Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

3 najskuteczniejsze blokery reklam

W ostatnich latach  programy blokujące reklamy  stały się ulubioną odpowiedzią użytkowników na natrętne reklamy, które rujnują im komfort przeglądania i utrudniają czytanie. Do tego stopnia, że ​​od 2014 roku wykorzystanie tych programów wzrosło aż o 92%. Moment  boomu i ekspansji adblockerów.

Blokery reklam – wprowadzenie

W 2019 roku jego użycie się unormowało, a nawet nieco zmalało. Jego irytująca funkcja zatrzymywania reklam działa, a coraz więcej reklamodawców zmienia swoje reklamy, aby pomagać konsumentom, zamiast ich prześladować. Według badania  IABSpain Annual Study of Social Networks 2018 , 71% użytkowników lubi lub jest neutralnych wobec reklam pojawiających się w sieciach społecznościowych. Wiąże się to z dostosowaniem reklamy do każdego profilu i jego potrzeb.

Wielu reklamodawców sprzeciwia się adblockom, ale w Waszkiewicz Media uważamy, że są one przydatne i potrzebne. Marketing bowiem   nie powinien być kojarzony z jakimkolwiek oddziaływaniem na użytkowników, ale etycznie, z dodawaniem wartości i oferowaniem treści, produktów lub usług, których konsument naprawdę potrzebuje.

Dlaczego eksperci, którzy żyją z tworzenia  reklam  i kampanii marketingowych online, polecają mi to? Bardzo proste, ponieważ chcemy, abyś polubił reklamę i był dla Ciebie przyjemnym doświadczeniem, a nie utrapieniem. 

Jeśli nie, wolimy polecić narzędzia, które pomogą Ci uniknąć reklam,  takie jak 3 najskuteczniejsze blokery reklam w ostatnim czasie.

3 najskuteczniejsze blokery reklam

AdBlock Plus (dla Firefoksa, Chrome i Opery)

Ten  bloker reklam  jest kompatybilny z najpopularniejszymi przeglądarkami, a także ma aplikacje, które można zintegrować zarówno z Androidem, jak i iOS.

AdBlock Plus  jest bardzo łatwy w konfiguracji, ponieważ zawiera  wbudowane filtry  , które pozwalają szybko blokować większość reklam. Możesz także odfiltrować złośliwe oprogramowanie i przyciski mediów społecznościowych.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, możesz  dostosować  ten blok reklam za pomocą własnych filtrów lub dodać „białą listę”, aby Twoje ulubione witryny nadal generowały przychody z reklam, gdy je odwiedzasz.

Innym interesującym aspektem AdBlock Plus jest to,  że domyślnie nie blokuje on wszystkich reklam  , ale zamiast tego umożliwia przeglądarce dalsze wyświetlanie reklam, które uważa za nieinwazyjne. Oczywiście, jeśli wolisz nic nie widzieć, możesz również wyłączyć tę opcję w konfiguracji.

AdBlock (dla Chrome, Opery i Safari)

Pomimo podobieństwa nazwy ten  bloker reklam  nie jest powiązany z AdBlock Plus. Jest to  jedno z najczęściej pobieranych rozszerzeń  dla Chrome i Safari i cieszy się zaufaniem milionów użytkowników na całym świecie.

AdBlock  wykorzystuje szereg list i filtrów do automatycznego blokowania treści pochodzących z serwerów reklamowych i dostawców. Możesz zachować opcje domyślne, subskrybować inne filtry, tworzyć własne witryny lub umieszczać je na białej liście, aby nadal wyświetlać na nich reklamy.

AdBlocker Ultimate (dla Chrome, Firefox, Safari i Opera)

Ten  program do blokowania reklam  wyróżnia się kompatybilnością z większą liczbą przeglądarek jednocześnie i  surowością  swoich zasad. Nie ma powiązań z firmami reklamowymi ani rekomendacjami korporacyjnymi i szczyci się tym, że absolutnie nie przepuszcza żadnych reklam.

A to nie wszystko: oprócz natrętnych reklam  AdBlocker Ultimate  pomaga również odfiltrowywać złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie reklamowe oraz zapobiegać śledzeniu Twojej aktywności w Internecie. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zapomnieć o wszystkim i spać spokojnie, ale w zamian nie oferuje elastyczności innych blokerów, pozwalając na pewne formy reklamy.

Jak działają blokery reklam?

Gdy poprosisz przeglądarkę o załadowanie strony internetowej, bloker reklam sprawdzi różne zasoby do załadowania na stronie, porówna je z listą znanych reklam i zablokuje odpowiednie reklamy.

Blokery reklam będą również przestrzegać listy zasad określania, co jest, a co nie jest reklamą, a także innych zasad odróżniania „złych” od „dobrych” reklam. Reklamy, które przestrzegają tych zasad i generalnie nie są nachalne, będą mogły ominąć blokadę. Na przykład popularne rozszerzenie do blokowania reklam Adblock Plus jest zgodne z listą, która ogranicza (między innymi) następujące elementy: animowane reklamy, automatycznie odtwarzane reklamy wideo oraz maksymalne miejsce, jakie reklama może zajmować na stronie.

Po sprawdzeniu list i reguł większość programów do blokowania reklam stosuje dwie dodatkowe metody, aby zapobiec wyświetlaniu reklam na ekranie. Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej.

Blokowanie żądań HTTP

Obecnie większość reklam internetowych pochodzi z serwerów niezależnych od witryn, na których się pojawiają. Innymi słowy, zawartość przeglądanej strony pochodzi z serwera tej witryny, podczas gdy reklamy pochodzą z innych źródeł. Blokery reklam HTTP są w stanie wykryć te reklamy i zablokować ich żądania ładowania. Zasadniczo ta czynność powoduje, że szybko się zatrzymują i nie ładują.

Ukrywanie elementów

Jeśli reklama pochodzi z samej witryny, moduł blokujący reklamy może ją ukryć za pomocą specjalnego skryptu, który zastępuje CSS reklamy (kod określający, jak strona powinna wyglądać w przeglądarce). Jest to mniej powszechne podejście niż blokowanie żądań, które zatrzymuje reklamy, zanim jeszcze się załadują, ale jest kilka programów blokujących, które z tego korzystają.

Blokery reklam i prywatność w Internecie

Chociaż omówiliśmy tylko blokowanie reklam dla urządzeń Chrome i Android, warto zauważyć, że urządzenia z systemem iOS często mają jakąś formę natywnego (tj. wbudowanego) blokowania reklam, podobnie jak większość innych przeglądarek internetowych. Jednak nie wszystkie wbudowane rozwiązania będą w stanie zagwarantować pożądany poziom ochrony, więc niektórzy użytkownicy mogą zdecydować się na zainstalowanie rozszerzenia innej firmy.

Należy jednak zauważyć, że wtyczki rozszerzeń pobrane ze sklepów z aplikacjami wiążą się z potencjalnym ryzykiem. Często są one tworzone przez osoby trzecie (tj. nie należące do tej samej firmy, która opracowała przeglądarkę) i mogą powodować nowe problemy z bezpieczeństwem. Możliwe jest również, że zwiększają obciążenie przeglądarki internetowej, co ogólnie prowadzi do spowolnienia przeglądania. Zwiększają również Twój ślad cyfrowy w Internecie, co ułatwi Twoją identyfikację podczas odwiedzania strony internetowej.

Ze względu na te wady idealnym rozwiązaniem jest przeglądarka, która automatycznie blokuje reklamy, aby umożliwić prawdziwie prywatne przeglądanie bez konieczności instalowania potencjalnie niebezpiecznych rozszerzeń.

Zadzwoń