L O A D I N G

Shpae
Shpae
Shpae

Infografiki są   bardzo przydatne do szybkiego i łatwego dostarczania informacji za pomocą elementów wizualnych. Z tego powodu stały się nieodzownym elementem  content marketingu . Jednak stworzenie tego typu materiału może być trudne, jeśli nie dysponuje się odpowiednimi narzędziami.

Wyjaśniamy, czego można użyć do tworzenia infografik i o czym należy pamiętać podczas ich wykonywania.

Kluczowe punkty dobrej infografiki

Dzięki  infografice  publiczność może łatwo zapamiętać przekaz, dlatego stała się kluczowym elementem content marketingu. Aby jednak było to naprawdę skuteczne, należy wziąć pod uwagę szereg kluczowych punktów.

Zwięzła i dobrze skonstruowana treść

Infografika ma wyraźnie komunikatywny cel, dlatego wszystkie  informacje muszą być uporządkowane  i uporządkowane w spójny sposób. Ponadto  ideałem jest, aby przekaz był bezpośredni i zwięzły , ponieważ jeśli jest przeładowany, czytelnikowi znacznie trudniej będzie zapamiętać informacje.

Wykorzystanie wizerunku firmy

Zaleca się, aby w infografice stosować kolorystykę, typografię i szatę korporacyjną . To klucz do poprawy tożsamości marki. Kiedy wszystkie treści mają ten sam styl, publiczność kojarzy kolor, typografię lub styl rysunku z firmą.

Optymalizacja metadanych pod kątem SEO

Wszystkie treści muszą być zoptymalizowane pod kątem SEO , w tym infografiki. Nie powinny one więc spowalniać ładowania strony internetowej lub bloga. Ponadto tytuł i opis nie mogą zawierać akcentów, przecinków, nawiasów ani innych elementów specjalnych, ale muszą zawierać słowo kluczowe.

Gdy cała treść publikacji jest  zoptymalizowana pod kątem SEO  , znacznie łatwiej jest pozycjonować ją w wyszukiwarkach takich jak Google. Rozumiemy przez to, że o wszystko, co jest częścią publikacji, należy zadbać w szczegółach.

Dostosuj format do każdej platformy

W przypadku, gdy ta sama infografika ma zostać opublikowana na różnych platformach,  należy zadbać o to, aby była dostosowana do formatu  i nie była obcinana, a informacje nie ginęły.

Każda sieć społecznościowa ma swój własny format, więc jeśli chcesz opublikować ją w kilku, ważne jest, aby sprawdzić, czy jest poprawnie wyświetlana w każdym z nich. Jeśli infografika ma zostać opublikowana we wpisie na blogu lub na stronie internetowej, również będzie musiała zostać dostosowana.

Zawiera elementy wizualne

Elementy wizualne są kluczowe w infografice , ponieważ pomagają czytelnikowi łatwiej zapamiętać informacje. Można wykorzystać ikony, mapy, zdjęcia, rysunki… Przydatny jest każdy element wizualny, który nie przeciąża treści i dodaje wartości.

Równie ważne jest, aby nie nadużywać tekstu, jak i elementów wizualnych. Oznacza to, że nie należy go ładować z jednej lub drugiej rzeczy.

Postaw na interaktywne treści

Dodanie interaktywnych treści do infografiki ma wiele zalet , ponieważ zachęca użytkownika do wykonania określonych czynności, a tym samym generuje większe  zaangażowanie . Niestety, ten typ treści nie działa we wszystkich infografikach, więc należy go wcześniej przestudiować, jeśli naprawdę dodaje lub umniejsza treści.

Treść interaktywna powinna być związana z tematyką infografiki i nie powinna jej przeciążać.

Najlepsze narzędzia online do tworzenia infografik

Infografiki wymagają czasu i pracy, ale istnieją narzędzia, które mogą znacznie ułatwić ich tworzenie. Ponadto wynik jest zwykle bardzo dobry.

Canva

Canva  to bardzo intuicyjne i uproszczone narzędzie do projektowania graficznego, więc korzystanie z niego nie wymaga wcześniejszej wiedzy. Pozwala tworzyć zarówno niestandardowe projekty, jak i korzystać z szablonów. Oprócz infografik, w Canva możesz tworzyć obrazy na portale społecznościowe, które idealnie dopasowują się do formatu każdego z nich. 

Piktochart

Piktochart  to aplikacja, która pozwala tworzyć infografiki bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy z zakresu projektowania graficznego. Oferuje wiele szablonów, więc tworzenie tego typu treści jest bardzo proste, ale co najważniejsze, można je modyfikować. Innymi słowy, firmowe kolory i typografia mogą być używane bez problemów.

Genially

Kolejnym świetnym narzędziem do tworzenia infografik jest  Genally . Pozwala tworzyć prezentacje, dossier, interaktywne obrazy i oczywiście infografiki. Nie jest wymagana znajomość programowania czy projektowania graficznego, gdyż jest to platforma bardzo intuicyjna. Niektóre duże firmy, takie jak Unilever, McDonalds czy Telefónica korzystały z tego programu.

Powtoon

Nazwa  Powtoon  narodziła się z połączenia programu PowerPoint i słowa cartoon, ponieważ jest to narzędzie przeznaczone do tworzenia animowanych prezentacji i filmów. Jest to więc jeden z najlepszych programów do tworzenia filmów z infografikami. Wszystkie materiały można tworzyć za pomocą importowanych obrazów, muzyki lub głosów.

Flourish

Flourish  to darmowa platforma, chociaż ma płatną wersję premium. Jest to jedno z najbardziej kompletnych narzędzi, ponieważ umożliwia tworzenie wszystkiego: wykresów, tabel, map, interaktywnych infografik… Wszystko to z wysokiej jakości wynikami. Niektóre znane na całym świecie marki korzystały z tego programu, takie jak Shopify, Disney, Google czy Revolut.

Datawrapper

Wreszcie, kolejnym narzędziem, które można wykorzystać do tworzenia infografik i innych treści, jest  Datawrapper . W przeciwieństwie do reszty, ten program jest specjalnie zaprojektowany do tworzenia tabel i map, ale pozwala także szybko i łatwo tworzyć infografiki.

Jak zapewne zauważyłeś, infografiki są bardzo przydatne do przekazywania informacji w sposób wizualny, jasny i bezpośredni. Trzeba jednak zadbać o szczegóły. Na przykład te, które są mocno przeładowane, zwykle nie działają, podobnie jak te, które nie dostosowują się do formatu strony, na której zostały opublikowane. Jeśli chcesz, aby Twoja infografika odniosła sukces, wystarczy, że zastosujesz się do naszych rad.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.