5 typowych problemów z bezpieczeństwem WordPressa

HomeWordPress5 typowych problemów z bezpieczeństwem WordPressa
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli jesteś właścicielem strony internetowej WordPress lub zamierzasz rozpocząć nowy projekt z tym menedżerem treści, być może zainteresuje Cię, jakie są możliwe problemy z bezpieczeństwem w WordPress.

Z tego powodu w tym przewodniku pokażemy niektóre z najczęstszych problemów z bezpieczeństwem WordPress wraz z krokami, które należy wykonać, aby zabezpieczyć i chronić witrynę WordPress przed takimi problemami.

Ale przejdźmy krok po kroku…

Czy WordPress jest bezpieczny?

Odpowiedź jest jasna. TAK.

WordPress jest menedżerem treści, o ile przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa WordPress.

Obecnie WordPress jest najczęściej używanym systemem CMS na świecie z udziałem w rynku wynoszącym 41% według danych z w3techs.com . Dlatego nieuniknione jest, że przy tak dużej liczbie instalacji na całym świecie, niektórzy z tych menedżerów zostaną zainfekowani.

Jednak w większości przypadków te infekcje są spowodowane nieostrożnością ze strony użytkowników lub ich niedbalstwem w odniesieniu do bezpieczeństwa ich strony internetowej.

Pamiętaj, że hakerowi bardzo łatwo jest znaleźć wzór luki w zabezpieczeniach wśród milionów stron internetowych z powodu jakiejś niepewnej konfiguracji WordPress.

W każdym razie powinieneś wiedzieć, że WordPress jest CMS typu open source i ma zespół zajmujący się wyszukiwaniem, identyfikowaniem i naprawianiem problemów bezpieczeństwa WordPress, które pojawiają się w kodzie rdzenia.

Dlatego po ujawnieniu luk w zabezpieczeniach są one natychmiast łatane.  Z tego powodu aktualizowanie WordPress do najnowszej wersji jest niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa Twojej witryny WordPress.

Jakby tego było mało, jak już wiesz, strona internetowa WordPress zwykle składa się z rdzenia WordPress, wtyczek i motywów. To sprawia, że ​​instalacja WordPressa jest bardziej złożona , a przez to podatna na włamania.

W rzeczywistości, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez wpvulndb.com , z 2837 luk odnotowanych w jego bazie danych:

 • 75% luk w zabezpieczeniach WordPress było spowodowanych przez wtyczki.
 • 14% luk w zabezpieczeniach WordPress wystąpiło w rdzeniu WordPress.
 • 11% luk w zabezpieczeniach WordPress wystąpiło w motywach WordPress.

Z tego powodu ważne jest, aby zawsze aktualizować WordPress.

5 najczęstszych problemów z WordPress

Głównym celem włamania jest uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do witryny WordPress na poziomie administratora za pośrednictwem interfejsu (Panel sterowania WordPress) lub za pośrednictwem serwera (wstawianie złośliwych skryptów lub plików).

Z tego powodu jest to 5 najczęstszych problemów z bezpieczeństwem WordPress, o których powinieneś wiedzieć:

1 – BRUTALNE ATAKI

Ataki brutalnej siły WordPress to metoda prób i błędów, która polega na wielokrotnym wprowadzaniu wielu kombinacji nazwy użytkownika i hasła, aż do znalezienia udanej kombinacji.

Ta metoda ataku wykorzystuje instalacje WordPressa bez limitu logowania.

Pamiętaj, że WordPress domyślnie nie blokuje prób logowania , więc boty mogą łatwo zaatakować logowanie WordPress za pomocą ataku siłowego.

W wielu przypadkach te ataki siłowe kończą się niepowodzeniem (nie dostają hasła), ale powodują awarię serwera poprzez przeciążenie go żądaniami.

W rzeczywistości w wyniku brutalnego ataku wielu dostawców usług hostingowych decyduje się na tymczasowe zawieszenie Twojego konta, zwłaszcza jeśli Twój hosting jest współdzielony.  Ta praktyka jest stosowana, aby nie zakłócać prawidłowego funkcjonowania pozostałych stron internetowych hostowanych na tym samym serwerze.

2 – EXPLOITY ZWIĄZANE Z DOŁĄCZANIEM PLIKÓW

Luki w kodzie PHP WordPress są na porządku dziennym. W rzeczywistości są one kolejnym najczęstszym problemem bezpieczeństwa, z którego często korzystają cyberprzestępcy.

Luki w zabezpieczeniach związane z dołączaniem plików występują, gdy do przesłania zdalnych plików, które umożliwiają atakującemu uzyskanie dostępu do Twojej strony internetowej, używany jest kod z luką w zabezpieczeniach.

Luki w zabezpieczeniach związane z dołączaniem plików to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki hakerzy mogą uzyskać dostęp do pliku WordPress wp-config.php, jednego z najważniejszych plików WordPress.

3 – ZASTRZYKI SQL

Zastrzyki SQL mają miejsce, gdy haker uzyskuje dostęp do bazy danych WordPress.

Dzięki wstrzyknięciu SQL haker będzie mógł utworzyć nowe konto użytkownika na poziomie administratora i uzyskać pełny dostęp do Twojego WordPressa.

Co więcej, te iniekcje SQL są również często używane do wstawiania nowych danych do bazy danych, takich jak linki do spamu lub złośliwych stron internetowych.

4 – SKRYPTY MIĘDZYWITRYNOWE (XSS)

Luki Cross-Site Scripting to najczęstsze luki w zabezpieczeniach wtyczek WordPress.

Cross-Site Scripting działa głównie w następujący sposób:

 1. Haker znajduje sposób, aby odwiedzający, który uzyskuje dostęp do Twojej strony internetowej, załadował Twoją stronę internetową za pomocą niezabezpieczonych skryptów.
 2. Te skrypty (które są ładowane bez wiedzy odwiedzającego) wyświetlają na ekranie pewne rzeczy, które nie są autoryzowane przez właściciela strony.
 3. Następnie haker wykorzystuje to, co użytkownik odwiedzający witrynę widzi do woli.
 4. Haker wyświetla użytkownikowi zawartość spamu.

W rzeczywistości jedną z najczęstszych praktyk przeprowadzanych przez hakerów za pomocą skryptów międzywitrynowych jest przejmowanie formularzy stron internetowych w celu kradzieży danych dla własnych korzyści.

Innym bardzo częstym przypadkiem jest to, że użytkownik uzyskuje dostęp do strony internetowej w normalny sposób i nagle pojawia się strona internetowa z reklamami kryptowalut lub podobnych.

5 – ZŁOŚLIWE OPROGRAMOWANIE

Jest to kod służący do uzyskania nieautoryzowanego dostępu do strony internetowej w celu zebrania wrażliwych danych.

Z reguły mówimy, że WordPress jest hakowany, gdy złośliwe oprogramowanie zostało wstrzyknięte do plików strony internetowej.

Cztery najczęstsze infekcje złośliwym oprogramowaniem WordPress to:

 • Tylne drzwi: aby przejąć kontrolę nad WordPress.
 • Złośliwe przekierowania: przekierowanie użytkowników na niebezpieczne strony internetowe.
 • Drive-by downloads lub mimowolne pobieranie plików: trojan pobierany jest mimowolnie przez użytkowników twojej strony internetowej.
 • Pharma Hacks: Nieautoryzowana sprzedaż viagry i produktów farmaceutycznych w Twojej witrynie.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.