5 pomysłów na tworzenie wartościowych treści dla sieci społecznościowych

HomeSocial Media5 pomysłów na tworzenie wartościowych treści dla sieci społecznościowych
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli Twoja firma jest obecna na portalach społecznościowych i to Ty odpowiadasz za tworzenie treści, które będą na nich promowane, z pewnością nie raz zabrakło Ci pomysłów i/lub zasnąłeś na myśleniu o tym, co jeszcze możesz powiedzieć, aby zniewolić potencjalnych klientów.

Jako twórcy treści wszyscy marzymy o idealnej treści, która dotrze i polubią ją miliony ludzi, która magicznie sprawi, że sprzedaż wzrośnie, a nasz biznes się rozwinie.

Przykro nam, że musimy przekazać Ci te złe wieści, ale rzeczywistość jest taka, że ​​ta magiczna zawartość nie istnieje. Zgadza się, aby przyciągnąć potencjalnych klientów, musisz ciężko pracować, próbować i analizować różne rzeczy, aby uzyskać tak pożądaną treść.

Wszyscy wiemy, jak ważne są sieci społecznościowe dla rozwoju cyfrowej obecności każdej firmy iz tego powodu jesteśmy zainteresowani poznawaniem i odkrywaniem pomysłów, które pomagają nam cały czas się doskonalić. Dlatego dzisiaj chcemy podzielić się 5 pomysłami, które pomogą Ci opracować wysokiej jakości treści do udostępniania w sieciach społecznościowych.

  1. Zapytaj swoich klientów, co im się w Tobie podoba.

Nie ma ważniejszej rady niż ta, wiedza o tym, co lubią Twoi odbiorcy, jest niezbędna dla sukcesu Twojej firmy, dlatego musisz być bardzo szczery w stosunku do swojej marki, swoich produktów i / lub usług.

Aby pogłębić ten punkt, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejrzenie bieżących rozmów, które Twoi klienci prowadzą na temat Twojej firmy, a tym samym zrozumienie, co im się podoba, a co nie. Dzięki tym informacjom możesz zacząć tworzyć i różnicować treści, które szybko dotrą i połączą się z osobami, które chcesz śledzić i wchodzić w interakcję z Twoją marką.

  1. Poznaj szczegółowo swojego idealnego klienta

Podstawowym krokiem, aby móc dotrzeć do naszych odbiorców z silnymi i wywierającymi wrażenie przekazami, jest poznanie każdego szczegółu na ich temat i nie rozmawiamy o wieku, mieście ani osobistych upodobaniach. Mówimy o głębokim zrozumieniu Twoich problemów, Twoich zmartwień i Twoich motywacji.

Przejrzystość tych informacji pomoże Ci zdefiniować tematy, które są istotne dla Twoich odbiorców i będzie w stanie tworzyć dla nich wartościowe treści.

  1. Zapomnij na chwilę o swoim produkcie lub usłudze

Wiemy, co myślisz. Jak mogą mnie prosić, żebym zapomniał, dlaczego jestem w mediach społecznościowych?

Uspokój się i pozwól nam wyjaśnić ci tę kwestię. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez firmy podczas tworzenia treści dla sieci społecznościowych lub ogólnie ich kanałów cyfrowych jest skupienie całej komunikacji na ich produktach lub usługach.

Jeśli dotarłeś do tego punktu i zwróciłeś uwagę na pierwsze dwa, jest dla ciebie jasne, że odnosimy się do zawsze szukania wartości dla społeczności poza promowaniem twojej firmy , produktu lub usługi , zbuduje to fundament zaufania, który sprawi, że będziesz rozwijaj się, a im więcej osób cię zobaczy, tym bardziej prawdopodobne jest, że zainteresują się tym, co dla nich masz.

  1. Spędzaj czas na tworzeniu treści

Częstym błędem popełnianym przez firmy podczas tworzenia treści do sieci społecznościowych jest brak czasu na tworzenie wartościowych treści, które naprawdę do czegoś służą. Jesteśmy przyzwyczajeni do szybkiego wydawania wszystkiego, ponieważ być może mamy ważniejsze rzeczy do zrobienia, o których zapominamy, że stawianie na jakość, a nie na ilość, to strategia, która najlepiej sprawdza się w sieciach społecznościowych.

  1. Twórz treści, które sam chcesz konsumować

Prostym, ale bardzo przydatnym ćwiczeniem jest postawienie się w sytuacji odbiorcy Twoich treści, postawienie się w jego sytuacji i zadanie sobie pytania. Czy byłbym zainteresowany, gdyby ta treść pochodziła od innej firmy i ją zobaczyłem? czy to by mi pomogło? Czy byłbyś skłonny wejść z nim w interakcję? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, opublikuj ją, jeśli odpowiedź brzmi „nie”, kontynuuj pogłębianie pomysłu, aż uda ci się zmienić to „nie” na „tak”.

Jak widziałeś, tworzenie wysokiej jakości treści wykracza daleko poza piękną sztukę lub post, który pokazuje Twoje produkty. Chodzi o zrozumienie, analizowanie, testowanie i tworzenie. Zapraszamy do zastosowania tych pomysłów w praktyce i zobaczenia, jak poprawiają się Twoje treści i osiągają wyniki na korzyść Twojej firmy.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.