4 proste korzyści płynące z posiadania bloga

HomeSEO4 proste korzyści płynące z posiadania bloga
Shpae
Shpae
Shpae

Posiadanie bloga na stronie firmowej to taktyka marketingowa, która wykorzystuje tworzenie treści do informowania, w jaki sposób pomagasz swoim klientom zwiększyć widoczność Twojej firmy w Internecie. Blog to kanał marketingowy (podobnie jak media społecznościowe, e-mail marketing itp.), który pomaga wspierać rozwój biznesu.

1. Pomóż zwiększyć ruch w swojej witrynie

Kto nie potrzebuje więcej (i nowych) odwiedzających na swojej stronie internetowej? A jak uzyskać ruch ? Zasadniczo na 3 sposoby : poprzez blogaportale społecznościowe lub pozycjonowanie w wyszukiwarkach, czyli pojawienie się na pierwszej stronie Google, Yahoo itp. podczas wyszukiwania przez potencjalnych klientów (bezpłatne lub płatne). Proste.

Pomyśl, ile stron ma Twoja witryna, prawdopodobnie nie więcej niż dwadzieścia. I jak często aktualizujesz te strony? Chyba niezbyt często. To nie jest tak, że co tydzień/miesiąc pojawiają się ważne wiadomości, które aktualizują strony produktów lub „O nas”. Oznacza to, że jest to zawartość statyczna.

Publikowanie artykułów na blogu rozwiązuje jednocześnie te dwa problemy. 

Za każdym razem, gdy piszesz i publikujesz post na swoim blogu, jest to kolejna zaindeksowana strona w Twojej witrynie, co oznacza, że ​​masz jeszcze jedną szansę na znalezienie się w wyszukiwarkach i przyciągnięcie ruchu do Twojej witryny (i to bez daty). generować ruch przez długi czas dobrym postem). Jeśli często publikujesz, korzyści na poziomie SEO nie potrwają długo. Ale to nie wszystko. Posiadanie bloga i częste publikowanie postów jest również sygnałem dla Google i innych wyszukiwarek, że Twoja witryna jest aktywna i że powinny często sprawdzać nowe treści (szybciej indeksować strony).

Blogi pomagają również zostać odnalezionym za pośrednictwem sieci społecznościowych. Za każdym razem, gdy publikujesz artykuł na swoim blogu, tworzysz treści, które inne osoby mogą udostępniać w sieciach społecznościowych (Twitter, LinkedIn, Facebook…) i wystawiasz swoją firmę nowym odbiorcom, którzy mogą Cię jeszcze nie znać.

A częste publikowanie na blogu pomaga w aktywnej obecności w sieciach społecznościowych dzięki oryginalnym, nowym treściom, które mogą przyciągać ruch do Twojej witryny. Możesz dzielić się wiadomościami branżowymi lub „Dzień dobry, jest piątek…”, ale także udostępniać swoim obserwatorom treści, które dodają wartości i informują ich, jak możesz im pomóc.

A więc pierwsza z korzyści płynących z posiadania bloga? Pomóż generować ruch w swojej witrynie i ściśle współpracuj z wyszukiwarkami i sieciami społecznościowymi, aby to osiągnąć.

2. Pomóż przekształcić ten ruch w potencjalnych klientów

Jeśli generujesz wysokiej jakości treści na swoim blogu, Twój ruch wzrośnie. Co możesz zrobić z tą nową publicznością? Zamień ich w potencjalnych klientów.

Mówiłem wyżej, że każdy wpis na blogu to kolejna zaindeksowana strona, każdy wpis to też nowa szansa na generowanie nowych leadów. A jak to działa, jest naprawdę proste : wystarczy dodać wezwania do działania (CTA) w każdym poście na swoim blogu.

Te wezwania do działania często prowadzą do takich rzeczy, jak e-booki lub oficjalne dokumenty do pobrania, szablony, listy kontrolne, bezpłatne wersje próbne oprogramowania, rejestracja platformy, bezpłatne seminaria internetowe itp. Zasadniczo każda treść, dla której czytelnik dostrzega wartość/użyteczność i jest skłonny wymienić swoje dane kontaktowe.

