3 typowe błędy podczas tworzenia strony internetowej samemu

HomeStrony WWW3 typowe błędy podczas tworzenia strony internetowej samemu
Shpae
Shpae
Shpae

Tworząc stronę internetową, musi ona być profesjonalna, ponieważ jest reprezentacją Twojej firmy w Internecie i być może to tam Twój klient nawiąże pierwszy kontakt z Twoją firmą podczas wyszukiwania w wyszukiwarkach.

Tak więc, gdy mówimy o błędach podczas tworzenia strony internetowej, błędy te mogą być związane ze słabym bezpieczeństwem strony, słabą jakością nawigacji, a nawet brakiem aktualizacji.

Takie błędy mogą się zdarzyć, gdy osoby, które zamierzają stworzyć stronę internetową, nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych lub nie identyfikują wszystkiego, co strona internetowa powinna zawierać.

Aby samodzielnie stworzyć stronę internetową, musisz mieć świadomość, że będziesz tworzyć relację z odwiedzającym, dlatego strona musi być przyjemna i przedstawiać dobry wizerunek Twojej firmy , aby odwiedzający mógł się po niej poruszać.

Zwróć uwagę, czy masz czas na stworzenie strony , czy wiesz, jak samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo i jakość lub potrzebujesz pomocy, aby nie popełniać tych błędów.

Jakość strony internetowej

Aby osiągnąć wysoką jakość podczas tworzenia strony internetowej , należy przestrzegać zestawu elementów, które będą sprzyjać przyjemnemu doświadczeniu użytkownika, jednocześnie dodając wiarygodności Twojej marce .

Dobry projekt, prosta i intuicyjna nawigacja, ważne i trafne treści, to tylko niektóre z elementów przy samodzielnym tworzeniu strony internetowej, o których warto wiedzieć, ponieważ brak niektórych z nich oprócz wpływu na jakość może również zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy.

Brak intuicyjności witryny

Stwórz stronę główną, tworząc łatwą i prostą do przeglądania witrynę, z dobrze rozmieszczonymi tekstami i linkami, aby użytkownik nie zgubił się bez znalezienia tego, czego szuka.

Używaj kolorów, aby kontrastować i wyróżniać się podczas projektowania witryny, aby informacje były widoczne. Twoja strona główna lub strona główna powinna być jak mapa, łatwa do naśladowania, aby użytkownik mógł bez trudu znaleźć to, czego potrzebuje .

Dlatego najbardziej poszukiwane informacje powinny być wskazane na stronie głównej i łatwe do śledzenia.

Nie przykuwają uwagi gościa

Obecność w Internecie podczas tworzenia witryny internetowej dla Twojej firmy ułatwia ludziom poznanie Twojej firmy , ale musisz mieć świadomość, że konkurujesz o uwagę odwiedzających z niezliczonymi innymi rozpraszaczami w sieci.

Musisz zwrócić na siebie uwagę i jednocześnie przekonać odbiorcę do dalszego przeglądania Twojej witryny. Unikaj długich tekstów i dodawaj zdjęcia i filmy, aby uzupełnić treść, nad którą pracujesz.

Oznacza to, że tworząc witrynę internetową, unikaj rozpraszania uwagi użytkownika i zadbaj o to , aby witryna była interesująca.

Za dużo informacji wizualnych

Kiedy mówimy o nadmiernych informacjach wizualnych podczas tworzenia strony internetowej, może się to wydawać oczywiste, ale wielu programistów podczas tworzenia strony internetowej gubi się i popełnia ten błąd.

Niezbędne jest zharmonizowanie estetyki serwisu z funkcjonalnościami, aby stworzyć witrynę mistrzowską .

Uważaj, aby nie mieć źle wyrównanych elementów, nie przesadzaj kolorów z obrazami dobrej jakości i nie przesadzaj z ilością czcionek, wystarczy jedna lub dwie.

Ponadto witryny z nadmierną liczbą wyskakujących okienek, gifów, filmów i obrazów są bardzo męczące wizualnie i powodują, że ludzie rezygnują z szukania pożądanych informacji.

Dlatego tworząc stronę internetową dla swojej firmy, unikaj używania zbyt wielu interaktywnych narzędzi, aby nie rozpraszać odwiedzających.

powolna strona internetowa

Wolno ładująca się witryna jest jednym z elementów najbardziej rozpraszających uwagę użytkowników . Jeszcze gorzej, gdy to spowolnienie dotyczy każdej strony Twojej witryny. Ta powolność może wynikać z kilku powodów:

 • Firma hostingowa : przy tworzeniu strony internetowej ważne jest, aby wybrać dobrego dostawcę z dobrą infrastrukturą hostingową i bez kosztów ogólnych;
 • Plan hostingowy : podczas tworzenia strony internetowej Twojej firmy miej plan hostingowy uwzględniający różne wymagania dotyczące dobrej wydajności w przyszłości;
 • Platforma programistyczna: aby stworzyć stronę internetową, dobre praktyki programistyczne i zoptymalizowana treść mają bezpośredni wpływ na wydajność strony internetowej;
 • Administrowanie witryną : niezoptymalizowane obrazy i filmy, wiele zainstalowanych wtyczek i niektóre niewłaściwe działania, czyli zła administracja witryny powoduje powolność;
 • Bezpieczeństwo : problemy z bezpieczeństwem, oprócz ograniczania wydajności, mogą negatywnie wpływać na użytkowników, na przykład na wyciek danych.

