5 sztuczek, aby odnieść sukces w sieciach społecznościowych

HomeSocial Media5 sztuczek, aby odnieść sukces w sieciach społecznościowych
Shpae
Shpae
Shpae

Kiedy publikuję, rano, po południu czy w nocy? Czy będę miał większy wpływ o 12:00 niż o 16:00? Nie martw się, są to częste pytania, które wszyscy sobie zadajemy , gdy tworzymy profil w sieciach społecznościowych i chcemy się wyróżnić.

Według ASSN w 2018 r. przedział czasowy o największej aktywności wśród użytkowników to czas od 20:30 do 12:30, przy czym jego wykorzystanie jest kładzione na urządzeniach mobilnych.

Należy jednak wyjaśnić jedną rzecz: każda publiczność jest inna. Wniosków, jakie wyciągamy z jednej marki na drugą, nie da się łatwo ekstrapolować. Parametry takie jak płeć, upodobania czy zainteresowania, a nawet wiek grupy docelowej odgrywają fundamentalną rolę i znacząco wpłyną na optymalny czas publikacji.

Ale nie martw się! Istnieje kilka sztuczek , które mogą pomóc nam określić właściwy sposób dotarcia do większej liczby odbiorców, aby uzyskać większy zasięg w sieciach społecznościowych.

Oto kilka kluczowych punktów, które mogą pomóc w ustaleniu optymalnych czasów publikowania.

Badaj swoją publiczność

Obserwowanie, jak Twoi odbiorcy zachowują się zgodnie z harmonogramem publikacji, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić w analityce i monitorowaniu sieci społecznościowych.

Spróbuj na przykład zaplanować publikację postów na tydzień o godzinie 12:00 rano. Kolejny o 18:00, a potem o 20:00. Harmonogram zmienia się nawet w ciągu tego samego tygodnia. Krótko mówiąc, wykonaj własne testy i porównaj wyniki . Zawsze będzie to najlepszy sposób na wyciągnięcie wniosków. Pamiętaj, że Twoi odbiorcy są wyjątkowi, tylko Twoi i nikogo innego.

Zaplanuj swoje posty

Dzięki postępowi nowych technologii możemy korzystać z wielu narzędzi , które pozwalają nam planować publikacje z kilkudniowym, a nawet tygodniowym wyprzedzeniem.

W ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu , a także sprawisz, że Twoje publikacje trafią do odbiorców we właściwym czasie. Dzięki programowaniu i monitoringowi znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć swój optymalny czas, w którym uzyskasz najwyższy wskaźnik interakcji, polubień, RT i udostępnień. 

Daj swoim wyznawcom to, czego chcą.

Już to powiedzieliśmy, każda publiczność to świat. Jeśli publikujesz od dłuższego czasu i nie osiągasz oczekiwanych rezultatów, prawdopodobnie generujesz treści, które nie interesują docelowych odbiorców . Dlatego nie awansujesz. Musisz tworzyć ciekawe i atrakcyjne wizualnie treści, zwłaszcza jeśli widoczność Twojej marki zależy od wizerunku fizycznych produktów. Nie pracuj na Instagramie z brzydkimi i słabo oświetlonymi zdjęciami.

Zapisz wszystkie dane. Zapisz to wszystko.

Jednym z najczęstszych błędów jest nieśledzenie wyników w mediach społecznościowych. Zapisz statystyki. Zrób sobie szablon w Excelu i zapisz swoje wyniki i interakcje. Czego nie analizuje się, nie da się poprawić. Jest to podstawowa przesłanka w zarządzaniu sieciami społecznościowymi.

Do tego żmudnego zadania dostępne są również różne narzędzia, które pozwolą Ci śledzić i analizować wszystkie dane i interakcje z odbiorcami. 

Używaj hashtagów.

Jednym z najczęstszych błędów w sieciach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze i Instagramie, jest nieprawidłowe używanie hashtagów. To narzędzie jest niezbędne, aby Twoje treści były znane opinii publicznej i klasyfikowane na podstawie określonych tematów lub określonych lokalizacji.

Nie marnuj hashtagów, staraj się używać 8-10 hashtagów w każdym poście, zawsze powiązanych z Twoimi treściami. Nie daj się też zwariować, umieszczając w lewo i w prawo hashtagi, które nie mają związku z tym, co chcesz przekazać, ponieważ spowoduje to, że Twoje treści nie będą poprawnie pozycjonowane.

Rozwijaj się i dostosowuj.

Jednym z kluczy do sukcesu w sieciach społecznościowych jest analiza środowiska cyfrowego i umiejętność dostosowywania się do nowych zmian . Jeśli nie dostosujesz się do przepływu, poddaj się. Zmodyfikuj treść, jeśli nie uzyskasz oczekiwanych rezultatów. Zmieniaj projekt, język publikacji, aż znajdziesz odpowiedni klucz. Zauważysz to w komentarzach i interakcjach.

Po raz kolejny wygodnie jest szczegółowo przeanalizować każdy problem, a także środki naprawcze w strategii marketingowej online. Nie chwiej się jak szalony, dokładnie przemyśl każdy swój krok.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.