5 kluczowych błędów w tworzeniu i utrzymaniu profesjonalnej strony internetowej

HomeSEO5 kluczowych błędów w tworzeniu i utrzymaniu profesjonalnej strony internetowej
Shpae
Shpae
Shpae

Zaadresowanie projektu stworzenia lub aktualizacji strony internetowej jest bardziej skomplikowane niż się wydaje. Czasami, ponieważ cele nie są jasno określone od początku, a innym razem z powodu późniejszych problemów z utrzymaniem, wszystko może negatywnie wpłynąć na sukces strony internetowej.

Następnie przedstawiamy główne błędy, abyś mógł ich uniknąć, zanim się pojawią:

1. Do obsługi zawartości sieci przydzielany jest nieprzeszkolony personel

Widzieliśmy to już wiele razy, wchodzimy na stronę internetową, na której nagle pojawiają się elementy, które nie do końca pasują do reszty, a które zwykle były ładowane po uruchomieniu. Kiedy trochę pogrzebiesz, zobaczysz, że nie przypisali stylów z arkusza stylów CSS potrzebnych temu elementowi lub że element jest źle sformułowany w HTML lub inne błędy spowodowane brakiem wiedzy.

Oczywiste jest, że z CMS każdy może prowadzić witrynę internetową, ale jeśli chcesz mieć wysokiej jakości witrynę internetową, musisz przeszkolić osoby zajmujące się utrzymaniem pewnej podstawowej wiedzy o HTML, która pozwoli im rozpoznać, że coś nie jest dobrze sformułowane lub w stanie zobaczyć CSS i przypisać odpowiednie dla każdej chwili.

Wszystko po to, aby jakość nie została utracona, a portal pozostał profesjonalny.

2. Koncentruje się na organizacji i traci koncentrację na tym, co naprawdę interesuje klienta

Jednym błędem jest skupienie się na wymienieniu wszystkich cech produktu i zapomnienie o tym, czego chce klient, w jaki sposób Twój produkt mu pomoże lub jak rozwiąże problem, czyli jak naprawdę się z nim łączy.

Amazon robi to bardzo dobrze na swoich stronach sprzedażowych Kindle, zamiast opowiadać ci o funkcjach swojego ebooka (które pojawiają się na końcu), skupia się na przekazie emocjonalnym, aby połączyć się z potencjalnym klientem, z widocznymi frazami, takimi jak te:

  • Najlepszy towarzysz dla miłośników książek
  • nigdy bez twojej książki
  • Mniej rozpraszaczy, więcej czytania

3. Użyteczność nie jest brana pod uwagę

Wielokrotnie widzieliśmy, że użyteczność jest niezbędna dla sukcesu portalu internetowego. To, co może być dla nas jasne, może nie być jasne dla użytkowników spoza naszej organizacji.

Nawet na stronach dużych organizacji, które mają wiele zasobów, czasami nie możemy znaleźć tego, czego potrzebujemy, i na przykład znalezienie informacji lub sfinalizowanie zakupu staje się dla nas nużące. Nie wszyscy jesteśmy Apple i mamy zasoby, aby móc analizować wzorce przeglądania i zakupów użytkowników, ale w ramach naszych możliwości możemy analizować dane statystyczne, aby sprawdzić, jak użytkownicy nawigują, wykryć wzorce i możliwe problemy lub przetestować aplikację z zewnętrznych użytkowników, aby sprawdzić rzeczywistą użyteczność.

A jeśli masz zasoby, oczywiście przeprowadź dogłębną analizę użyteczności.

4. Przedkładaj projekt nad treść

Jeśli jest to nowa strona lub osoby odpowiedzialne za tworzenie stron internetowych bardzo dbają o wizerunek, zazwyczaj traci się koncentrację na jej zawartości. W fazie rozwoju mogą być zasoby przeznaczone na tworzenie wysokiej jakości zdjęć lub zakup zasobów graficznych, które później będą trudne do utrzymania. Konieczne będzie sprawdzenie budżetu, który zostanie przeznaczony na konserwację tych projektów, ponieważ nie może być różnic graficznych między pierwotną zawartością a późniejszymi.

Na przykład, niektóre piękne banery są przeznaczone do sieci, musisz zadać sobie pytanie, czy zamierzamy kontynuować współpracę z projektantami i poświęcić zasoby, czy mamy wśród naszych pracowników kogoś, kto może zająć się tym projektem bez utraty jakości, gdy nowy do nowych treści potrzebne są banery lub ikony.

5. Mała aktualizacja działu aktualności

Wchodzisz na stronę internetową i widzisz, że ostatnia opublikowana wiadomość jest sprzed roku, pierwszą rzeczą, o którą się pytasz, jest to, czy ta firma nadal działa, czy już nie działa?

Jeśli masz sekcję z aktualnościami lub blog, pamiętaj, że musisz przeznaczyć niezbędne zasoby na ich aktualizację. To duży błąd, jeśli nie jest aktualizowany, lepiej usunąć tę sekcję, aby nie dać przestarzałego obrazu.

Jeśli uda Ci się uniknąć tych wszystkich błędów, droga do sukcesu Twojej strony internetowej będzie prostsza.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.