L O A D I N G

5 wskazówek, jak poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach

HomeSEO5 wskazówek, jak poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach
Shpae
Shpae
Shpae

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja witryna zajmuje drugie, jeśli nie trzecie miejsce w wynikach wyszukiwania? W takim razie prawdopodobnie nie podjąłeś wszystkich ważnych kroków w celu poprawy pozycji w wyszukiwarkach. W poprzednim artykule przedstawiliśmy kilka wskazówek, jak w łatwy sposób poprawić ruch organiczny na stronie . Że wciąż Ci się nie udaje? Może warto wypróbować pozostałe 5 wskazówek, jak zdobyć wyższe stopnie.

Co to jest SEO i dlaczego tak jestważny

Na pewno słyszałeś te trzy litery – SEO , z wielu stron. Słowa Search Engine Optimization są ukryte pod angielskim skrótem. Jest to dyscyplina zajmująca się optymalizacją wyszukiwarek, jednym z ważnych narzędzi marketingu internetowego . Celem jest wyświetlenie serwisu na pierwszych pozycjach organicznych wyników wyszukiwania po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych. Jednak pokazanie to za mało. Trzeba też przyciągnąć użytkownika, sprowadzić go na stronę i załatwić wszystko tak, aby nic go nie zniechęciło i nie opuściło od razu Twojej strony. Nazywa się to ruchem organicznym .

Teraz jasne jest, dlaczego SEO jest tak ważne. Czynniki, o których pisaliśmy ostatnim razem – słowa kluczowe , meta tytuły i opisy, szybkość witryny, treść i optymalizacja dla telefonów to dalekie od wszystkiego, co możesz zrobić, aby poprawić swoje rankingi w wyszukiwarkach. Dowiedz się więcej o 5 krokach do doskonałego SEO poniżej.

1. Zoptymalizuj swoje obrazy

Oprócz tytułów, tytułów meta i podpisów, obrazy można również optymalizować. Tekst alternatywny powinien być przede wszystkim wypełniony, ponieważ wyszukiwarki nie są w stanie samodzielnie zidentyfikować, co jest na obrazach, w jaki sposób mogą poruszać się po tekście, więc musisz im pomóc tekstem alternatywnym. Ponadto tytuł obrazu powinien pasować do treści, a nie być przypadkowym zbiorem liter i cyfr. Jak to zrobić krok po kroku dowiesz się z naszego artykułu Dlaczego i jak optymalizować zdjęcia w sieci .

2. Buduj linie

Linkbuilding (pozyskiwanie linków zwrotnych) to jedno z narzędzi, które pomaga przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny. Jeśli linkują do Twojej witryny z odpowiednich i wiarygodnych źródeł, przeniosą również część swojej wartości na Twoją witrynę. Wysokiej jakości linki pomagają budować autorytet, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu, zwłaszcza w przypadku konkurencyjnych słów kluczowych . Linki mogą prowadzić do Twojej witryny nie tylko ze źródeł zewnętrznych (linkowanie zewnętrzne), ale także bezpośrednio z Twojej własnej strony internetowej (linkowanie wewnętrzne).

3. Bezpieczna strona internetowa to podstawa

W dobie Internetu bezpieczeństwo cybernetyczne jest więcej niż ważne. Zwracają na to uwagę nie tylko użytkownicy, ale i wyszukiwarki. Niektóre przeglądarki nawet nie pozwalają użytkownikom na dostęp do stron internetowych, jeśli nie są one wystarczająco bezpieczne. I zdecydowanie nie chcesz stracić tych użytkowników. Podstawowym budulcem bezpiecznej strony internetowej jest protokół HTTPS, który jest szyfrowanym protokołem umożliwiającym bezpieczną komunikację pomiędzy stroną a użytkownikami.

WSKAZÓWKA: Możesz dowiedzieć się, co to jest i dlaczego ten protokół jest ważny w artykule Jak jednym kliknięciem przenieść stronę internetową z HTTP na HTTPS . O tym, jak jeszcze bardziej zabezpieczyć swoją stronę za pomocą wtyczek, napisaliśmy dla Ciebie w pierwszym rozdziale artykułu Najlepsze wtyczki do stworzenia strony internetowej na WordPressie .

4. Używaj zrozumiałych adresów URL

Adres URL witryny powinien być zrozumiały i naprawdę opisywać zawartość oferowaną na stronie. Nie powinny to być przypadkowe słowa ani mieszanka słów kluczowych, przypadkowych liter i cyfr.

5. Wypróbuj wtyczki SEO

Jeśli tak jak my uwielbiasz używać WordPressa, nie możesz przegapić listy naszych ulubionych wtyczek . Wśród nich jest Yoast SEO , który, jak sama nazwa wskazuje, pomoże Ci w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Jest doskonałym pomocnikiem w podstawowej optymalizacji treści, poprawia czytelność tekstów i umożliwia prostą edycję meta tytułów i etykiet.

Czy chciałbyś poprawić rankingi swojej witryny w wyszukiwarkach, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skontaktuj się z nami , te porady i wskazówki to dla nas bułka z masłem, a mamy o wiele więcej asów w rękawie.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.