To ostatnie jest bardzo interesujące, ponieważ możemy sprawić, że odwiedzający stanie się leadem i możemy go śledzić, co przekłada się na zakup z jego strony. To działa tak:

Odwiedzający trafia na Twoją stronę/blog -> widzi wezwanie do działania z propozycją czegoś gratis -> klika wezwanie do działania i wchodzi na stronę docelową, na której znajduje się informacja o tym, co dostanie oraz formularz do wpisania Twoich danych ( landing page) -> Wypełnij go, wyślij swoje dane i otrzymaj darmową ofertę.

A Ty masz już swoje dane i możesz nakarmić je większą ilością informacji, aby przekształcić je w klienta. Oznacza to, że możesz zarządzać leadami.

Jeśli zauważysz, we wszystkich naszych postach umieszczamy wezwania do działania. Ty też powinieneś. W rzeczywistości brak wezwań do działania jest jednym z najczęstszych powodów, dla których wiele firm narzeka, że ​​ich strategia treści nie pomaga im w generowaniu leadów i budowaniu bazy potencjalnych klientów.

Wyobrażasz sobie, że chciałeś wprowadzić na rynek nowy produkt lub opowiedzieć o jakiejś korzyści ze swojego produktu, a już miałeś bazę osób zainteresowanych tym, co robisz, aby im o tym powiedzieć i zdobyć pierwszych klientów? Nie wyobrażaj sobie tego, rób to, generuj wysokiej jakości treści, dołączaj wezwania do działania, zdobywaj leady i rozpoczynaj z nimi rozmowę, wysyłając im odpowiednie informacje. Koło zostało już wynalezione.

3. Pomaga ustanowić autorytet

Kolejną korzyścią z posiadania bloga jest to, że pomaga budować autorytet, czyli pozycjonować się w umysłach potencjalnych klientów jako ekspert.

Za pomocą wysokiej jakości treści pokazujesz potencjalnym klientom, że jesteś w stanie odpowiedzieć na ich potrzeby i obawy, zanim jeszcze je zidentyfikują, co może sprawić, że w przyszłości chętniej przystąpią do procesu sprzedaży. A poza tym będą lepiej przygotowani do pomocy sprzedawcy, bo już wiedzą, co robisz, jak to robisz… żeby w pracy sprzedażowej byli bardziej produktywni.

Z drugiej strony korzystanie z bloga w celu odpowiadania na często zadawane pytania przez klientów i potencjalnych klientów pomoże Ci zmniejszyć obciążenie pracą komercyjną bez mniejszej sprzedaży.

4. Osiągaj długoterminowe wyniki

To jedna z największych zalet posiadania bloga: to, co publikujesz dzisiaj (nawet jeśli pierwszego dnia myślisz, że nie pomogło ci to wiele osiągnąć) pozostaje w sieci przez dni, tygodnie, miesiące i lata.

Stopniowo treść jest pozycjonowana i nadal generuje ruch i kontakty. W rzeczywistości, według statystyk Hubspot, około 70% miesięcznego ruchu i 90% kontaktów pochodzi ze starych postów z poprzednich miesięcy. Czasami przez lata.

Myślę, że to po prostu świetne, ponieważ możesz być na wakacjach, na siłowni lub spać, podczas gdy Twoje treści nadal generują ruch i kontakty. Oznacza to, że częste publikowanie na blogu jest skalowalne. Nawet jeśli nie zobaczysz natychmiastowych efektów, z czasem będziesz mógł liczyć na regularny ruch i leady bez dodatkowej inwestycji środków, zadanie już wykonane.

Jeśli chcesz skorzystać z korzyści płynących z posiadania bloga i treści przygotowanych do pozyskiwania leadów oraz zwiększania ruchu i sprzedaży, w Wild Wind Marketing mamy duże doświadczenie w generowaniu treści we wszystkich branżach.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.