3 wskazówki dotyczące wysokiej jakości stron internetowych, które spełniają swoje zadanie

HomeStrony WWW3 wskazówki dotyczące wysokiej jakości stron internetowych, które spełniają swoje zadanie
Shpae
Shpae
Shpae

Co powinny spełniać wysokiej jakości strony internetowe?

Kiedy spojrzysz na wysokiej jakości strony internetowe , zdasz sobie sprawę, że wykorzystują one kombinację różnych elementów w projekcie, nawigacji, zawartości i funkcjonalności. W dzisiejszych czasach strony firmowe stały się w centrum uwagi , ponieważ ogromna liczba osób polega na informacjach znalezionych w Internecie.

Reklamy czy profile na portalach społecznościowych mogą służyć jako element przyciągający uwagę, jednak decyzję o zakupie produktów i zamówieniu usług klient podejmuje dopiero po zapoznaniu się z pełnymi informacjami na stronie. Jednak nie tylko strona internetowa przyciąga i zatrzymuje uwagę oraz zmienia odwiedzającego w klienta . Ważne jest, aby mieć przyjazną dla użytkownika stronę internetową, dostosowaną dokładnie do docelowych odbiorców.

Przejrzystość i treść to podstawa

Co zatem sprawia, że ​​strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika? Mówiąc najprościej, strona przyjazna użytkownikowi to taka, która jest intuicyjna , wciągająca i niezbyt skomplikowana . Jeśli chodzi o budowanie silnej marki i wysokiej jakości strony internetowej, stworzenie przyjaznej dla użytkownika strony internetowej może pomóc poprawić wyniki biznesowe i bezpośrednio zwiększyć sprzedaż .

Jeśli uważasz, że masz wysokiej jakości witrynę internetową, zwykle oczekujesz, że docelowi odbiorcy będą ją codziennie znajdować samodzielnie. Powstaje jednak pytanie, czy jego twórcy zadbali o przyjazną dla użytkownika konstrukcję i optymalizację ? Dowiedz się o tym wszystkim poniżej w naszych wskazówkach. Jeśli masz już stronę internetową i zastanawiasz się , jak zwiększyć ruch na stronie, spróbuj przeczytać jeden z innych artykułów na naszym blogu .

Przykład tego, jak powinny wyglądać przejrzyste, wysokiej jakości strony internetowe z przeszukiwalną treścią na przykładzie witryn naszych klientów.

1. Dostarczaj wyczerpujących informacji i wysokiej jakości treści

Treść zawsze była i zawsze będzie królować. Aby przekonać odwiedzających Twoją witrynę do zakupu produktu lub zamówienia usługi, potrzebujesz dobrych treści, które przekażą odwiedzającym wystarczającą ilość informacji i zmienią ich w klientów. Jeśli dostarczasz treści, które są oryginalne, czytelne i interaktywne, jesteś na dobrej drodze do uczynienia swojej witryny bardziej wartościową i korzystną dla użytkowników. Strony internetowe wysokiej jakości dotyczą zatem zarówno projektu, jak i treści.

Spraw, aby treść była łatwiejsza do odczytania

Internauci zawsze przeglądają treści w sieci, nie czytając każdego słowa , które widzą. Oznacza to, że akapity muszą być krótkie i na temat , tak jak ten. Możesz użyć formatowania kolumn przypominającego gazetę, ponieważ ułatwi to czytanie większej zawartości.

Używaj akapitów, wypunktowań, list, nagłówków i podtytułów, aby podzielić tekst na wiele bloków, a także używaj obrazów, aby przełamać monotonię długich tekstów i bloków.

Użyj schematów kolorów, aby uzyskać kontrast

Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniej równowagi między tłem strony a jej zawartością. To podstawa projektowania stron internetowych, ale jest też jedną z najważniejszych. Jeśli masz niewielki kontrast na swojej stronie internetowej, odczytanie treści może być nieco trudne. Wybierając schematy kolorów pamiętaj, że Twoje treści muszą być widoczne, nawet na czarnym tle.

