L O A D I N G

4 wskazówki, jak pisać dobre teksty SEO

HomeSEO4 wskazówki, jak pisać dobre teksty SEO
Shpae
Shpae
Shpae

Właściwie to nawet nie istnieje, „tekst SEO”. Przynajmniej nie, jeśli rozumiesz, że jest to magiczna formuła ze stałą liczbą akapitów, znaków i nagłówków.

Ale czym w takim razie jest tekst SEO? Ujmę to w ten sposób: tekst SEO wymaga uwagi – nawet bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj tekstu. Ma dwie grupy docelowe: czytelników i wyszukiwarkę.

Jako copywriter musisz wiedzieć, że Google chce zadowolonych klientów . Jeśli Twój tekst zawiera wszystkie odpowiedzi na ich pytania, klienci są zadowoleni, a Google jest zadowolony. Zwiększa się szansa, że ​​Google wyśle ​​​​również innych klientów do Twojej witryny i dobrze uszereguje ich w wynikach wyszukiwania.

Aby się tam dostać, przed napisaniem odpowiedz na trzy pytania:

 • Czego szuka użytkownik? (Słowa kluczowe)
 • Jaki jest jego problem? (zamiar wyszukiwania)
 • jak możesz mu pomóc? (Znaczenie)

Wskazówka 1: Zacznij pisać

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym pisarzem, czy nowicjuszem: nie bój się pustej kartki. Czasami trudno jest zacząć, ale jeśli chcesz dobrze pisać, nie możesz uniknąć wyzwania.

Dobry tekst spełnia przynajmniej jedno z 3 zadań: bawi, informuje, pomaga. A najlepiej, gdybyśmy mogli go znaleźć w Internecie. Tu właśnie pojawia się SEO. Dopiero gdy wyszukiwarka znajdzie Twój tekst w sieci, może zasugerować go swoim klientom w wynikach wyszukiwania.

Zanim zaczniesz pisać, zdecyduj, które z trzech zadań spełni Twój tekst i masz już położony fundament. Czy piszesz zabawny raport? Pomocny post o majsterkowaniu? A może pouczający portret firmy?

Aby przygotować tekst pod kątem SEO, rozpocznij badanie słów kluczowych . Dowiedz się, jakich terminów i pytań użytkownicy używają do wyszukiwania Twojego tematu, wybierz słowa kluczowe, które chcesz uszeregować i stwórz zestaw dla tekstu SEO.

Wskazówka 2: Zrozum cel wyszukiwania i trafność

Gdy słowa kluczowe są już gotowe, czas je sformułować. Dobrą wiadomością jest to, że kiedy masz odpowiedzi na pytania swoich czytelników, trafność przychodzi naturalnie. Google chce oferować swoim klientom najlepsze możliwe wyniki dla każdego zapytania. Nie trzeba dodawać, że wiodącą rolę odgrywają wszystkie strony, które spełniają intencję wyszukiwania klienta. I wzajemnie.

Skąd Google wie, czy spełniasz zamiar wyszukiwania? Z jednej strony na podstawie współczynnika klikalności, z drugiej strony wyszukiwarka rozpoznaje, czy użytkownicy pozostają na Twojej stronie, czy też wracają do wyników wyszukiwania.

A oto płynne przejście do trafności. Czerp inspirację z listy słów kluczowych, aby zrozumieć, czego szukają ludzie. Nie bój się dzielić wiedzą. Twoja wiedza przyniesie Ci dodatkowe punkty w Google i wśród potencjalnych nowych klientów.

Wskazówka 3: Używaj słów kluczowych z uczuciem

W końcu zawsze piszesz dla ludzi. Twoi czytelnicy muszą polubić Twój tekst, inaczej szybko odejdą.

Ale kto tego nie wie: instynktownie skanujemy tekst w poszukiwaniu terminów, które wygooglowaliśmy. Daj swoim słowom kluczowym miejsce w słońcu: w nagłówkach, na listach i w naturalnym toku czytania. Tylko nie daj się skusić na upychanie słów kluczowych. Jeśli nie masz pewności, czy upakowałeś zbyt wiele słów kluczowych w tekście, darmowe narzędzia sprawdzą gęstość słów kluczowych.