Bądź bardzo ostrożny podczas tworzenia strony internetowej dla swojej firmy, ponieważ wolno działająca strona może nie tylko odstraszyć odwiedzających, ale także spowodować spadek pozycji w wyszukiwarkach.

Nieresponsywna strona internetowa

Tworząc stronę firmową zadbaj o to, aby była responsywna , czyli można ją było oglądać na różnych rodzajach ekranów.

Twój układ i zawartość muszą być dostosowane do każdego urządzenia.

Ze względu na liczbę użytkowników, którzy korzystają z Internetu za pomocą telefonów komórkowych, stworzenie nieresponsywnej strony w wersji mobilnej, zarówno pod względem układu, zasobów, jak i treści, może odstraszyć wielu odwiedzających.

A także brak responsywności wpływa na SEO , niszcząc ranking Twojej witryny.

Jakość obrazów

Obrazy na Twojej stronie muszą współgrać z tematyką i całością strony, z zestawem kolorów, czcionek, menu, przycisków, układu, odpowiadając nie tylko na zmysł estetyczny, ale i funkcjonalny.

Dobry obraz odpowiada na następujące pytania:

 • Rozmiar zgodny z układem strony;
 • Wyraża koncepcję treści
 • Jego rozmiar w bajtach nie wpływa na szybkość ładowania strony.

Niewłaściwa kombinacja kolorów

Kolory mają swoje znaczenie i wywołują różne doznania . Aby użyć właściwych kolorów, ważne jest, aby przeanalizować swój cel podczas tworzenia strony internetowej dla Twojej firmy, aby pracować z najbardziej odpowiednimi.

Tworząc stronę internetową dla swojej firmy, rób to z myślą o zadowoleniu użytkownika i wpływie, jaki kolory będą miały na odwiedzającego, w tym celu przestudiuj psychologię kolorów.

Brak zintegrowanego bloga lub portfolio online w witrynie

Podczas tworzenia strony internetowej nacisk kładziony jest na zaprezentowanie Twoich produktów, nagłośnienie Twoich produktów i usług w jasny i obiektywny sposób. Stworzysz stronę internetową dla swojej firmy z zamiarem przyciągnięcia uwagi odwiedzającego do zakupu Twojego produktu i/lub usługi.

Podczas tworzenia strony internetowej posiadanie zintegrowanego z nią bloga jest ważne, ponieważ poprzez treści zamieszczane na blogu możesz wyróżnić się jako autorytet w swojej okolicy .

A dzięki odpowiednim treściom na swoim blogu, z dobrze wykonanym SEO, możesz osiągnąć lepsze rankingi w wyszukiwarkach i zyskać znacznie więcej odwiedzających Twoją witrynę.

Oprócz bloga z dobrze przygotowanymi i aktualizowanymi artykułami, posiadanie portfolio, które jest włączone podczas tworzenia strony internetowej Twojej firmy, pokaże odwiedzającym wykonaną pracę, a te mogą zwrócić uwagę na zaspokojenie ich potrzeb, czyli daje im możliwość poznania wszystkich jej usługi.

Nie dbanie o treść i błędy w języku portugalskim

Kiedy mówimy o zintegrowaniu bloga podczas tworzenia strony internetowej dla Twojej firmy, mamy na myśli pracę z Content Marketingiem i planowanie samej treści.

Dbanie o treść to tworzenie różnych i odpowiednich materiałów zgodnych z Twoją witryną z poprawnymi i aktualnymi informacjami, dbanie o poprawność gramatyczną.

Dobrym sposobem na tworzenie interesujących treści dla odbiorców jest odpowiadanie na pytania odbiorców, które można znaleźć w komentarzach, oraz oferowanie rozwiązań problemów, na które zwykle narzekają.

Oprócz spełniania tych specyficznych wymagań przedmiotowych, oprócz wiecznie aktualnych tematów, rozmawiamy również o najważniejszych wydarzeniach i trendach. I nie zapomnijcie, żadnych kopii, bo plagiat to przestępstwo.

Tworząc treści, bądź bardzo ostrożny z błędami ortograficznymi i gramatycznymi , ponieważ oprócz zrażania odwiedzających, obniża to wartość Twoich treści.