Użyj białej przestrzeni

Jeśli chcesz wyróżnić pewne elementy i uczynić je widocznymi, rozważ użycie spacji. Zatłoczone strony mogą sprawić, że użytkownicy nie znajdą informacji , których szukają. Biała przestrzeń będzie miała pozytywny wpływ, dając miejsce na treść, aby się wyróżnić. Mimo że trendy w projektowaniu stron internetowych bardzo się zmieniły w ciągu ostatniej dekady, posiadanie dużej ilości białej przestrzeni nadal nie jest ekstrawaganckie, ponieważ sprawia, że ​​projekt jest czystszy i mniej zagracony.

Starannie dobieraj czcionki

Istnieje wiele wyszukanych stylów czcionek, które mogą wydawać się atrakcyjne, ale niekoniecznie są łatwe do odczytania. Wybór czytelności zamiast stylu jest jedną z najważniejszych decyzji , które musisz podjąć, tworząc przyjazną dla użytkownika stronę internetową. Wysokiej jakości strony internetowe nie zmieniają więcej niż 2-3 czcionek.

W mediach drukowanych czcionki szeryfowe nadal znajdują uznanie w większości mediów. Jednak czcionki bezszeryfowe zwykle działają lepiej w środowisku online. Nie jest to regułą, ale w większości przypadków tak jest i warto wyróżnić np. hasła i nagłówki szeryfami. Bardzo ważne jest, aby wyróżniać linki i słowa kluczowe , aby wyróżniały się w ogólnych tekstach.

Unikaj uszkodzonych linków

Nikt nie lubi komunikatu o błędzie 404, który pojawia się z powodu niedziałającego łącza. Takie linki w Twoich treściach będą mylące dla wszystkich użytkowników, a strona będzie wyglądać nieprofesjonalnie. Ponadto mają one negatywny wpływ z punktu widzenia wyszukiwarek i niekorzystnie wpłyną na wiarygodność treści serwisu. Oznacza to, że powinieneś sprawdzić wszystkie swoje linki przed uruchomieniem strony internetowej lub opublikowaniem nowej treści. Na szczęście istnieje obecnie wiele narzędzi online (aczkolwiek płatnych), które pozwalają sprawdzić, czy w Twojej witrynie nie ma uszkodzonych linków.

Próbka idealnego projektu spełniającego wymagania jakościowej strony internetowej. Zwróć uwagę na zwiewną koncepcję projektu z naciskiem na kluczowe słowa haseł.

2. Pomyśl o nawigacji i responsywności strony

Jeśli zastanawiasz się, co w ogóle ułatwia korzystanie ze stron internetowych i zwiększa ich wydajność, to odpowiedź jest jasna. Przejrzysta nawigacja to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zaoferować użytkownikom . Upewnij się, że menu główne nie jest zbyt zatłoczone opcjami, ponieważ skomplikowana nawigacja ze słabą strukturą prowadzi do zamieszania i utraty odwiedzających. Z drugiej strony uproszczona nawigacja jest wydajna i poprawia komfort użytkowania.

Oczyść układ i popraw prędkość

Jeśli Twoja witryna ma skomplikowany, mylący wygląd, może to być jeden z głównych powodów, dla których Twoja firma nie radzi sobie dobrze w świecie online. Zapewnienie łatwej nawigacji ma duży wpływ na zatrzymanie odwiedzających w witrynie . Musisz wyróżnić najważniejsze strony, takie jak Oferta, O nas i Kontakt, aby były dobrze widoczne. Jeśli chcesz użyć głębszej struktury i warstw dla różnych kategorii, upewnij się, że wszystko jest uporządkowane i intuicyjne.

Jeśli chcesz uniknąć frustracji użytkowników, a następnie opuszczania witryny, musisz także popracować nad szybkością jej ładowania . Jeśli nie chcesz, aby odwiedzający opuszczali Twoją witrynę, upewnij się, że ładuje się ona w ciągu czterech do sześciu sekund, podobnie jak wersja mobilna. Na przykład możesz użyć narzędzia PageSpeed ​​​​do pomiaru szybkości ładowania strony internetowej .

Krótszy czas ładowania pomoże zatrzymać użytkowników w Twojej witrynie, ale wolniejszy czas ładowania może skierować ich do konkurencji. Ważnym czynnikiem jest to, że szybkość strony bezpośrednio wpływa na ruch i ranking Twojej witryny , co z kolei wpłynie również na dalszy ruch i ranking witryny przez Google. Gdy Google przegląda Twoją witrynę, jedną z ważnych rzeczy, na którą zwraca uwagę, jest szybkość strony , więc zwracaj należytą uwagę na czas ładowania. W celu dalszego pomiaru indeksacji zalecamy skorzystanie z narzędzia Google Search Console .

