownicy zobaczyli w Tobie kogoś, kto dostarcza wartościowych informacji, referencji; i dzięki temu ufaj nie tylko sobie, ale także temu, co oferujesz.

Dodatkowo, według Hubspot, marketerzy, którzy przywiązują dużą wagę do codziennych postów na blogu, mają 13 razy większe szanse na pozytywny zwrot z inwestycji . W ten sposób posiadanie bloga pozytywnie wpłynie na Twój główny cel: wzrost leadów, a co za tym idzie – klientów końcowych. 

Jakich głównych mediów używasz w swojej strategii dotyczącej treści?

Ale jeśli to nie wydaje Ci się wystarczające, aby mieć bloga na stronie swojej firmy, to podamy kilka powodów, aby zacząć o tym myśleć.

Chcesz tworzyć wysokiej jakości treści na swojego bloga firmowego? Zapytaj o naszą usługę tworzenia treści.

Powody, dla których warto założyć bloga biznesowego 

Poznaj 6 ważnych powodów, dla których najlepsi marketerzy treści uważają, że posiadanie bloga biznesowego ma kluczowe znaczenie dla generowania lepszego ruchu w sieci:

#1 Buduj świadomość

Jak sprawić, by klient Cię poznał, jeśli Ty się nie dajesz poznać?

Blog daje większe możliwości dotarcia do odbiorców. Tak długo, jak przeprowadzasz odpowiednie badania słów kluczowych używanych przez odbiorców, możesz generować więcej tematów i zwiększać swoje szanse na zauważenie.

Zaletą ujawnienia się za pośrednictwem bloga jest to, że twoi odbiorcy znają cię takim, jakim jesteś: ekspertem w tej dziedzinie. Może się to wydawać powtarzalne, ale ważne jest, aby Twoi odbiorcy widzieli Cię w takim stanie, ponieważ będą bardziej pewni zakupu Twojego produktu lub usługi.

# 2 Będziesz budować relacje 

Tak długo, jak twoi odbiorcy znają cię jako eksperta, będą ufać tobie i informacjom, które dostarczasz. Zwłaszcza jeśli treści, które generujesz, mieszczą się w ich kręgu zainteresowań.

Załóżmy na przykład, że prowadzisz sklep internetowy, który sprzedaje produkty do pielęgnacji skóry. Jeśli Twoi odbiorcy przeczytają o promieniowaniu słonecznym i sposobach dbania o siebie, aby zapobiegać jego skutkom i znajdą tego typu informacje na Twoim firmowym blogu, będą czuć się pewniej kupując Twoje produkty, w porównaniu do e-commerce, który nie ma bloga. 

# 3 Nadasz mu ludzką twarz

Wierzcie lub nie, zdecydowana większość użytkowników nienawidzi poczucia, że ​​ma do czynienia tylko z maszyną. Jednak w przypadku blogów nie ma możliwości zautomatyzowania tego procesu.

W tej chwili, kiedy czytasz ten post, prawdopodobnie było coś w tym, o czym wspomnieliśmy, co przykuło Twoją uwagę i zachęciło do kontynuowania. Mogła to być jakaś użyteczna postać lub styl pisania.

Jednak czytając ten post, jak i inne na blogu, jesteśmy pewni, że jesteś świadomy naszych filarów jako firmy, wiesz, że zależy nam na tym, aby Twoja firma dobrze prosperowała.

To uczucie jest dokładnie tym, co czytelnicy Twojego bloga zabiorą, gdy Cię przeczytają. Dzięki temu przestaną postrzegać Twoją markę jako taką i zaczną postrzegać ją jako grupę ludzi, która stara się zapewnić swoim użytkownikom najlepsze rozwiązania.

#4 Popraw swoje pozycjonowanie w sieci

Wspomnieliśmy o tym bardzo szybko na początku, ale musimy podkreślić, że praca nad blogiem pozwala na poprawę SEO Twojej strony.

Tworzenie treści na bloga pozwala omawiać różne tematy, które interesują kupującego. Dlatego masz możliwość wykorzystania słów kluczowych z długim ogonem, które pomogą Ci pozycjonować się w wynikach wyszukiwania Google. 

Dzięki artykułom, które tworzysz, poszerzają się możliwości pojawiania się w większej liczbie wyszukiwanych haseł, z których korzysta Twój kupujący. To niewątpliwie pomoże Ci wygenerować większy ruch organiczny i lepsze pozycje w wyszukiwarkach. 

Z drugiej strony warto wiedzieć, że aby pisać artykuły, które osiągają pozycjonowanie, konieczna jest znajomość standardów treści SEO ; Tylko wtedy będziesz mógł wiedzieć, ile razy zalecane jest użycie słowa kluczowego lub struktury, jaką powinien mieć artykuł. 

#5 Stwórz nowy portal sprzedażowy

Czy wiesz, że po przeczytaniu Twojego artykułu Twój klient może potrzebować jedynie wezwania do działania, aby zdecydować się na zakup?

Prowadząc blog firmowy, nie tylko dostarczasz wartościowych treści, ale także dołączasz do procesu zakupowego użytkownika z innych kanałów perswazji, takich jak wykorzystanie informacji w celu wpłynięcia na jego decyzję o zakupie. W ten sposób blog pozwala przekonać użytkownika do zakupu Twojego produktu.

Dzięki temu Twój zespół zyskuje kolejny kanał sprzedaży, który bez wątpienia przyczyni się do realizacji zaplanowanych miesięcznych i rocznych celów.

# 6 Zbuduj społeczność

Wreszcie, blog dla firm pozwala zrobić coś, co nie dotyczy tylko relacji między użytkownikami, ale także głębokiego poziomu interakcji, które możesz wygenerować: społeczności.

Społeczność rozumiana jest jako grupa ludzi, których łączy wspólny temat. W ten sposób użytkownicy wchodzą w interakcję nie tylko z marką, ale między sobą, szerząc wartości marki wśród innych osób i generując bardzo ważny system rekomendacji.

Dlatego budowanie społeczności jest ważne dla każdej marki. A posiadanie bloga bez wątpienia pomaga stworzyć poczucie przynależności, które Twoi użytkownicy muszą mieć, zanim staną się społecznością.

Wniosek

Jak widziałeś w tym artykule, posiadanie bloga jest ważne, jeśli chcesz nie tylko wnieść wartość dodaną, ale także poprawić swoją pozycję i nawiązać kontakt z odbiorcami. Dlatego ostatnia rada, którą chcielibyśmy Ci dać, jest taka, że ​​jeśli jesteś już zdeterminowany, aby to założyć, nie trać czasu na myślenie o tym i zrób to jak najszybciej. Pamiętaj o wyszukiwaniu słów kluczowych, które najbardziej pomogą Ci poprawić pozycjonowanie oraz rodzaju treści i stylu, które najlepiej odpowiadają potrzebom odbiorców. Reszta po prostu zabiera się do pracy.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.