Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

3.10. Zastosowanie atrybutów noindex i nofollow w linkach HTML

Atrybuty noindex i nofollow to narzędzia, które pozwalają nam kontrolować sposób, w jaki wyszukiwarki indeksują naszą stronę oraz śledzą linki na niej umieszczone. W tej lekcji dowiesz się, jakie to są atrybuty, jakie jest ich zastosowanie i dlaczego mogą być przydatne.

1. Atrybut noindex: Atrybut noindex informuje wyszukiwarki, że nie powinny indeksować danej strony lub jej części. Oznacza to, że strona nie będzie pojawiała się w wynikach wyszukiwania. Ten atrybut jest przydatny, gdy chcemy zatrzymać indeksowanie stron tymczasowych, wersji drukowanych, lub innych, które nie mają wartości dla użytkowników.

<meta name="robots" content="noindex">

2. Atrybut nofollow: Atrybut nofollow nakazuje wyszukiwarkom nie śledzić linków na danej stronie. Oznacza to, że linki te nie będą wpływały na pozycjonowanie stron, do których prowadzą. Jest to przydatne, gdy chcemy uniknąć przekazywania wartości SEO na strony zewnętrzne lub niepewne.

<a href="https://www.example.com" rel="nofollow">Link do strony</a>

3. Praktyczne Zastosowanie: Przykładowo, jeśli na stronie chcemy umieścić link do strony zewnętrznej, ale nie chcemy przekazywać wartości SEO, możemy dodać atrybut nofollow do tego linku:

<a href="https://www.example.com" rel="nofollow">Link do strony zewnętrznej</a>

Podsumowanie

Atrybuty noindex i nofollow pozwalają nam kontrolować indeksowanie i śledzenie linków na naszej stronie. Są to przydatne narzędzia, które pozwalają zachować kontrolę nad tym, jak nasza strona jest interpretowana przez wyszukiwarki i jak linki na niej wpływają na nasz profil SEO. Pamiętajmy jednak, że nadmierne używanie tych atrybutów może wpłynąć na widoczność i pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Zadzwoń