L O A D I N G

3 kryteria udanej strony internetowej

HomeGoogle3 kryteria udanej strony internetowej
Shpae
Shpae
Shpae

Twoja własna strona internetowa to podstawa profesjonalnych strategii marketingowych online. Budowa własnej strony internetowej określi, jak opłacalna będzie Twoja strategia. W końcu dobre działania marketingowe online mają zazwyczaj jeden cel: sprowadzić użytkownika na własną stronę internetową.

Dlaczego powinieneś dążyć do tego celu? Twoja własna strona internetowa to jedyne miejsce dla Twoich działań marketingowych online, w którym masz 100% kontrolę nad projektem, danymi i treścią .

Tylko tam określasz w 100% to, co widzi użytkownik, jak może to wykorzystać i jak możesz wykorzystać wyniki pomiaru zachowania dla siebie .

Twoja strona internetowa powinna być zatem zaprojektowana w taki sposób, aby w razie potrzeby przyciągała jak najwięcej odwiedzających witrynę i przekonywała ich do oferty. W przeciwnym razie ryzykujesz, że oparte na nim strategie nie odniosą sukcesu.

Skuteczna strona internetowa musi spełniać trzy kryteria. W tym poście na blogu powiem ci, jakie są to kryteria.

Kryterium 1: Atrakcyjny projekt

Liczy się pierwsze wrażenie.

Do tego potrzebujesz projektu, który wygląda profesjonalnie . Fakt, że projekt strony internetowej jest arcydziełem artystycznym, nie ma znaczenia dla sukcesu komercyjnego strony internetowej

Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie: Najpiękniejsza strona na świecie, której nikt nie widzi, która nie jest przyjazna dla użytkownika i/lub nie ma atrakcyjnej treści, nie jest opłacalna.

Z drugiej strony strony internetowe, które niewiele osób opisuje jako szczególnie piękne, należą do najbardziej udanych i najlepiej sprzedających się stron internetowych na świecie. Przykłady: Amazon, eBay, Google itp.

Nie zrozum źle: Profesjonalny wygląd jest ważny! Działa jak potężny mnożnik. Dobry i profesjonalny projekt strony internetowej zapewnia również i wspiera kolejne 2 kryteria udanej strony internetowej. Bez atrakcyjnego projektu nie mogą rozwinąć pełnego efektu.

Kryterium nr 2: Wysoka użyteczność (=przyjazność dla użytkownika)

Użytkownicy muszą być w stanie intuicyjnie poruszać się po witrynie i umieć nią obsługiwać . Jeśli użytkownik nie zna swojej drogi lub nie znajduje od razu tego, czego oczekiwał, istnieje duże ryzyko, że opuści Twoją witrynę.

Po każdym kliknięciu (np.: pozycja menu) użytkownik powinien w miarę możliwości znaleźć tam to, czego oczekuje . Z każdym wejściem powinno być dla niego natychmiast jasne, czego się od niego oczekuje. Zwłaszcza w procesach zakupowych, wpisach do newslettera lub formularzach kontaktowych błędy użyteczności są prawdziwymi zabójcami wskaźnika sukcesu.

Zilustruj to przykładem: Ile razy potencjalny klient będzie próbował zapisać się do newslettera lub kupić produkt X, jeśli nie zadziała za pierwszym razem?

Szybkie czasy ładowania są również częścią użyteczności i wszystko na stronie musi działać poprawnie z technicznego punktu widzenia. W przeciwnym razie odwiedzający witrynę będą zdezorientowani i zniechęceni.

Znaczenie użyteczności ma kluczowe znaczenie dla sukcesu i satysfakcji użytkowników na stronie internetowej. Brak użyteczności to prawdziwy „zabójca konwersji”. (W marketingu internetowym konwersja oznacza konwersję, np. z potencjalnego klienta na kupującego/klienta)

Kryterium 3: Przygotowanie treści strony

Przygotowując treść, wielu laików zastanawia się, jak mogą nad treścią pracować, aby uzyskać dobre rankingi w wyszukiwarkach. Powinieneś pomyśleć przede wszystkim o potrzebach i języku, jakim posługuje się grupa docelowa, a dopiero w drugiej kolejności o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) . Najbardziej inteligentne wyszukiwarki, takie jak Google, są już w stanie rozpoznać, czy zawartość strony internetowej jest zorientowana na ludzkie potrzeby, czy nie.

Klasyczny tekst SEO ze spamerskimi sztuczkami, takimi jak upychanie słów kluczowych (= częste powtarzanie niektórych wyszukiwanych haseł w tekście) i tym podobne, już nie działa.

Skupienie się na potrzebach docelowych odbiorców zwiększa również współczynnik konwersji witryny i uwagę, którą stara się przyciągnąć.

Próba włożenia pewnego „sformułowania” w usta grupy docelowej nie sprawdza się w erze cyfrowej. Błędem byłoby celebrowanie tego spostrzeżenia jako „wglądu w erę cyfrową”. Ponieważ dobrzy sprzedawcy wiedzieli dekady temu, jaka jest nadal zasada w Internecie:

„Tylko ci, którzy w sprzedaży (niezależnie od tego, czy w Internecie, czy osobiście w sklepie) spotykają się ze swoimi potencjalnymi klientami tam, gdzie są w tej chwili, robią interesy”.

Skąd wiesz, że poprawnie zaimplementowałeś wszystkie kryteria witryny?

Treść jest tworzona. Zoptymalizowano użyteczność serwisu, wyeliminowano błędy i przeszkody w procesie sprzedaży/kontaktu. Skąd wiesz, że zrobiłeś to dobrze?

Droga do rentowności leży w mierzeniu i optymalizacji (więcej o wyszukiwalności, użyteczności i rentowności znajdziesz tutaj: Piramida Hildebrandta: reklama cyfrowa kieruje się tą zasadą! )

Zwiększenie współczynnika konwersji jest celem profesjonalnych strategii marketingu internetowego. Tylko ci, którzy mierzą dane odwiedzających, a przede wszystkim konwersje, wiedzą, co działa dobrze, a co nie.

Powody, dla których rejestrowane są wzrosty sprzedaży lub straty, pozostaną dla Ciebie ukryte bez pomiaru. Możesz użyć różnych narzędzi analitycznych, aby zmierzyć zachowanie odwiedzających.

Najbardziej znanym narzędziem do analizy stron internetowych jest bezpłatne Google Analytics . Umożliwia monitorowanie praktycznie każdego kliknięcia w Twojej witrynie.

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.