 • Uwzględnij słowa kluczowe w nagłówkach.
 • Umieść słowa kluczowe w akapitach.
 • Zawsze z wyczuciem i dobrze dozowany.
 • Użyj synonimów.
 • Pozostań wierny gramatyce.

Dobrze wiedzieć: nie zawsze czytamy liniowo online. Czytamy relację z gazety od początku do końca. Przelatujemy nad tekstem internetowym i skanujemy go pod kątem wyszukiwanych haseł. W przypadku postów na blogu wielu z nich nawet najpierw czyta konkluzję na końcu, a potem decyduje, czy przeczytać również resztę.

Wskazówka 4: Podaj strukturę tekstu SEO

Najpierw najważniejsze pytanie: Jak długi jest tekst SEO?

Wygoogluj swoje kluczowe słowo kluczowe i zobacz najlepsze rankingi. Ile i jakich informacji dostarczają? Za czym musisz nadążyć? Fakt, że tekst SEO musi mieć dokładnie 400 słów, był kiedyś być może złotą zasadą, ale już dawno zostało to zastąpione trafnością.

Dobre motto na dobre teksty SEO to: Tak długo, jak to konieczne, jak najkrócej.

Czytelność jest ważna. Nie przytłaczaj czytelników tekstem wypełniającym ekran, ale ukierunkowuj ich na akapity, podtytuły, listy, obrazy i grafikę.

 • Nie bój się przyznawać punktów .
 • Krótkie i długie zdania dodają tekstowi dynamiki .
 • Pisz aktywnie iz perspektywy klienta .
 • pisz tak jak mówisz Dzięki temu Twój tekst będzie autentyczny .
 • Staraj się nie formułować, po prostu wyjaśnij.
 • Pisz zróżnicowane. Powiedz z praktyki.
 • Urozmaicaj swój tekst obrazami lub grafiką .
 • Link do innych postów lub stron docelowych.
 • Twój temat jest złożony i zagnieżdżony? Podziel treść na wiele postów i pamiętaj, aby ustawić sensowne linki.

Podsumowanie – podsumowane w pigułce

Tekst SEO przyciąga uwagę swoich dwóch odbiorców i kończy poszukiwania czytelnika, dostarczając im wszystkich potrzebnych informacji.

Klient zadowolony, Google zadowolony.

Nie daj się zwieść terminowi „zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek”. Piszesz dla ludzi, sprawiasz, że tekst jest przyjemny dla oka i dbasz o to, aby pomagał, bawił lub informował. Wtedy naprawdę dobrze wykonujesz swoją pracę.

Czym jest tekst SEO?

Jeśli treść została zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, określa się to jako teksty SEO. Nacisk kładziony jest na wartość dodaną dla czytelnika. Jednak ważną rolę odgrywa również pozycja słowa kluczowego lub struktura H dla wyszukiwarki. Sztuka dobrych tekstów SEO polega na połączeniu tego wszystkiego.

Jak ważne są słowa kluczowe w tekstach SEO?

Słowa kluczowe to hasła, które użytkownicy wpisują w wyszukiwaniu Google. Stanowią one podstawę tekstu i decydują, do jakich wyszukiwanych haseł jest używany tekst SEO. Słowa kluczowe w tekście SEO powinny być używane płynnie, ale muszą być dokładnie przemyślane w następujących miejscach:

 • W nagłówku H1 i co najmniej jednym innym nagłówku H2
 • Na początku tekstu
 • W opisie obrazu (tagi alt)
 • W meta opisie

Czym jest kanibalizm słów kluczowych?

Jeśli teksty SEO są pisane bez struktury i planu, istnieje ryzyko kanibalizmu słów kluczowych. Dwie lub więcej podstron w rankingu witryny dla tego samego słowa kluczowego. Ten błąd SEO negatywnie wpływa na Twoje sukcesy w rankingu, ponieważ jedna strona osłabia drugą.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.