Unikaj dużych plików, kompresuj

Bardzo ważne jest, aby wysokiej jakości strony internetowe nie zawierały dużych zdjęć, filmów, plików flash i innych typów. Mogłoby się wydawać, że te elementy sprawiają, że witryna wygląda świetnie, ale w rzeczywistości po prostu ją spowalniają. Jeśli Twoja witryna zawiera dużo obrazów, sprawdź również kompresję. Odpowiednio skompresowane obrazy są świetnej jakości dla oka, ale znacznie zmniejszają obciążenie danymi podczas ładowania.

Pomyśl o responsywności

Dane z globalnego badania korzystania z mobilnego internetu pokazują, że w 2021 roku było 4,32 miliarda unikalnych użytkowników mobilnego internetu. To prawie 90% całej światowej populacji, która porusza się w Internecie. Dlatego należy pomyśleć o tym, że wysokiej jakości strony internetowe mają również świetną wersję mobilną. Zasadniczo kluczowe jest, aby Twoja witryna działała równie dobrze na wszystkich typach urządzeń i rozmiarach ekranu.

Dobrze wykonana responsywna strona internetowa zapewnia bezproblemową nawigację i prezentuje informacje w takiej samej jakości jak duża wersja desktopowa bez utraty rozdzielczości i zawartości. Wysokiej jakości witryny zoptymalizowane pod kątem responsywności na urządzeniach mobilnych torują drogę do lepszego doświadczenia użytkowników, ale są również traktowane priorytetowo w wynikach wyszukiwania Google.

Potrzeba responsywnego projektowania stron internetowych dla e-sklepu jest szczególnie ważna, ponieważ znaczna liczba klientów używa teraz swoich urządzeń mobilnych również do zakupów online . Wysokiej jakości witryna internetowa może wiele zdziałać, ale dobrze wykonana praca opłaca się na dłuższą metę, dlatego warto zainwestować w nią czas i pieniądze.

3. Ułatw kontakt

Strona kontaktowa w Twojej witrynie powinna być łatwa do zrozumienia i przyjazna dla użytkownika, ponieważ to tam trafiają ludzie, którzy chcą skontaktować się z Twoją firmą. Łatwo przeszukiwalne dane kontaktowe oraz warunki współpracy (warunki sprzedaży) pomagają budować zaufanie z perspektywy użytkowników, którzy mają potencjał, aby zostać klientami.

Idealnie ta strona powinna umożliwiać użytkownikom skontaktowanie się z Twoją firmą za pomocą formularza online i adresu e-mail. Podanie numeru telefonu i adresu jest ważne nie tylko dla budowania zaufania, ale także dla użytkowników preferujących tradycyjne metody łączenia. Jeśli Twoja firma ma konta w mediach społecznościowych, nie zapomnij dodać linków za pomocą odpowiednich przycisków, niektórzy użytkownicy również lubią iść tą drogą.

Pomocny może być również czat wsparcia online, ale tutaj trzeba pomyśleć o szybkości wymaganej do uzyskania odpowiedzi i częstotliwości pytań, co jest bezpośrednio związane z wielkością ruchu na stronie. Zawsze warto też dodać mapę do swojej witryny, aby ułatwić klientom znalezienie lokalizacji.

Wniosek

Nasze wskazówki, jak stworzyć wysokiej jakości witrynę internetową, pomogą Ci stworzyć świetną witrynę dostosowaną do docelowych odbiorców. Wszystko wymaga czasu i niezbędnej staranności, aby przyniosło efekty w oczekiwanej skali. Wprowadzanie różnych zmian i ulepszeń to ciągłe zadanie na stronie, aby zawsze była dobrze oceniana i o krok przed konkurencją.

Zalecamy regularne monitorowanie i testowanie Twojej witryny, aby sprawdzać jej funkcjonalność i optymalizację. Jeśli nie masz niezbędnego know-how i czasu, skorzystanie z usług profesjonalistów specjalizujących się w obsłudze stron internetowych może okazać się nieocenione.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.