Dostępny czas

Jeśli nie masz doświadczenia lub nigdy wcześniej nie tworzyłeś strony internetowej, nawet z narzędziami do tworzenia łatwych i nieskomplikowanych stron internetowych, powinieneś poświęcić dużo czasu na naukę tworzenia strony internetowej dla swojej firmy.

Wielu poszukujących oszczędności decyduje się na samodzielne stworzenie strony internetowej bez niezbędnego poświęcenia czasu, ponieważ jak widzieliśmy powyżej, jakość strony internetowej ma fundamentalne znaczenie.

Co więcej, nieprawidłowo działająca strona internetowa może zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy.

Brak planowania

Aby stworzyć stronę internetową z zamiarem rozwoju i ewolucji, konieczne jest planowanie . Znając powód tworzenia serwisu, jakie cele i cele chcesz osiągnąć, bo bez tego nie będziesz mógł śledzić metryk i oceniać swoich wyników.

Podczas tworzenia serwisu należy zaplanować, co zawiera jego propozycja i zasoby, szczegóły operacyjne i konserwacyjne, w tym aspekty administracyjne, takie jak struktura i przygotowanie treści oraz systemy odpowiedzi dla użytkowników.

Dzięki dobremu planowaniu będziesz świadomy tego, co możesz osiągnąć i gdzie potrzebujesz pomocy, preferując outsourcing tego, co jest potrzebne, i będziesz miał czas na prowadzenie firmy.

Zaniedbujesz konserwację i aktualizacje

Szybkość, z jaką technologia jest aktualizowana , jest coraz większa. Dlatego utworzenie strony internetowej, a następnie jej nieaktualizowanie może być dużym błędem.

Nowe trendy, narzędzia i zasoby stwarzają nowe potrzeby i pragnienia użytkowników, a ten czynnik sprawia, że ​​witryny muszą być modernizowane, aby sprostać tym nowym pragnieniom.

Witryna bez aktualizacji może utracić kompatybilność ze wszystkimi przeglądarkami, stać się podatna na ataki i niepewna, wyglądać na przestarzałą, a nawet przestać działać.

W przypadku zaniedbania okresowej konserwacji lista powikłań tylko się wydłuża.

Po stworzeniu strony, jej aktualizacji i dobrze zarządzanej, spełniającej pragnienia użytkowników, będzie ona Twoją wizytówką dotarcia do nowych klientów dla Twojej firmy.

Zostaw błędy i zepsute linki

Podczas tworzenia strony internetowej wykonaj kilka testów, aby upewnić się, że nie ma błędów w linkach, gifach, które się nie ładują, nieproporcjonalnym układzie, a nawet brakujących treści.

Te błędy mogą czasami wystąpić z powodu niezgodności przeglądarki, więc po utworzeniu witryny bardzo ważne jest przetestowanie, aby uniknąć tych błędów , gdy użytkownicy są w Twojej witrynie.

Ważne jest również sprawdzanie i testowanie wszystkich linków , ponieważ niedziałające linki w witrynie mogą mieć następujące przyczyny:

 • zakłócać nawigację w Twojej witrynie;
 • Nie zezwalaj użytkownikom na dostęp do ważnych treści;
 • Wpłyń na SEO witryny i spraw, aby Twoja witryna straciła na znaczeniu.

Oprócz testowania witryny pod kątem niedziałających linków sprawdź również, czy wszystkie linki są dobrze identyfikowane za pomocą standardowych funkcji, tekst podkreślony na niebiesko, ponieważ oprócz tego, aby działała idealnie, ważne jest również, aby odwiedzający widział podświetlone miejsce, w którym powinien kliknąć.

Środki ostrożności

Oprócz świadomości jakości witryny i czasu dostępnego na jej utworzenie, musisz także mieć świadomość bezpieczeństwa swojej witryny.

Niezbędne jest posiadanie certyfikatu SSL , aby upewnić się, że Twoja witryna zapewnia bezpieczną transmisję danych, dodając pancerne pieczęcie witryny, aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym witrynę.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL uniemożliwia osobom trzecim dostęp do informacji przesyłanych między witrynami i użytkownikami, czyli ten certyfikat został opracowany w celu ochrony użytkowników Internetu przed kradzieżą ich danych.

Znając wszystkie te szczegóły, musisz być uważny podczas tworzenia strony internetowej dla swojej firmy, unikać błędów, które mogą wpłynąć na wiarygodność Twojej marki, zlecając stworzenie strony internetowej przez profesjonalistów.

Profesjonalni programiści stron internetowych pozwalają stworzyć witrynę internetową dla Twojej firmy, wybierając każdy aspekt projektu i dostosowując go w dowolny sposób.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe moich klientów. Specjalizuję się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.