5 wskazówek, jak poprawić bezpieczeństwo logowania do WordPress

HomeWordPress5 wskazówek, jak poprawić bezpieczeństwo logowania do WordPress
Shpae
Shpae
Shpae

Skuteczna strategia bezpieczeństwa dla WordPress musi uwzględniać i obejmować wzmocnienie lub poprawę bezpieczeństwa logowania do WordPress.

Z tego powodu w tym prostym, ale praktycznym przewodniku pokażemy Ci 5 wskazówek, jak poprawić bezpieczeństwo logowania do Twojej witryny WordPress.

Dlaczego ważne jest, aby poprawić dostęp administratora?

WordPress to system przeznaczony dla wszystkich odbiorców, co spowodowało, że dostępność tego CMS zapewnia pewną przewidywalność w obliczu hakerów (o ile nie zostaną podjęte żadne środki obronne).

Z tego powodu, jeśli znasz już środowisko WordPress, będziesz wiedział, że aby uzyskać dostęp do panelu sterowania WordPress, musisz domyślnie uzyskać dostęp do wp-admin lub wp-login i będziesz wiedział, że adres URL logowania do WordPress zawsze będzie ten sam .domyślnie na wszystkich stronach internetowych WordPress.

Z tego powodu strona logowania WordPress jest najbardziej atakowaną i potencjalnie najbardziej wrażliwą częścią każdej instalacji WordPress.

Pamiętaj, że stworzenie bota, który brutalnie wymusi stronę logowania WordPress, nie wymaga dużych umiejętności, a każdy haker-amator będzie w stanie go stworzyć, ponieważ strona logowania WordPress ma niską barierę wejścia, mimo że jest to kluczowy krok, jeśli chodzi o ochrona dowolnej witryny WordPress.

Z tych wszystkich powodów poniżej przedstawimy serię wskazówek, jak poprawić bezpieczeństwo na stronie logowania WordPress.

Jak ulepszyć bezpieczeństwo logowania?

Postępując zgodnie z tymi zasadami i wskazówkami, które pokażemy poniżej, poprawisz bezpieczeństwo logowania WordPress i zapobiegniesz narażeniu witryny WordPress na ataki komputerowe:

1 – UŻYWAJ BEZPIECZNYCH HASEŁ

Podczas tworzenia bezpiecznych haseł głównym punktem bezpieczeństwa będzie długość hasła.

Aby dać ci wyobrażenie, w poniższej tabeli pokażemy średni czas potrzebny hakerowi na złamanie hasła w zależności od jego długości:

  • Przy 7 znakach rozszyfrowanie zajmie 0,29 milisekundy.
  • Przy 8 znakach rozszyfrowanie go zajmie 5 godzin.
  • Przy 9 znakach rozszyfrowanie go zajmie 4 miesiące.
  • Przy 10 znakach rozszyfrowanie go zajmie 1 dekadę
  • Przy 12 znakach rozszyfrowanie go zajmie 2 wieki.

Jak widać, im większa długość, tym większa złożoność i większe bezpieczeństwo logowania.

Niestety komputery stają się coraz potężniejsze i czas ten z roku na rok maleje.

Dlatego nie tylko warto będzie zaprojektować długie hasło, musi ono również zawierać litery alfanumeryczne, duże litery oraz wspólne znaki ASCII, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Uwaga: Istnieją menedżery haseł, takie jak LastPass czy KeePass, które pomogą Ci bezpiecznie i łatwo generować i przechowywać hasła.

2 – UŻYJ UNIKALNEGO HASŁA DO KONTA

Używanie innego hasła do każdej strony internetowej jest proste, ale bardzo skuteczne.

Dlaczego tak ważne jest unikanie ponownego użycia hasła?

To proste, jeśli strona internetowa, na której jesteś zarejestrowany przy użyciu typowego hasła, zostanie zaatakowana i automatycznie stanie się podatna na ataki, haker będzie miał dostęp do wszystkich stron internetowych, na których użyłeś tego hasła.

Dlatego im więcej masz użytkowników z tym samym hasłem, tym słabsze będzie bezpieczeństwo logowania do Twojej witryny WordPress.

3 – OGRANICZ PRÓBY LOGOWANIA

Domyślnie WordPress nie ogranicza liczby nieudanych prób logowania, które ktoś może wykonać.

Bez ograniczeń co do liczby nieudanych prób logowania, jakie może wykonać atakujący, może próbować nieskończonej liczby nazw użytkowników i haseł, aż osiągnie swój cel.

Dlatego upewnij się, że masz zainstalowaną wtyczkę, która ogranicza liczbę nieudanych prób logowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa i zapobiegania atakom siłowym.

Systemy te, gdy użytkownik zawiedzie X razy, zostaną automatycznie zablokowane przez nazwę użytkownika lub adres IP i nie będą mogły uzyskać dostępu do Twojej witryny, chyba że zamówisz to z panelu sterowania.

Niektóre wtyczki bezpieczeństwa dla WordPressa są jeszcze bardziej rygorystyczne i uniemożliwiają zablokowanemu użytkownikowi przeglądanie witryny.

Wskazówka: nie bądź zbyt surowy w stosunku do nieudanych prób (wykonaj co najmniej 4), w przeciwnym razie ryzykujesz zablokowanie prawdziwych użytkowników przez pomyłkę.

4 – OGRANICZ ZEWNĘTRZNE PRÓBY UWIERZYTELNIENIA NA ŻĄDANIE

Oprócz formularza logowania istnieją inne sposoby logowania do WordPress. Dzięki plikowi XML-RPC haker może wykonać setki prób podania nazwy użytkownika i hasła w jednym żądaniu HTTP.

Ta metoda brutalnej siły umożliwia hakerom przeprowadzanie tysięcy prób włamań przy użyciu pliku XML-RPC w zaledwie kilku żądaniach HTTP.

Z powodu tego „backdoora” wiele wtyczek bezpośrednio usuwa ten plik XML-RPC z instalacji WordPressa, aby poprawić bezpieczeństwo.

Inne wtyczki ograniczają jednak liczbę prób podania nazwy użytkownika i hasła do jednej na żądanie HTTP, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo logowania do WordPress.

5 – UŻYJ UWIERZYTELNIANIA DWUSKŁADNIKOWEGO

Najlepszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa logowania WordPress jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe WordPress. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe wymaga dodatkowego kodu wraz z nazwą użytkownika i hasłem WordPress, aby się zalogować.

Obecnie istnieje wiele metod uwierzytelniania dwuskładnikowego, jednak nie wszystkie są sobie równe. Jeśli możesz, unikaj używania tekstu do uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Wnioski i podsumowanie

Jak widziałeś w tym przewodniku, bezpieczeństwo logowania WordPress powinno być priorytetem na wszystkich twoich stronach internetowych.

Dlatego upewnij się, że wszystkie Twoje strony internetowe mają:

  1. Długie, bezpieczne i losowe hasła.
  2. Unikalne hasła do każdej strony internetowej.
  3. Ogranicz liczbę nieudanych prób logowania.
  4. Ograniczenia dotyczące pliku XML-RPC.
  5. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.